Cestování se psem na delší dobu mimo schengenský prostor

28.9.19 22:03

Cestování se psem na delší dobu mimo schengenský prostor

Ahoj. Zajímalo by mě jestli je tu někdo, kdo cestoval na delší čas se psem mimo EU.
Co všechno je potřeba zařídit? Já vlastně ani nevím kam bych zavolala pro veškeré informace, volala jsem na úřady, velvyslanectví a vždy mě mailem pošlou odkaz na jedinou stránku, která je ve Španělštině a navíc každý říká něco jiného.
Nechci nic zanedbat, aby se nestalo, že přiletíme a bude problém že :nevim:
V pondělí budu volat na Veterinární správu a budu doufat, že mi nějak pomůžou.

A taky by mě zajímalo jak je to vlastně v letadlech s maličkými psíky.

Děkuju :kytka: :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
28.9.19 22:28

Krajská vet. správa by ti měla podat informace. Pes v letadle je u každé společnosti jinak, opět budeš muset volat. Většina má limit do osmi kg i s pevnou schránkou můžou do kabiny, větší psi jdu do spec. oddělení v zavazadlovém prostoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
29.9.19 00:20

Ahoj, počítej s tím, že na veterinární správě jsou schopni ti poradit s cestováním po Evropě a potom ohledně toho, co musí tvůj pes splňovat pro návrat zpět. Není v jejich silách znát požadavky každé země na dovoz psů. To si musíš zjistit sama na ambasádě země, kam cestuješ + nezapomenout na případné tranzitní země! Obecně mimo EU je nutné, aby měl pes čip, pas, platné očkování proti vzteklině, vyšetření od veterináře před cestou a potvrzení od veterinární správy. Ale každá země si může vymyslet ješté X dalších požadavků.
Pro návrat zpět ze spousty zemí mimo Evropu je třeba mít stanovenou hladinu protilátek proti vzteklině. Na stránkách SVS je seznam zemí, ze kterých se můžeš vrátit bez vyšetření na protilátky, ze všech ostatních zemí se vyšetření dělat musí. To vyšetření je třeba provést ještě zde před odjezdem.
Taky bych doporučovala zjistit si něco o možnostech a cenách vetrinární péče v dané zemi a mít na to dostatečnou rezervu.
Co se týká cesty letadlem, to má každý dopravce jinak, zase pozor na přestupy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
29.9.19 00:21

Pardon, vložilo se mi to 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu