Cestování s miminkem přestupy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikylump
Povídálka 17 příspěvků 09.09.19 16:26
Cestování s miminkem přestupy

Ahoj maminky :mavam: Chci se zeptat, poprve příští měsíc musíme s malou jet delší cestu za doktory, a moje otázka zní.. pojedeme vlakem, a poté přestupujeme na autobus, je potřeba vajíčko? Nebo stačí když pojedeme jenom s kočárkem?
Předem děkuji za odpovědi :srdce:

Reakce:
Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 8979 příspěvků 09.09.19 16:43

@Nikylump stačí kočárek

pikola
Generální žvanilka 21966 příspěvků 09.09.19 17:04

Pokud to není dálkový autobus, tak nic extra nepotřebuješ.

Jana206
Nadpozemská drbna 28568 příspěvků 09.09.19 17:41

Pokud normální linka(okresní courák),tak stačí kočárek. Přesto bych i ležící dítě v korbě připoutala klasickými kšírami, kdyby se něco stalo, aby nevyletělo z kočárku. Poutka mají i moderní kočárky pod matrací.
Pokud dálkový autobus, tak se nejprv podívej, jestli vůbec přepravují kočárky. Některé společnosti nejsou vybaveni na přepravu kojenců, některé kočárky skládají, takže záleží, kolik je místa v zavazadlovém prostoru, golfky tam dáš vždy, velký kočár tam nedáš, pokud jedou studenti s báglama na internáty a koleje. Některé autobusové společnosti mají i dětskou sedačku.
Toto je potřeba si všechno zjistit. Já jezdím s dětmi od útlého věku sem tam dálkovou linkou Arriva expres a tam přepravu ležícího kojence jen po domluvě, většinou podvozek dolů a mimino ve vycvaklé korbičce nahoru, pro větší dítě cca od 9 měsíců měly některé autobusy sedačku. Jinak chtějí, aby všichni používali bezpečnostní pásy.
V pondělí a v pátek se ale často stalo, že v tom autobuse nebylo místo, k vůli studentům.

Nemáš možnost jet vlakem? Ten je totiž pro přepravu dětí jakéhokoliv věku úplně nejlepší. Ideální nízkopodlažní spoje, ale i rychlíky mají vagon se sníženými schody.

Váš příspěvek
Reklama