Cestovní postýlka nebo ohrádka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 18.10.09 21:46
Cestovní postýlka nebo ohrádka

Ahojte maminky, chtěla bych se s vámi poradit, zda je lepší koupit dřevěnou ohrádku nebo stačí cestovní postýlka. Kupovat obojí se mi moc nechce, pokud to není nutné, přece jen nutných výdajů je docela dost.
Děkuji za vaše zkušenosti.

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 18.10.09 22:02

Tak já nejdřív koupila cestovní postýlku a teď jsem zjistila, že je to zkrátka malé. Jakmile se začal alespoň trochu mrskat, tak to nebylo ono, a hlavně - neviděl na mě, což je důvod k řevu. Tak máme ohrádku 120×130, je skvělá, má podlážku, matrace a prostěradlo, vyndavací příčky. A stejně, až bude lézt, tak tam bude minimálně.

Záleží na tom, proč ohrádku potřebuješ. U nás je to proto, že máme dva psi a kocoura, takže když chci uvařit, uklidit, tak potřebuju mít jistotu, že se jim nebude snažit vydloubnout očičko, čemuž by se bránili.

Zároveň je to skladiště všech hraček, aby mu je zvěř nežvejkala.

Kdybych věděla, co vím teď, tak bych mu na ten první půlrok dala jen žbrlinkovou postel, ve které spí až teď, do obýváku a cestovní bych nekupovala.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.09 22:05

Zalezi, na co ji budes vyuzivat. My jsme treba meli pujcenou cestovni postylku, ale kupovali jsme ohradku, protoze jsme ji chteli jen na doma a jen na to, abych mela malou kam bezpecne „odlozit“, kdyz jsem potrebovala varit, jit na WC nebo proste jen mit volne obe ruce. Kupovali jsme velkou (1,5m x 1,5m), aby to nebyla jen „klec“. Anezka tam pak vydrzela sedet a hrat si sama i hodiny. Nekdy jsem si tam vlezla za ni a hrala si s ni, aby to nebrala jako nejake odlouceni od nas nebo tak podobne. Kdybych si ja mela vybirat mezi jednim nebo druhym, ja urcite jsem pro ohradku (pokud bys ale i tu cestovni postylku porizovala jen na stejne ucely na doma). Na cestovani je jasne lepsi postylka, ale my cestujem jen k nasim, a tam mame postylku taky.. A kdyby nahodou bylo potreba cestovat jinam pres noc, tak bud by musel stacit kocarek nebo si cestovni postylku mame kde pujcit.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.09 22:09

ta anonymni jsem ja - hkac, omlouvam se za neprihlaseni se, ale nejsem na svem PC.

Jeste jsem chtela dodat, ze jsme pozdeji ohradku pouzivali na ohrazeni veci, ke kterym jsme dceru nechteli poustet (vanocni stromecek, obyvaci stena..). Jednu starsi pujcenou jsme rozmontovali a ohradili obyvaci stenu (hlavne kvuli TV apod). Cestovni postylka jako ohradka moc detem nevyhovuje. Mam nekolik znamych, kteri ji tak pouzivali, a zalezi hodne na povaze ditete. Nase Anezka tam sama byt nechtela - nic nevidela a prostor mela znacne omezeny. A ja tam nemohla za ni :wink: .

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 18.10.09 22:32
čičinka píše:
Tak já nejdřív koupila cestovní postýlku a teď jsem zjistila, že je to zkrátka malé. Jakmile se začal alespoň trochu mrskat, tak to nebylo ono, a hlavně - neviděl na mě, což je důvod k řevu. Tak máme ohrádku 120×130, je skvělá, má podlážku, matrace a prostěradlo, vyndavací příčky. A stejně, až bude lézt, tak tam bude minimálně.

Záleží na tom, proč ohrádku potřebuješ. U nás je to proto, že máme dva psi a kocoura, takže když chci uvařit, uklidit, tak potřebuju mít jistotu, že se jim nebude snažit vydloubnout očičko, čemuž by se bránili.

Zároveň je to skladiště všech hraček, aby mu je zvěř nežvejkala.

Kdybych věděla, co vím teď, tak bych mu na ten první půlrok dala jen žbrlinkovou postel, ve které spí až teď, do obýváku a cestovní bych nekupovala.

No právě, že máme doma malého pejska, sice je to ten největší mazel co znám a nikdy nikomu neublížila a můžu s ní dělat fakt úplně všechno a nic mi neudělá, ale i tak bych byla raději, kdyby nebyli spolu sami, hlavně proto, že miluje plyšáky a asi by je mimískovi brala. Přemýšlela jsem, že bych koupila cestovní postýlku a ohrádku si půjčila od kamarádky, ale ta je tak cca 80×80 cm ale to mi přijde strašně moc malé, nechci aby se malý cítil jako ve vězení. Asi fakt koupím raději pořádnou ohrádku a s cestovní postýlkou ještě uvidím, jak se to vyvrbí.
Děkuju všem za názory.

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 19.10.09 08:07

Ahoj a ty mimčo teprv čekáš??
Já bych s tou ohrádkou počkala až jaké bude mimčo-moji kluci byli nespavci a chtěli se furt nosit. U prvního jsem měla ohrádku, ale tu síťovanou-ta mi přijde lepší, než dřevěná, kterou si mimino časem stejně šoupe po zemi v pokoji, kam zachce. A síť je bezpečnější z hlediska pádů a úderů do těla. My ji pak i využili dvakrát místo cestovní postýlky, ale to zas nebylo ono.
U druhého jsem ohrádku už ani nevytáhla a věnovala ji časem do plavání do sprch:) a místo toho koupila cestovní postýlku, kterou jsem jednak využívali na cestách, druhak byla na chalupě jakože místo té ohrádky. Nicméně ani mladší v ní nechtěl být, oba tam vydrželi.max.20 mi­nut…
Ony ty romantické představy, jak si mimščo krásně hraje samo na dece a matka v klidu něco udělá, vezmou brzo zasvé:) zajisté takové děti existují, ale moc jich asi nebude:) spíš bych pro mimino volila takovou tu přenosnou lehačku třebas i s hrazdičkou, nebo se dělají i vibrační, někdo si je chválí, že mimčo pělkně uspí. A až bude větší, tak bych buď zkusila tu cestovní postýlku, kterou využiješ kamkoli na cesty, no a když se vb ní dítěti nebude líbit, tak se složí a bude normálně na zemi na dece. A pokud bude chvilka, kdy si budeš potřebovat odskočit na WC či kamkoli jinam a mimčo už bude stoupat atak, tak není problém ho dát na 5 minut do postýlky. A v té době už taky dítko sedí, takže kluci sedávali těch dvacet minut v jídelní židličce u kuch.linky a koukali, jak vařím a bylo to pro ně rozhodně příjemnější, než být někde odložení.
Toť moje zkušenost.

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 19.10.09 08:34

Termín mám za dva týdny. Spíš jsem chtěla mít představu, co je lepší koupit a abych měla představu o typech a ceně a postupně na ni našetřila.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 19.10.09 08:49

My měli pro Vojtu cestovní postýlku, kterou jsme kupovali až v jeho půl roce. Jednak jsme ji chtěli na cesty a druhak jsem ji měla postavenou v kuchyni a Vojta si v ní hrál, když jsem vařila nebo myla nádobí. (do toho půl roku, než začal být víc akční, tak jsem jej měla v kuchyni v miminkovském koši)
Ohrádku jsem pak kupovala z druhé ruky do kanceláře, kam jsem s Vojtou občas docházela, ale jemu se v ní moc nelíbilo. Měla jsem tu malou síťovou a asi byla na něj moc malá (a asi jsem tam měla málo zajímavé hračky :roll: ) - teď jsem zvědavá, co na ohrádku řekne Šárka :wink:
Jinak doma to budu řešit opět tou cestovní postýlkou (zatím popojíždím po bytě s košem :) ). Investice do té cestovní postýlky byla opravdu dobrá - využili jsme ji hodněkrát i při cestách - na víkend na chatu, na týden na dovolenou s kamarády a jejich rodinami, na silvetra - až do dvou let Vojty, kdykoliv, kdy jsme měli spát v cizím prostředí a já nechtěla, aby Vojta z postele utíkal a nedejbože třeba spadl ze schodů, když by nás hledal.

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 19.10.09 15:54

Tak já bych šla po zkušenostech do ohrádky. Měli jsme cesktovní postýlku v obýváku právě místo ohrádky a moc se mu tam nelíbilo. Bylo to tak na pět minut. A lehátko to samý. Dokonce i s vibracema ale neuspalo ho to, spíše mu to vadilo a byl tam taky jen chvíli. Až budeme mít druhé tak chci určitě ohrádku.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 23.10.09 21:37

My máme doma obojí.
Cestovní postýlku jsem měla v obýváku, původně to mělo nahradit ohrádku, ale je zkrátka přeci jen malá :? Aspoň teda pro nás 8)
Brzy jsme ji složili a vyměnili za ohrádku (máme rohovou, rozměry 1,5 m x 1,5m - dělal ji náš taťka, je móóć šikovný).
Když je Matyáš „v tom“, tak je mu dokonce i tato ohrada malá :lol: :lol: Často si tam za ním vlezu i já, mám tam takový vystlaný koutek, kde se natáhnu a Maty si v klidu hraje nebo po mě lozí.

Cestovní postýlky využíváme nyní jen na cestách.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >