Reklama

Cestovní příkaz ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iveta 23
Kecalka 217 příspěvků 24.04.18 12:32
cestovní příkaz ano či ne?

Dobré poledne, poradíte mi prosím? Mám jet na školení nových zaměstnanců na 3 dny (2 noci)mimo místo pro výkon práce, snídaně, oběd, večeři, ubytování máme prý hrazeno. Cestovat budeme hromadně firemním autem. Jsem zaměstnaná na půl úvazku. Náplň školení a aktivit je rozvržen od rána do večera. Šéfka mi řekla, že si cesťák psát nemám, na dietey stejně nárok nemám, tak mi započítá hodiny odpovídající pol. úvazku. Já si ale myslím, že bych cesťák mít měla přinejmenším jako spolucestující. A jak se tedy počítají hodiny, když tam strávím tři dny? Díky za radu

Reklama

Reakce:

bublinek
Závislačka 4963 příspěvků 24.04.18 12:35
@Iveta 23 píše:
Dobré poledne, poradíte mi prosím? Mám jet na školení nových zaměstnanců na 3 dny (2 noci)mimo místo pro výkon práce, snídaně, oběd, večeři, ubytování máme prý hrazeno. Cestovat budeme hromadně firemním autem. Jsem zaměstnaná na půl úvazku. Náplň školení a aktivit je rozvržen od rána do večera. Šéfka mi řekla, že si cesťák psát nemám, na dietey stejně nárok nemám, tak mi započítá hodiny odpovídající pol. úvazku. Já si ale myslím, že bych cesťák mít měla přinejmenším jako spolucestující. A jak se tedy počítají hodiny, když tam strávím tři dny? Díky za radu

cesťák pokrývá i pojištění, jak by toto řešila.
Za sebe: bez cesťáku ani ránu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 24.04.18 12:46

@Iveta 23 Cesťák bych chtěla kvůli případnému řešení pracovního úrazu, pokud by se něco stalo. A jinak hodiny by se ti měli počítat podle skutečně odpracovaného času, tedy pokud bude to školení 8 hodin, tak bys měla mít započítáno 8 hodin, ale ten zbytek hodin, kdy sice budeš na školení, ale to fyzicky nebude, tak se ty se ti počítat nebudou.

Stánina
Neúnavná pisatelka 19337 příspěvků 24.04.18 13:17
@Iveta 23 píše:
Dobré poledne, poradíte mi prosím? Mám jet na školení nových zaměstnanců na 3 dny (2 noci)mimo místo pro výkon práce, snídaně, oběd, večeři, ubytování máme prý hrazeno. Cestovat budeme hromadně firemním autem. Jsem zaměstnaná na půl úvazku. Náplň školení a aktivit je rozvržen od rána do večera. Šéfka mi řekla, že si cesťák psát nemám, na dietey stejně nárok nemám, tak mi započítá hodiny odpovídající pol. úvazku. Já si ale myslím, že bych cesťák mít měla přinejmenším jako spolucestující. A jak se tedy počítají hodiny, když tam strávím tři dny? Díky za radu

Cesťák 100%. Dle mého máš nárok i na zaplacení hodin, které Ti vycházejí do plusu.

Iveta 23
Kecalka 217 příspěvků 24.04.18 13:27

Děkuji moc za radu, já si to taky myslím, ale nevím, jak si mám obhájit ty hodiny do plusu, poradí mi nějaká účetní? :think:

Stánina
Neúnavná pisatelka 19337 příspěvků 24.04.18 13:50
@Iveta 23 píše:
Děkuji moc za radu, já si to taky myslím, ale nevím, jak si mám obhájit ty hodiny do plusu, poradí mi nějaká účetní? :think:

Zkus zavolat na ÚP, maj nějakou bezplatnou linku, poradí ti.

Blankaspl
Kecalka 208 příspěvků 24.04.18 14:53

Cesťák rozhodně ano, je to jediný doklad o tom, že jsi na služební cestě. Hodiny vykázat dle skutečnosti. A i když máš stravu zdarma, máš i nárok na stravné, byť pokrácené.

Iveta 23
Kecalka 217 příspěvků 24.04.18 19:54

Diky moc za rady :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama