Cestovní příkaz ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iveta 23
Kecalka 223 příspěvků 24.04.18 12:32
cestovní příkaz ano či ne?

Dobré poledne, poradíte mi prosím? Mám jet na školení nových zaměstnanců na 3 dny (2 noci)mimo místo pro výkon práce, snídaně, oběd, večeři, ubytování máme prý hrazeno. Cestovat budeme hromadně firemním autem. Jsem zaměstnaná na půl úvazku. Náplň školení a aktivit je rozvržen od rána do večera. Šéfka mi řekla, že si cesťák psát nemám, na dietey stejně nárok nemám, tak mi započítá hodiny odpovídající pol. úvazku. Já si ale myslím, že bych cesťák mít měla přinejmenším jako spolucestující. A jak se tedy počítají hodiny, když tam strávím tři dny? Díky za radu

Reakce:

bublinek
Kelišová 5113 příspěvků 24.04.18 12:35
@Iveta 23 píše:
Dobré poledne, poradíte mi prosím? Mám jet na školení nových zaměstnanců na 3 dny (2 noci)mimo místo pro výkon práce, snídaně, oběd, večeři, ubytování máme prý hrazeno. Cestovat budeme hromadně firemním autem. Jsem zaměstnaná na půl úvazku. Náplň školení a aktivit je rozvržen od rána do večera. Šéfka mi řekla, že si cesťák psát nemám, na dietey stejně nárok nemám, tak mi započítá hodiny odpovídající pol. úvazku. Já si ale myslím, že bych cesťák mít měla přinejmenším jako spolucestující. A jak se tedy počítají hodiny, když tam strávím tři dny? Díky za radu

cesťák pokrývá i pojištění, jak by toto řešila.
Za sebe: bez cesťáku ani ránu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 24.04.18 12:46

@Iveta 23 Cesťák bych chtěla kvůli případnému řešení pracovního úrazu, pokud by se něco stalo. A jinak hodiny by se ti měli počítat podle skutečně odpracovaného času, tedy pokud bude to školení 8 hodin, tak bys měla mít započítáno 8 hodin, ale ten zbytek hodin, kdy sice budeš na školení, ale to fyzicky nebude, tak se ty se ti počítat nebudou.

Stánina
Generální žvanilka 20101 příspěvků 24.04.18 13:17
@Iveta 23 píše:
Dobré poledne, poradíte mi prosím? Mám jet na školení nových zaměstnanců na 3 dny (2 noci)mimo místo pro výkon práce, snídaně, oběd, večeři, ubytování máme prý hrazeno. Cestovat budeme hromadně firemním autem. Jsem zaměstnaná na půl úvazku. Náplň školení a aktivit je rozvržen od rána do večera. Šéfka mi řekla, že si cesťák psát nemám, na dietey stejně nárok nemám, tak mi započítá hodiny odpovídající pol. úvazku. Já si ale myslím, že bych cesťák mít měla přinejmenším jako spolucestující. A jak se tedy počítají hodiny, když tam strávím tři dny? Díky za radu

Cesťák 100%. Dle mého máš nárok i na zaplacení hodin, které Ti vycházejí do plusu.

Iveta 23
Kecalka 223 příspěvků 24.04.18 13:27

Děkuji moc za radu, já si to taky myslím, ale nevím, jak si mám obhájit ty hodiny do plusu, poradí mi nějaká účetní? :think:

Stánina
Generální žvanilka 20101 příspěvků 24.04.18 13:50
@Iveta 23 píše:
Děkuji moc za radu, já si to taky myslím, ale nevím, jak si mám obhájit ty hodiny do plusu, poradí mi nějaká účetní? :think:

Zkus zavolat na ÚP, maj nějakou bezplatnou linku, poradí ti.

Blankaspl
Kecalka 213 příspěvků 24.04.18 14:53

Cesťák rozhodně ano, je to jediný doklad o tom, že jsi na služební cestě. Hodiny vykázat dle skutečnosti. A i když máš stravu zdarma, máš i nárok na stravné, byť pokrácené.

Iveta 23
Kecalka 223 příspěvků 24.04.18 19:54

Diky moc za rady :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >