Cestovní postýlka pro miminko v obýváku

68
21.2.21 15:38

Cestovní postýlka pro miminko v obýváku

Maminky, prosím Vás, řešila jste to některá podobně? Stále si lámu hlavu, kam s miminkem, když budeme většinu času v obýváku (je propojen s kuchyní). Postel na pevno bude mít v ložnici. Co do obýváku? Přemýšlím nad cestovní postýlkou… Mate případně nějakou osvědčenou? Já když na ně koukám tak nevím nevím… je k nim třeba automaticky matrace? Mnohdy to v popisu vůbec není… Mám lehátko i hrací deku, ale chci něco, v čem bude moci být mimčo i ohraničené, jestli mi rozumíte…
Děkuji za rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
21.2.21 15:49

V obýváku jsem měla nejdřív koš a pak druhou dřevěnou postýlku. Cestovní postýlky jsou k prdu, nic to nevydrží a hlavně nejsou na delší spaní, to je jen provizorium. dřevěných postýlek jsou plný bazary, seženeš za hubičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
21.2.21 15:53

Já to řešila cestovní postýlkou a teď to mám v plánu též. Akorát do ní dávám klasickou matraci, aby to bylo plnohodnotné spaní. A chce to takovou, co má i vyvýšené patro pro malé miminko, aby ses nemusela ohýbat. Bylo to super a cestovní postýlku jsem pak využila i na dovolené, tam tedy jen s tou matrací, co je součástí každé cestovní postýlky. Podle mě rozhodně lepší investice, než košík, který vydrží chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
21.2.21 15:59

@Lil Kitkatt
Děkuji a máte prosím tip na takovou postýlku s vyvýšeným dnem? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
21.2.21 16:03
@Mischae píše:
@Lil Kitkatt
Děkuji a máte prosím tip na takovou postýlku s vyvýšeným dnem? :mavam:

Myslím, že se to dá přikoupit k většině cestovních postýlek. Je to jen taková vložka na zavěšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
21.2.21 16:12

Prvního půl roku jsem měla v obyváku kolébku, potom jsem dala cestovní postýlku, kterou jsme moc nevyužili, spíše to měl potom jako prolézačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
21.2.21 16:49

My máme na postýlce kolečka a vozili jsme ji ze začátku na den do obýváku. Ale od cca dvou měsíců už spí i před den v pokojíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
567
21.2.21 17:06

Cestovní postýlku jsme v obýváku měli už od začátku. Matraci jsem si k ní musela koupit zvlášť. Protože jsme s klukem celkem často jezdili přes noc pryč (i když ne s úplným miminem) byla pro nás cestovní postýlka jasná volba, stejně jsme ji totiž potřebovali. Taky jsme měli s vyvýšeným patrem pro mimčo. Pak už tam tedy moc nespal (od té doby co spal jen jednou denně spával už ve své posteli v pokojíku) ale postýlka v obýváku se stále hodila. Netroufla bych si nechat batole ani chvilku v tom obýváku jen tak samotné tak jsem ho tam vždy strčila když jsem potřebovala nutně něco pořešit a nechtěla ho táhnout sebou (pošťačka, pračka, v klidu na wc a tak). Používali jsme ji denně tak do roka a půl, pak už to bylo nebezpečné, snažil se vylézat ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5540
21.2.21 17:27

U druhého dítěte jsem praktikovala cestovní postýlku. Ale necelý půl rok i skrz monitor dechu spala v dřevěné na míru v ložnici a pak už se nám tam vešla pouze cestovní a tam jsem dala normální matraci. Ne tedy úplně molitanovou, z nějaké pěny, ale ne tvarovaci. Přes den mi ani jedno dítě téměř nespalo, spíš kolem poledne a to jsem to s nimi zalomila v ložnici, kde byla postýlka. Přes den bylo lehátko, hrací decka. Ani později z žádné mých dětí krom spaní kolem oběda nechtělo být v ohrazenem prostoru a vždy vylezly ven. Taky jsem myslela kolik spaciho a ohrazeného prostoru budu nutně potřebovat a pak bych stejně neužila. Děti se mi narodily z jara, takže jsme téměř pořád byli venku. U první jsme měli normální dřevěnou postýlku s kolečky, ale byla tak těžká, že převoz ničil podlahu. Pak i to bylo docela hlučné spaní, pořád do něčeho se bouchalo a i sebe devastovala. U cestovní tohle nehrozí, dítě se vyvalí dle vůle. Nerozumím argumentům, že cestovní postýlka je nepohodlná, když se zvolí řádná matrace, tak ji vnímám mnohem lépe a dokonce i bezpečněji, když se děti snaží postavit, tak se neomlátí o ty laťky (tak to měla první dcera, kdy si o ty latě párkrát natloukla) pak jsem už něco takového u aktivních dětí nechtěla ani vidět. V cestovní postýlce je jako matrace taková vyztuha, většinou se i to tělo postýlky do toho balí. Já tu vyztuhu normálně použila a na ní dala normální matraci. Pokud jsme ji potřebovali jako cestovní, tak pro tyto účely mám svinovaci matraci, zabalená vypadá jako karimatka, jeden plát. Prodávají se ještě skládací ze čtverců, ale to jsem skrz spoje nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
21.2.21 17:34

@Trojlístek Monitor dechu jde dát i do cestovní postýlky s matrací, měla jsem to tak a budu mít zase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5540
21.2.21 17:39
@Lil Kitkatt píše:
@Trojlístek Monitor dechu jde dát i do cestovní postýlky s matrací, měla jsem to tak a budu mít zase.

Ano, jde, ale lépe u dna. Na tom závěsném lůžku mi to dělalo poplachy. A ta dřevěná postýlka byla prostě na míru na malý prostor a malé miminko. Mohla jsem tam dát rovnou bez toho zavesneho lůžka, ale to by nedala má záda, brát malé dítě až tak ze dna a dělalo by mi blbě, že tak malé dítě nemám v úrovni očíočí a celkově mi tam to malé miminko přišlo tak nepatřičně a utopeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6539
21.2.21 17:40

Volím do kuchyně košík pro cca první tři měsíce, to se mi minule osvědčilo jako dostatečné hájení mimina před dvouleťákem, pak už jsem mimčo nechávala spát v posteli v jiné místnosti, ale máme je propojené, tak slyším i za roh. A teda pokud postýlku, tak rozhodně takovou, kde jde zvednout rošt, mám ráda svoje záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4995
21.2.21 17:43

Také jsem měla cestovní postýlku, děti si v tom i hrály.
Patro také ještě mám, kdybys chtěla poslat. Myslím, že je to univerzální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.2.21 18:05

Já jsem napřed měla košík který jsem měla půjčený od jedné známé a pak jsem hodně malého dávala na hrací deku nebo pod hrazdičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
21.2.21 19:17

@Trojlístek U malého miminka se podložka nedává pod matraci, ale na ní. A nikdy mi monitor falešně nespustil, ani když byla podložka nad, ani pak pod. Odzkoušeno na dvou dětech..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat