Cestovat s dítětem mladším 2 let k moři ANO či NE?

9843
19.6.08 20:17

Cestovat s dítětem mladším 2 let k moři ANO či NE?

Ahoj mamky, v září tr máme letět se synkem (tč bude mít 15měsíců) do Řecka, nicméně přesto, že je zdravý, nám dětská lékařka dovolenou s dítětem do 2 let u moře nedoporučila a takových názorů už jsem slyšela více :-( Prý je to pro dítě zbytečně stresující… JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR popř. zkušenost? Díky za vaše postřehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

97
19.6.08 20:28

Ahoj, my jsme byli s malým vloni v Řecku, měl 9 měsíců. Letos pojedeme opět, to už bude mít o rok víc. Všichni jsme si dovolenou maximálně užili. Malý byl spokojený jak želva, ale on je taková klidná optimistická povaha. Letadlo buď prospal, nebo si s ním i spolucestující hráli. V mém okolí bylo u moře letecky hodně rodin s malými dětmi a nikdo si nestěžoval. Asi bych se řídila Tvým instiktem. Pokud dítěti změny prostředí nevadí, šla bych do toho. Pokud máš vypozorované, že ho změna stresuje, nejela bych…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9843
19.6.08 20:34

MARKYZ, díky za info, no my cestujeme docela dost (zatím s malým jen v rámci ČR) a letos v lednu (to měl 7 měsíců) jsme byli na horách a tenkrát jsem se zařekla, že dovolená nikdy více :-) Byl protivný celý týden, špatně spal, ale těžko říct, čím to bylo, jindy, když jsme nespali doma a byli třeba v září v Luhačovicí, byl úplně v pohodě, ale to byl ještě malinký. Ale po obou rodičích by měl být cestovatelský tip :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
19.6.08 20:50

Přesně tak ten náš…prostě cestovatel od malička, aby mu to nepřišlo zvláštní :wink: A co tak zkusit před dovolenou u moře ještě nějaký prodloužený víkend tady a pak se rozhodnout? Jo, a preventivně proti průjmu jsme mu nic nedávali, nic mu nebylo. Možná by Ti poradili v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
19.6.08 20:51

My byli s Vítkem v 15 měsících, pak loni ve 2 letech a zítrajedem už se dvěma dětmi, 9měsíců a 3 roky, pokaždé autem…cesta trochu náročnější, ale vždy byla adaptace rychlá, všichni max. spkojení, užili jsme si to, doufám, že i letos tomu tak bude. Mořský vzduch dělá dobře každému:) jen pozor na sluníčko, nebýt na pláži přes poledne atd, však víš:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
19.6.08 21:02

Ahoj Báro,
my cestujeme se synem hodně, vloni jsme byli na pobytové dovolené u moře v Itálii, cesta i pobyt bez problémů, nijak jsme ho nestresovali, nikam nechvátali prostě jsme se podřídili jeho režimu a potřebám a spokojení byli všichni. Měsíc nato jsme jeli na dovolenou spíš poznávací do Švýcarska, až na týden v Interlakenu jsme spali každou noc jinde, vezli jsme s sebou postýlku a oblíbené hračky a spal úplně vklidu, přes den jsme chodili po horách, jezdili lodí, lanovkou a vysokohorskými vlaky. Takže permanentní změna prostředí. Ale zase žádný spěch, stres co všechno jestě musíme stihnout, prostě klídek, přes den spal v autě při přesunech mezi městy, večer jsme se včas ubytovali ( vždycky bez problémů ). Byli jsme v klidu a syn taky. Za dva týdny jedeme do Itálie opět, je o rok starší a pochopitelně větší osobnost, ale nijak se toho nebojím. Jistě že se může stát cokoliv: porucha auta, kolona na dálnici, nemoc…no ale i po cestě na chatu nebo k babičce se může leccos stát. Důležitý je aby nebyli vystresovaní rodiče a neodjížděli s výčitkama že dělají něco špatně, pak by asi byla lepší chalupa na samotě. Ovšem uznávám že jsou děti se kterými se asi z různých důvodů cestovat nedá.
Zdravím

• Citovat
  • Upravit
9843
19.6.08 21:30

MIŠUNO, tak to teda koukám, takový malý a už velký cestovatel!

MARKYZ, my právě jedeme ještě první týden v srpnu na Slovensko jako předzvěst Řecka :-) Tak snad to dopadne dobře :-)

KRISTIAN, já mám právě strach z toho letadla, přítel létání snáší špatně (bolest hlavy a uší a nepomáhá nic) a mám strach, aby se malej nepotatil :-) Já s létáním problémy nemám, tak snad bude malej po mě. Na Slovensko jedeme autem a to si myslím, že zvládneme dobře, na cestování autem je do teď zvyklý víc než dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
19.6.08 21:43

Mišuno, hezky napsané. Přesně tak jsem to myslela.

K letadlu: já si říkám, že lepší 3 hodiny v letadle, než celou noc na cestě v autě. Na větší vzdálenosti mu dám vždy přednost. Myslím, že malé děti zvládají letadla většinou dobře. Všechno je nové a moc je to zajímá. Hůř je to kolikrát se staršími dětmi, ty se nudí a někdy to dokážou rodičům (i spolucestujícím :lol: ) pěkně osladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
19.6.08 21:44
kristain píše:
My byli s Vítkem v 15 měsících, pak loni ve 2 letech a zítrajedem už se dvěma dětmi, 9měsíců a 3 roky, pokaždé autem…cesta trochu náročnější,

Kristain - za dva týždne sa chystáme autom do Talianska, podľa metríkov vidíš, ako sme na tom. :lol: Ako ďaleko (dlho) cestujete vy? Máš nejaké tipy, ako to deťom čo najviac spríjemniť?

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
Sarik78
19.6.08 22:48

My jsme byli letos s 3,5 mesicnim miminkem letecky v Italii a vse ok. Let v pohode, start i pristani prospal, zadny brekot. Na miste jsme si na druhou pulku dovoleny zamluvili ubvytovani, ktere bylo bohuzel hlasitejsi a nebylo uzpusobeno potrebam rodiny s kojencem. Na to bych si priste davala velky pozor a predem se dukladne informovala.
Jinak jak uz tu nekdo psal - zalezi na mimcu, zda zvlada dobre cizi prostredi nebo ne. Nas nema doposud s cestovanim problemy, az na dlouhe cesty autem. Ale to ma snad kazde mimco. Proto bych radsi volila letadlo nez cestu autem!

• Nahlásit
  • Citovat
6913
19.6.08 23:20

Ahoj,

přímá odpověď na přímou otázku - ANO:-)

Krásnou dovolenou

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
20.6.08 06:54
Gabika píše:
kristain píše:
My byli s Vítkem v 15 měsících, pak loni ve 2 letech a zítrajedem už se dvěma dětmi, 9měsíců a 3 roky, pokaždé autem…cesta trochu náročnější,

Kristain - za dva týždne sa chystáme autom do Talianska, podľa metríkov vidíš, ako sme na tom. :lol: Ako ďaleko (dlho) cestujete vy? Máš nejaké tipy, ako to deťom čo najviac spríjemniť?

Gabika

Gabika, podle metříků to u vás buse v pohodě, máš velké dětičky:) a jsi ve druhém trimestru, gratuluji! :)
My jsme loni zainvestovali a kouipili DVD přehrávač, který lze dát do zapalování v autě, i doma do normální zásuvky-třeba ve stanu, na chatě… jsou k tomu dvě pidi obrazovky, ty se nainstalují zezadu na opěradlo předních sedadel, dětičkám můžeš pustit pohádku…
Popř. CD s dětskými písničkami. No a pak klasika-dostatek jídla s sebou v příručním zavazadle, laskomin, knížky, hračky…já mám nachystané po ruce i fixy a papíry na malování, v nejhorším i plastelínu s umělohmotným,i nůžkami (rád stříhá…:) asi tak:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
20.6.08 08:58

Letíme v září. . problém nevidím. Pokud budou v poho rodiče, budou i děti. . Jezdíme od mala pořád někde. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
20.6.08 11:09
kristain píše:Gabika, podle metříků to u vás buse v pohodě, máš velké dětičky:) a jsi ve druhém trimestru, gratuluji! :)
My jsme loni zainvestovali a kouipili DVD přehrávač, který lze dát do zapalování v autě, i doma do normální zásuvky-třeba ve stanu, na chatě… jsou k tomu dvě pidi obrazovky, ty se nainstalují zezadu na opěradlo předních sedadel, dětičkám můžeš pustit pohádku…
Popř. CD s dětskými písničkami. No a pak klasika-dostatek jídla s sebou v příručním zavazadle, laskomin, knížky, hračky…já mám nachystané po ruce i fixy a papíry na malování, v nejhorším i plastelínu s umělohmotným,i nůžkami (rád stříhá…:) asi tak:)

Kristain - díky za odpoveď, koľko ten DVD prehrávač do auta stojí? Nie je potom deťom zle? Ja sama trpím na nevoľnosti pri cestovaní doteraz. :cry: Ale drvivú vačšinu trasy máme po diaľniciach, tak by to malo byť v poho. (Fixy a nožnice znejú v súvislosti s našimi chlapcami v aute veľmi nebezpečne. :lol: ) My plánujeme ísť maximálne 6 hodín denne (samozrejme s prestávkami) a zbytok dňa sa niekde poflakovať. Snáď to zvládneme.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
2649
20.6.08 11:18

Přenosné DVD doporučuju, pokud hodně cestujete, stojí za to zainvestovat. Od té doby, co jej máme, je při cestování klid a pohoda. Špatně synovi nebylo nikdy. Stojí cca 4 - 6000 Kč, podle typu.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama