Reklama

Cestovní pojištění - storno zájezdu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klinerovi
Kecalka 241 příspěvků 21.03.18 16:10
Cestovní pojištění - storno zájezdu

Prosím o radu, chceme si nakonec srpna koupit dovolenou, od května se budeme zase snažit o těhotenství (teď se pár měsíců zatím nepovedlo, tak nikdo neví, kdy se podaří) a k dotazu díky tomu chci stoprocentně pojištění storna zájezdu, kdyby něco nebylo ok a případně se pak pojistit jako těhotná. Pojištění storna nabízí cestovka k pojištění, které nabízí od sebe (samozřejmě moc výhodné není), mně jde o to, ze sebe bych pojišťovák až někdy třeba v červenci, kdy budu vědět co a jak, to je ale na pojištění storna pozdě. Tedy je jediné řešení zaplatit si cestovní pojištění s pojištěním storna u ck a pak znovu další pojištění, které bude pokrývat těhotenství? No snad to není moc krkolomné, díky :mavam:

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 20971 příspěvků 21.03.18 16:14
@klinerovi píše:
Prosím o radu, chceme si nakonec srpna koupit dovolenou, od května se budeme zase snažit o těhotenství (teď se pár měsíců zatím nepovedlo, tak nikdo neví, kdy se podaří) a k dotazu díky tomu chci stoprocentně pojištění storna zájezdu, kdyby něco nebylo ok a případně se pak pojistit jako těhotná. Pojištění storna nabízí cestovka k pojištění, které nabízí od sebe (samozřejmě moc výhodné není), mně jde o to, ze sebe bych pojišťovák až někdy třeba v červenci, kdy budu vědět co a jak, to je ale na pojištění storna pozdě. Tedy je jediné řešení zaplatit si cestovní pojištění s pojištěním storna u ck a pak znovu další pojištění, které bude pokrývat těhotenství? No snad to není moc krkolomné, díky :mavam:

Pochybuju, že tě někdo pojistí, ale možná se pletu :think:
Víš co, to je jak kdybys řekla: chci si zlomit nohu, pokud by se mi to povedlo, chci to mít krytý pojištěním. :think:

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 21.03.18 16:29

No hlavně se podívej, na jaké případy storna se pojištění vztahuje. ono to nebude o tom, že se najednou rozhodnete nejet. no a pokud se později budeš chtít připojistit kvůli těhotenství, řešila bych to asi samostatně s pojišťovnou.

kocicka18
Kecalka 287 příspěvků 21.03.18 16:32

No asi takhle: pojištění storna se musí kupovat hned se zájezdech, max do 3 dnů od podepsání smlouvy. A stejně pokud by jsi jet nemohla tak budeš muset donest potvrzení od lékaře, a bacha myslím ze by stornovali pouze tebe a manžel být jel sám…
Pokud se budete snažit o těhotenství tak by jsi v srpnu byla ve třetím měsíci. Což znamená ze cestovní pojištění by mělo pokryvat případné náklady na zdravotní problém - ve třetím měsíci, veliká nevolnost, potrat nevím co ještě.
A ještě jedna poznámka pojištění storna ti neudělaji pokud neuzavres cestovní pojištění. Alespoň co já vím.

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 21.03.18 21:11

Cestovní pojištění je určitě důležité. Mám cestovní agenturu a při prodeji zájezdů na to všechny klienty upozorňuju. K zájezdu se obvykle kupuje komplexní cestovní pojištění, které zahrnuje léčebné výlohy, úrazové pojištění, zavazadla, odpovědnost za škodu a storno zájezdu ze zdravotních důvodů. Tím pádem pak není nutné si zařizovat další pojištění. Toto komplexní cestovní pojištění je potřeba koupit přímo k zájezdu. Jinak není platné. Pokud byste chtěli pak zájezd zrušit z toho důvodu, že jsi otěhotněla - neuzná se to. Těhotenství není důvod ke zrušení zájezdu. Mohli byste třeba změnit termín nebo by místo vás letěl někdo z vašich známých. Pojišťovna vám však stornopoplatky nevrátí

klinerovi
Kecalka 241 příspěvků 21.03.18 21:52

Bylo to špatně pochoopilo, já nechtěla dovolenou rušit v případě otěhotnění, kvůli tomu jako takovému, chtěla jsem mít zařízené, aby bylo pojištění v případě problému na místě, kdyby se něco dělo skrz těhotenství a bylo třeba navštívit doktorka plus poprvé za život jsem začala řešit pojištění storna, kdyby byly v rámci těhotenství nějaké zdravotní komplikace, které by mi nakonec odjet neumožnily.

Ještě čekám na odpověď pojištovny, ale vypadá to, že do 26. týdne se tam normálně léčebné výlohy počítají a v případě zdravotních potížích v těhotenství by storno taktéž mělo platit

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 22.03.18 07:20

Na místě už by tě normálně ošetřit měli. Navíc pokud budete cestovat po Evropě, tak na prvotní ošetření platí klasická modrá kartička pojišťovny. Cestovní pojištění se pak vztahuje na následnou léčbu, léčebné pomůcky, zaplacené poplatky apod.
Záleží taky na pojišťovně. Každá muže mít podmínky trochu jiné.
Každopádně přeji ať se brzy zadaří // a vše je v pořádku i na dovolené :)

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 23.03.18 19:37

Prvotní ošetření u lékaře, který pracuje na „soukromém“ základě moc s kartičkou klasické zdravotní pojišťovny snadné nebude. Ani v rámci EU to nemusí být v klidu. Co se týká storna- těžko pojišťovna (ať ta od cestovky, nebo jakákoli jiná) přijme smlouvu na storno, která je uzavřena jindy, než ta „cestovní smlouva“. A logicky- zájezd koupím v únoru bez storno pojištění. A když se objeví problém, tak se pojistím včetně storna a třeba za týden uplatním?

Moise
Hvězda diskuse 35419 příspěvků 23.03.18 19:43

@klinerovi jestli to chápu správně, tak proč si nekoupíš zájezd, k tomu samotné pojištění storna zájezdu od CK a s cestovním pojištěním jako takovým můžeš klidně počkat. To si můžeš uzavřít přes internet klidně den před odjezdem.
Jako těhotnou tě pojistí, dělá to ERV, mají na stránkách i kalkulačku, kde zadáš termín porodu a oni ti vypočítají, do kdy tě ještě pojistí. Je třeba ale vždycky jít do hloubky pojistných podmínek, co všechno pokrývají a co ne :think:

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 23.03.18 21:40

Pojistí CK storno, aniž by klient uzavřel i cestovko?

Moise
Hvězda diskuse 35419 příspěvků 23.03.18 21:56

@Ivan PPZ tak CK má nasmlouvané pojišťovny, které jí toto pojišťují a většinou právě nabízí ten komplexní balíček všeho, protože málokterý klient si to chce zjišťovat někde jinde, tak aby měl pokoj a nemusel si to zařizovat, vezme si to tam.
Pojištění storna má třeba ta ERV.
SPousta lidí má celoroční cestovní pojištění, tudíž ty balíčky pak ztrácí smysl

klinerovi
Kecalka 241 příspěvků 23.03.18 23:14

Vyřešila jsem to s nevýhodným (dle mě) komplexním pojištěním přímo při koupi zájezdu. Samostatné pojištění storno nenabízeli, já chtěla cestovko jinde i z důvodu, že pojišťovnu Uniqa, od které to celé CK má úplně nemusím… Navic je to vždy docela pálka, když si to člověk kupuje rovnou se zájezdem. Tentokrát jsem to ale tak udělala, odpovědi k plnění od pojišťovny mě docela uspokojily. Strašně moc doufám, že teda těhotná v době dovolené už budu (jinak se z toho čekání už zblázním) a že problémy naopak nebudou žádné. No uvidíme, alespoň na čas mě zaměstnává zkoumání dovolené… 8)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama