Cestovní pojištění - zdražilo se pojištění storna?

1280
3.3.20 19:27

Cestovní pojištění - zdražilo se pojištění storna?

Dobrý večer,

nemáte někdo informaci o tom, zda-li a o kolik podražilo cestovní pojištění, resp. pojištění storna zájezdu? Udělala jsem tu chybu, že jsem si je nezřídila hned při uzavření cestovní smlouvy. Máme odcestovat na přelomu června/července 2020 s CK Eximtours (zprostředkovaně přes Invia). Pořád jsem to odkládala a teď mě manžel nahlodal, že to asi díky koronaviru (rušení zájezdů) muselo podražit. Hodlám řešit s agenturou zítra, ale nějak mi to leží v hlavě, tak kdybyste někdo věděl nebo tušil, napište prosím vaše postřehy. Díky a dobrou všem! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.3.20 19:32

pojištění

Já mám cestovní ke kartě měsíčně do 60kč na celý rok.. Storno podmínky má ta cestovka ne? pojistit storno které si zadáte sama asi nejde.. nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9637
3.3.20 19:55

Dopojistit storno zájezdu se nedá. Musíš si to pojistit při uzavírání smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
3.3.20 19:57

A kdy jste uzavirali smlouvu? Ja mela za to ze tam je kratka lhuta do kdy po zaplaceni musi byt storno sjednano. Den nebo tak.. je to jinak??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
3.3.20 20:13

Tak je to asi logicky, ze? A pěkně v pytli. Skoda, že nás nezkušené na to v CA neupozornili. Bohužel si myslím, že v tomto pekelně fungují Murphyho zákony, takže jestli nepojedem, bude to naše „prvni“ a „posledni“ dovolená, pac takovouhle hrubou neznalost mi manzel neodpusti. Nezbývá nez se dát na modleni. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.3.20 20:14

Cena storna se nezmenila kvuli coronaviru. Kazda ck ma jine vseobecne podminky ale vetsinou je to cca 1500,–/os.
Nejlepsi bude kdyz tam zavolate a zeptate se

Příspěvek upraven 03.03.20 v 20:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
3.3.20 20:20

Jestli jste to měli přes Invii, tak to je hodně divné, protože mně tam vždycky hodí kompletní pojištění automaticky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
3.3.20 20:27

@dickys Ja to objednavala online bez CP. A slečna mi pak asi 2× nabízela telefonicky CP, abychom to „měli komplet“, čímž mi pila krev. Spekulovala jsem, že máme CP (samo bez pripojisteni) v rámci karty k bankovnímu účtu, takže jsem odmítla s tim, ze nejdriv zjistím co a jak. Chyba no. :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
3.3.20 20:29

@Barbs123 :palec: Díky. Zkusím to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
3.3.20 20:41

Tak podle informaci z netu to vypada, že rozhodující je datum DOplacení zájezdu, tak snad mame jeste šanci sjednat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.3.20 21:01

@robinka cestovni pojisteni neni na zajezd, ale proto kdyby se Vam neco stalo na dovolene nebo ze zdravotnich duvodu jste zajezd museli zrusit (pojisteni vcetne storna- je o par stovek drazsi). Takze ikdyby jste to pojisteni meli a zajezd jste zrusili kvuli koronavirusu tak by jste stejne penize zpatky nedostali. Jestli zajezd chcete zrusit tak budete muset zaplatit storno poplatky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
3.3.20 21:30

@Barbs123 Rozhodně se nechystáme rušit zájezd kvuli koronaviru. V oblasti, kam jedeme, se zatím neřeší. Kdovi co do te doby bude… :nevim: Jde o dve různé věci - zdražení kvuli vyšší poptávce po pripojisteni/obecne o riziku onemocnění čímkoliv pred cestou (i nestovice a tak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
3.3.20 21:38

@robinka pojisteni se asi da dokoupit, ale uz Vam ho nedaji vcetne storna. Jinak cena by mela byt stale stejna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
4.3.20 11:16

Kdyby někdo řešil neco podobneho: jde to. Doplněním smlouvy o CP (vc. storno).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama