Cestování s miminkem mladším 6 měsíců

246
18.5.11 10:49

Cestování s miminkem mladším 6 měsíců

Byl jste někdo na dovolené s miminkem mladším 6 měsíců? Co vám na to řekl(a) váš doktor(ka)?

Jde mi o to, že naše dětská Dr cestování s dětmi do jednoho roku nedoporučuje VŮBEC, prostě bez debat, miminka do jednoho roku by měla být jen doma, žádné aktivity a do 3 let žádný kolektiv, plavání, školka, jesle, prostě NIC :-)

Já bych ráda vyjela na dovču v září, kdy bude miminku 5 měsíců, pokud bude v pohodě, plně kojené…a povezeme mu kompletní komfort, postýlku, kočárek…letadlo jsem už vyloučila, takže autem, abychom mu mohli vše přizpůsobit, zastávky, protažení, spinkání atd…takže myslím, že by mu nemělo nic chybět a v případě nouze bychom byli do 12 hodin doma.
K moři chci jet kvůli starší dceři, ne z vlastního rozmaru, takže tohle, prosím, neřešte.

Zajímá mě opravdu, jestli má někdo zkušenost, případně jestli toto někdo konzultoval se svým lékařem a jak se k tomu staví, jestli naše paní doktorka je lehce staromódní, nebo naopak většina lékařů má stejný názor…

děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.5.11 10:54

Já mimčo teprve čekám, ale nedávno jsem letěla do Anglie a v letadle jedno malé miminko bylo, šest měsíců mu podle mého skromného odhadu ještě nebylo, tipla bych tak čtyři nebo i tři, bylo fakt ještě malinké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29646
18.5.11 10:55
Majdina píše:
Byl jste někdo na dovolené s miminkem mladším 6 měsíců? Co vám na to řekl(a) váš doktor(ka)?

Jde mi o to, že naše dětská Dr cestování s dětmi do jednoho roku nedoporučuje VŮBEC, prostě bez debat, miminka do jednoho roku by měla být jen doma, žádné aktivity a do 3 let žádný kolektiv, plavání, školka, jesle, prostě NIC :-)

Já bych ráda vyjela na dovču v září, kdy bude miminku 5 měsíců, pokud bude v pohodě, plně kojené…a povezeme mu kompletní komfort, postýlku, kočárek…letadlo jsem už vyloučila, takže autem, abychom mu mohli vše přizpůsobit, zastávky, protažení, spinkání atd…takže myslím, že by mu nemělo nic chybět a v případě nouze bychom byli do 12 hodin doma.
K moři chci jet kvůli starší dceři, ne z vlastního rozmaru, takže tohle, prosím, neřešte.

Zajímá mě opravdu, jestli má někdo zkušenost, případně jestli toto někdo konzultoval se svým lékařem a jak se k tomu staví, jestli naše paní doktorka je lehce staromódní, nebo naopak většina lékařů má stejný názor…

děkuju

Noo…my odjizdeli do Italie, kdyz bylo prostredni 5 tydnu. Autem, zili jsme tam. Tam jsme cestovali furt a ja s ni od dvou mesicu litala do CR k pediatrovi. Ockovana byla poprvy v 9ti mesicich. Na dovoleny na severu Italie (bydleli jsme u Rima) jsme byli v jejich necelych 4 mesicich. Proc by mimino nemelo cestovat? Mmch, letadlem je to rozhodne nejlepsi! Cesta autem byla dost narocna, sice muzes delat pauzy, ale kolikrat na dalnici hned tak nezastavis, casto jsme jeli dlouho s revem v zadech :-?

A jaky bez debat??? Tohle si nemuze dovolit! 8-o Je to jen vase vec, ona muze maximalne neco doporucit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
18.5.11 11:00

My byli s půlročním na Malé Fatře a pohoda, všechny túry absolvoval v šátku. Cesta byla OK, ale seděla jsem vzadu vedle něj. Teď, když obě děti sedí vzadu a já se k nim nevejdu, bych asi plašila víc. Vůbec mne teda nenapadlo to konzultovat s doktorkou :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
say
1461
18.5.11 11:05

Já jsem se na tohle téma bavila s lékařem.. malému bude teda už 9M , ale letíme.. lékař říkal že nedoporučuje ,ale je to na nás.. letíme do itálie což není dlouhý let.. ale říkal právě proto že kažé dítě to zvládá jinak.. nedoporučuje vysloveně dlouhé lety a např. Egypt apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
18.5.11 11:05

My s malou letíme za našima do ČR na dva týdny, když ji bude 3 a půl měsíce.. let bude dvouhodinový.. Nevidím důvod, proč necestovat.. Už jsme s ní absolvovali i víkend v hotelu, když ji byly dva měsíce a zvládala to naprosto parádně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
18.5.11 11:14

nevidím důvod proč bych svou dovolenou měla konzultovat, nebo ji vůbec zmiňovat u dr. - tedy pokud je dítě zdravé a neléčí se v nemocnici. S miminem jsme byli na dovolené v 6ti měsících naprosto v pohodě na horách, chodili jsme na mimi plavání, do mateřského centra, na různé srazy z holkama..... Kašli na dr., ty jsi matka a ty rozhoduješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6651
18.5.11 11:16

Tak my byli s prckem na Mallorce, když mu byly necelé 4 měsíce. Letěli jsme s požehnáním naší doktorky. Kluci jsou atopici a oběma to moc prospělo. Cesta letadlem byla taky OK, já bych si zase netroufla jet autem :nevim:
Doporučení naši doktorky bylo: nejet do destinace s přilíš horkým nebo příliš odlišným podnebím, nedávat prcka na sluníčko, často kojit atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2891
18.5.11 11:19

my se taky v létě chystáme na dovču - do Krkonoš, prckovi bude 5 měsíců. k moři nejedem jen proto že nejsou finance. Nechápu, proč se odrazuje od mopře. Mořská voda je pro dítě ta nej. Rozhodně 1000× lepší než chlorovanej bazén :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
18.5.11 11:21

ja idem za dva tyzdne na korziku so 6 mesacnym mimi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29646
18.5.11 11:22
awalancha3 píše:
ja idem za dva tyzdne na korziku so 6 mesacnym mimi

Ja kazdopadne doporucuju more idealne s jeste nelezoucim miminem. :mrgreen: Pak uz je to trochu adrenalin :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lucineeccka
18.5.11 11:27

Mě doktor řekl, že po očkování je ok.Jenom mi nedoporučil takové destinace jako je Egypt, THajsko apod.A taky, že nemám jet v sezoně, kdy jsou největší pařáky a při startu/přistání letadla ho mám nakojit nebo mu dát čaj - kůli uším.
A jestě řekl, že cestu letadlem na kratší vzádlenosti doporučuje víc než dlouhou cestu autem.
Taky jsem slyšela, názory, že s malým dítětem do letadla je blbost a je to škodlivé. Na to mi odpověděl, že je to přežitek.- jako ten názor.

• Nahlásit
  • Citovat
50730
18.5.11 11:40

My jsme jeli s 3měsíčním na prodloužený víkend na druhý koenc republiky, asi 5 hodin cesty - zvládl to OK, akorát po 2 hodinách bylo vždycky potřeba ho vytáhnout ze sedačky, nechat protáhnout, pokopat, nakojit, přebalit… A dobré :mrgreen:

Myslím, že doktorka je zbytečně úzkostlivá, není potřeba, aby dítě sedělo 3 roky doma na zadku - na dovolené není nic, co by mu mohlo uškodit, když ho zabezpečíš proti slunci, dehydrataci a rozdrásání divou zvěří a výlet mu uzpůsobíte :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29646
18.5.11 11:45

No treba si doktorka vychovava novy pacienty. Pokud bude nekdo sedet s ditetem tri roky na zadku ve skleniku a pak vypusti dite do skolky… to bude asi narez. On je to i bez toho…

Jeste jsem chtela napsat, ze prostrednacka ma po vsech prestalych utrapach jednoznacne nejlepsi imunitu…z nas vsech :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
18.5.11 11:47

Jo a s 5,5měsíčním jsem jela sama na 4 dny do Prahy vlakem - cesta trvala 4 hodiny. Zvládli jsme taky v naprosté pohodičce. Není důvod se bát :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama