Cestovní pojištění na Slovensko?

483
27.6.06 21:38

Cestovni pojisteni na Slovensko??

Ahoj holky,
jedeme uz za par dni na dovolenou do Nizkych Tater a nejsme si jisti, jestli je na Slovensko potreba cestovni pojisteni. Jsme u VZP.

Jinak s tim pojistenim proti zasahum horske sluzby pocitame.

Moc dekuji za odpovedi.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Kac
5049
27.6.06 22:11

Ahoj,
pojistete se urcite za nejake komplitace ti to nestoji. vpripade Nutne a neodkladne pece nemas problem s proplacenim. Kdyz jdes k lekari v cizine, tak uz jdes s necim vaznym.
stoji to 19kc pro dospeleho, pro dite nevim-byly tam zmeny..

• Zeptej se na VZP kolik te bude stat pojisteni pro celou rodinu na celou dobu
    a potom se optej kolik stoji „opakovane rocni pojisteni“.Drive stalo 500pro celou rodinu na cely rok pro opakovane vyjezdy a nekdy to vyslo lepe, nez kdyz jsi mela platit treba 15dnu pro celou rodinu a mozna to vyuzijete na leto pristi rok kdyz pojedete o neco driv jak letos-samozrejme.
    www.vzp.cz - jsou tam tel. cisla uzemnich procovist uradoven, podle mista bydliste.
    Tak si dovolenou uzijte-
    Kac
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
28.6.06 10:11

zdravotný preukaz

u nás platí, že si v poisťovni vybavíme zdravotný európsky preukaz a u všetkých štátnych lekárov v Európskej únii je ošetrenie preplácané našou zdravotnou poisťovňou, teda nie je potrebné sa pripoisťovať

malo by to platiť aj u vás, ale informuj sa pre istotu

preukaz stojí 100 Sk a čaká sa naň do 30 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
28.6.06 22:12

Ahoj,
odjíždíme 5.7 taky do Tater, ale Vysokých. Určitě si připlácíme cestovní pojištění. Evropský průkaz jak píše LuciaM máš u VZP automaticky (koukni na kartičku), ale je problém v tom, že ti bude naše zdravotní pojišťovna hradit léčebné výlohy jen do ceny kolik by to stálo u nás. Na Slovensku by to možná vyšlo stejně, ale třeba v Německu už bych se hodně bála, tam je to určitě mnohem dražší. Manžel dost čte na netu různé outdoorové servery a na toto téma je tam hodně dobrých rad a hlavně i špatných zkušeností, když to někdo podcenil.
Záleží taky hodně na tom co na dovolené míníte dělat a jestli budete provozovat nějaké sporty. Už jsme prošli hodně cestovních pojištění a nejlépe nám vyšlo Generali, protože chceme sem tam vyrazit na tůru.
Přeji hezké prožití dovolené

Papaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
3.7.06 22:07

Evi,

jaké jste zvolili pojištění proti zásahu horské služby?

Díky
sisina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
4.7.06 08:05

Ahoj Sisino,
sice jsi se ptala Evi, ale oběhla jsem opravdu všechny větší pojišťovny a nejlépe nám vyšlo Generali. Nemusíš totiž připojišťovat specielně horskou turistiku pokud nepolezeš vyloženě na laně nebo skialpinismus. Mají pojištěnou turistiku do 3000 m a pokud se jedná o horskou službu, tak pokud tě i budou hledat tak to je všechno hrazeno pojišťovnou. Jedinou podmínkou je, že se ti aspoň něco malého zdravotního stane, aby to mohlo být zahrnuto do léčebných výloh. Jinak si pátrání zaplatíš sama. A pokud i přes úraz na tobě bude horská služba vyžadovat nějakou úhradu, je tu asistence, která se za tebe zaručí a převezme platbu.
Pojištění od 5.7.- 15.7. stálo pro rodinu ve složení: 2× dosp. 1× dítě 12 let a 1× 1rok s připojištěním na odpovědnost na 715 Kč celkem, což je dobrá cena oproti ostatním. :)
Vyrážíme zítra a tak doufám,že nebudeme nic takového potřebovat.
Hezkou dovolenou

Papaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
5.5.11 08:14

Ahoj všem,
zítra vyrážíme na Slovensko a mně zajímá,zda nám opravdu stačí ty naše zdravotní kartičky i na ošetření,příp,.hospitalizaci na Slovensku…
Pokud je lepší se připojistit,tak v čem ?

Díky moc

B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
5.5.11 08:24

ahoj já se přiznám,že jsme na tohle uplně zamomněli :oops: taky jsme byli na dovolené v zázrivé na malé fatře o velikonocích.pojištění jsme chtěli,ale byl takový frmol :roll: jsme u vzp a naštěstí se nic nestalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
5.5.11 08:25

No jo,my jedeme taky jenom k rodine manzela,ale hlavou mi vrta,co kdybychom meli nejakou nehodu napriklad a nekdo z nas musel NEDEJBOZE zustat v nemocnici…

Co pak? :think: :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
5.5.11 09:09

Jezdim na Slovenko už X let a vždycky jsem měla pojištění.Je to cizina jako všude jinde a tomu odpovídají i zdravotní náklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
5.5.11 09:21
Stensa píše:
Jezdim na Slovenko už X let a vždycky jsem měla pojištění.Je to cizina jako všude jinde a tomu odpovídají i zdravotní náklady.

oK.
U koho a za kolik,muzes prosim Te napsat?
Diky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
5.5.11 09:46

Kym som bola v Cechach ako student, nikdy som si nedavala na Slovensku ziadne pripoistenie. Stacilo prist v Cechach do VZP dat karticku poistenca a oni mi vydali papier s ktorym som chodila k lekarovi. To iste plati pre cudzinca na Slovensku. Od znamych viem, ze to stacilo vybavovat aj ex post po osetreni lekarom. Samozrejme nieco ine je ak idete na turistiku, alebo nejake adrenalinove zazitky, tam to pripoistenie chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
5.5.11 11:52
farska píše:
Stensa píše:
oK.
U koho a za kolik,muzes prosim Te napsat?
Diky :kytka:

Vždycky jsem na poslední chvíli zašla do Český pojišťovny a cca na 10 dní pro 2 jsem platila něco okolo 300,–Zažádala jsem si vždycky o základní pojistku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
5.5.11 12:35

ahoj, my vzdy ked ideme na sr, tak si davame cestovne poistenie vo vzp. vecer pred odjazdom to manzel urobi na pocitaci na www strankach, vytiskne formulare, zaplati to prevodom a mozme vyrazit. bez poistenia by som neisla. je to sice „len“ na slovensko, ale stale je to cudzina. a ked sme isli do tatier, tak sme si vo vzp priplatili aj to „tatranske“ poistenie, pokial viem, to je povinne pre cechov, ked idu do tatier.
zelam peknu dovolenku a nech sa vam nic nestane :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama