Cestovní pojištění 30. týden těhotenství

47
23.5.16 11:14

Cestovní pojištění 30tt

Ahoj, máte někdo tip na cestovní pojištění po Evropě v 30. týdnu těhotenství? Nejdéle pojišťuje ERV pojišťovna, ale jen max. 2 měsíce před porodem a to mi o pár dní nevyjde. Máte někdo zkušenost s evropskými/zahraničními pojišťovnami? Děkuji za tipy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64701
23.5.16 12:05

@Jančata když jsem v těhotenství zjišťovala, kvůli cestě na slovenko, tak jsem neuspěla u žádné oslovené (ale byla jsem 34 tt) a rizikové :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
23.5.16 12:07

A kam chces jet a na jak dlouho? hodne statu EU ti poskytne peci na stejne urovni jako je jejich statni system - takze urgentni a neodkladnou zdarma (ve statnim). treba ve Spanelsku jde jit na pohotovost jen s ceskou kartickou pojistence. Jenze je to i pripad od pripadu a zalezi, co se povazuje za akutni a co se dalo predvidat (obzvlast na konci tehotenstvi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
23.5.16 13:11

@Jančata komerční pojišťovny tě pojistí, ale nebude se připojištění vztahovat na nic k těhotenství a porodu. V rámci EU je péče tak nějak hrazená, ale spíš bych se obrátila přímo na tvoji zdravotní pojišťovnu co by v případě porodu a i komplikací v těhotenství v konkrétní zemi kam chcete jet platili a co by sis musela případě platit sama.
Já takhle radši v 34tt obětovala prodloužený víkend v termálech v Maďarsku a jeli jsme do termálů na Moravu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.5.16 13:20

No jedeme do Španělska na 10dnů a standardně mám VZP. Sama vím, že klasická pojštěnecká kartička je relativně použitelná ve státech EU, ale přece jen pro klid duše bych byla ještě někde připojištěná (budu se vracet 31.tt, nerizikové těhotenství). Jde mi především o případný předčasný porod + dítě v inkubátoru apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andreaandrejka
23.5.16 13:44

Já to ted aktuálně zjištovala. Některá pojištovna pojištuje až do konce 29tt dále už nikdo. A navíc, výlohy se kolikrát netýkají těhotenství a s ním spojeným vyšetřením nebo tak.
Navíc aby tě pojistili, nesmíš být za celé těhotenství na neschopence nebo hospitalizovaná v nemocnici.

• Citovat
  • Nahlásit
1240
23.5.16 14:13

@Jančata tak na porod atd tě nikdo nepřipojistí, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.5.16 16:01

Vím, ze v ČR nikdo takový není. Ale co nějake zahraniční pojišťovny? Nějake jsem našla (pojistovali do 34tt), ale byli např jen pro Brity/Australany/… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
23.5.16 16:13

@Jančata tak to si musíš zjistit sama jestli zahraničí pojišťovny pojišťují i cizí státní příslušníky, kteří nežijí v dané zemi, kde je pojišťovna. Tipuju že většina z nás s tím zkušenost nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andreaandrejka
23.5.16 16:20

O tom dost pochybujuju. Jsi občan ČR takže spadáš pod české pojištovny.

• Citovat
  • Nahlásit
386
1.8.16 19:26

@Jančata ahoj, našlas nakonec něco? řeším stejný problém, cesta do zahraničí na 6 dní začátek přesně 2 kalendářní měsíce před termínem porodu, nevím zda to risknout nebo ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.8.16 22:41

Nakonec ne. Nejdéle v ČR skutečně pojšťuje ERV do 2 měsíců před porodem. Nicméně pokud je to po Evropě, tak relativně „stačí“ naše česká/evropská kartička. Moje gynekoložka říkala, že viděla účty ze Španělska a z Francie a byly to „malé částky“. Zkoušela jsem hledat i nějaké pojštění v zahraničí, ale bohužel se vždy vztahovalo pouze pro určité národnosti, ve kterých ČR nebyla. Určitě by se něco najít dalo, ale ve finále jsem to pak už neřešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
4.8.16 13:16

@Jančata díky moc, já nakonec našla tohle
http://ferovanemocnice.cz/…st-3186.html
a s manželem jsme se rozhodli, že to risknem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat