Bolest cestuje po těle - co to může být?

Anonymní
17.3.16 20:53

Cestující bolest - co to muže byt?

Ahoj,
mám takový problém, třeba někdo budete vědět, o co by se mohlo jednat. :nevim: Asi 10 dnu mam bolesti, začalo to ve spodní části stehna, pak v horní části stehna, potom jakoby bolela cela pulka zadku a ted už to cítím jakoby v kostrci a kříži. Prostě ta bolest cestuje směrem nahoru. Mohla by to byt třeba krevní srazenina, ktera putuje tělem? Nebo to je blbost? Napadá vás, co to muže byt? Nádor a dela si metastázy? Ta bolest je takova pulsující a krem na bolest nezabírá. Boli to nejvíce v noci, přes den méně. Za jakým lékařem byste šli a jake vyšetření by něco mohlo ukázat? Mám docela strach :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
17.3.16 20:55

Šla bych hned, pro začátek k obvoďákovi.. mohla by to být ta sraženina :think: zažila jsem na noze a pulzující nepříjemná bolest.. rozhodně bych nemyslela hned na raka, ale řešila bych to co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
17.3.16 21:12

Ahoj,
já jdu s uklidňujícím příspěvkem.
Prvně však dodám, že bych to nepodceňovala, jak píše @martina.se, mohlo by jít opravdu o sraženinu.
Teď k té mojí zkušenosti. Měla jsem dlouhodobé problémy - únava, bolest svalů a kloubů bez příčiny, která se stěhovala různě po těle. Ráno mě bolelo stehno, odpoledne kyčel, večer třeba nic… K tomu jsem měla zvětšené uzliny, samosebou jsem hned vygooglila to nejhorší… Šla jsem k doktorce, prodělala jsem milion krevních testů na všechno možné, UTZ uzlin, výtěry z krku… A prý vše v pořádku. Připadala jsem si jak exot, výsledky OK a já jsem prostě nemohla normálně fungovat… Jediné, co se dr. nezdálo, tak nějaké zvýšené protilátky, jako bych něco v minulosti prodělala a prostě toto byly následky. Mám to prý hlídat a kdyžtak dojít a znovu bych si oběhala kolečko…

Jinak bych řekla, že je to možná i trochu dáno nedostatkem minerálů, vitamínů a taky psychikou. Řekla jsem si, že když jsem teda zdravá, přestože se necítím dobře, tak začnu trochu víc dbát na správnou životosprávu, koupila jsem si nějaké vitamíny, piju bylinky, snažím se trávit více času venku a cvičit (ale to cvičení se mi nedaří tak pravidelně, jak bych si představovala). Jo a zařadila jsem si do programu více koníčků a relaxu - sauna, knížky… Je mi o 90 % lépe (ťuk ťuk) a doufám, že u toho zůstane.

Tak jsem chtěla ukázat, že to vůbec nemusí být tak zlé, jak to vypadá. Zašla bych za obvodním, požádala pro začátek o krevní testy a vyšetření. Držím pěsti, ať je to nějaká drobnost :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
17.3.16 21:14

@martina.se Možná hloupý dotaz, ale opravdu to nevím a zajímá mě to. Jak se zjišťuje, jestli se nejedná o sraženinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
17.3.16 21:15
@Tate píše:
@martina.se Možná hloupý dotaz, ale opravdu to nevím a zajímá mě to. Jak se zjišťuje, jestli se nejedná o sraženinu?

mi dělali utz :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
17.3.16 21:17
@Tate píše:
Ahoj,
já jdu s uklidňujícím příspěvkem.
Prvně však dodám, že bych to nepodceňovala, jak píše @martina.se, mohlo by jít opravdu o sraženinu.
Teď k té mojí zkušenosti. Měla jsem dlouhodobé problémy - únava, bolest svalů a kloubů bez příčiny, která se stěhovala různě po těle. Ráno mě bolelo stehno, odpoledne kyčel, večer třeba nic… K tomu jsem měla zvětšené uzliny, samosebou jsem hned vygooglila to nejhorší… Šla jsem k doktorce, prodělala jsem milion krevních testů na všechno možné, UTZ uzlin, výtěry z krku… A prý vše v pořádku. Připadala jsem si jak exot, výsledky OK a já jsem prostě nemohla normálně fungovat… Jediné, co se dr. nezdálo, tak nějaké zvýšené protilátky, jako bych něco v minulosti prodělala a prostě toto byly následky. Mám to prý hlídat a kdyžtak dojít a znovu bych si oběhala kolečko…

Jinak bych řekla, že je to možná i trochu dáno nedostatkem minerálů, vitamínů a taky psychikou. Řekla jsem si, že když jsem teda zdravá, přestože se necítím dobře, tak začnu trochu víc dbát na správnou životosprávu, koupila jsem si nějaké vitamíny, piju bylinky, snažím se trávit více času venku a cvičit (ale to cvičení se mi nedaří tak pravidelně, jak bych si představovala). Jo a zařadila jsem si do programu více koníčků a relaxu - sauna, knížky… Je mi o 90 % lépe (ťuk ťuk) a doufám, že u toho zůstane.

Tak jsem chtěla ukázat, že to vůbec nemusí být tak zlé, jak to vypadá. Zašla bych za obvodním, požádala pro začátek o krevní testy a vyšetření. Držím pěsti, ať je to nějaká drobnost :kytka:

Ahoj…jsem na tom s těmi bolestmi atd podobně…nevíš co jsi to prodělala? Ja mela kdysi boreliozu a EBV která se mi ted pred měsícem mírně reaktivovala…
Ale hlavně si myslim ze je to i o vyčerpání těla a spatne životosprávě…přesně jak píšeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
17.3.16 21:20

@martina.se Aha, díky za vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.16 21:21

Dekuju… :kytka: Ta srazenina by se zjistila i z krve, tzv. D-dimery, ale nevím, jestli na to člověk musí byt nalačno a přijít hned ráno v 7? Mám dvě male deti, takže bych tam šla s nimi

• Nahlásit
  • Citovat
1799
17.3.16 21:23

Ischias?
Choroba ischias postihuje sedací nerv. Charakteristické je vystřelování ze zad po vnější straně stehna a nohy až do oblasti chodidel. Bolesti zad způsobené tímto onemocněním vznikají v kříži. V místě, kde se bederní páteř mění v křížovou. Tato část páteře je k bolestivým problémům nejnáchylnější. Může vzniknout třeba při prudkém otočení těla, zhoršován je při předklonu, kašli a kýchání. Jde o často úmornou bolest, která je, v některých případech, zaviněna anatomickými změnami, zvláště pak zánětem nervu. Nejnápadnějším jevem ischiasu je silná bolest v kříži a dolních končetinách, která vzrůstá zejména v noci.

Příspěvek upraven 17.03.16 v 21:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
856
17.3.16 21:30
@Vojtula píše:
Ahoj…jsem na tom s těmi bolestmi atd podobně…nevíš co jsi to prodělala? Ja mela kdysi boreliozu a EBV která se mi ted pred měsícem mírně reaktivovala…
Ale hlavně si myslim ze je to i o vyčerpání těla a spatne životosprávě…přesně jak píšeš…

Ahoj :mavam:,
myslím si, že se zrovna jednalo o EBV (ale v nějaké té vedlejší formě, ono toho je prý víc) + něco k tomu, ale nepamatuji se, co. Nicméně doktorka tvrdila, že je to jen mírně nad hranicí a není se čeho obávat a nedá se to už ani nijak přeléčit. Zároveň říkala, že to může být příčina těch mých stavů…

A co tě konkrétně trápí, jestli se mohu zeptat (klidně piš i do SZ, kdyby sis o tom chtěla povykládat)? Já jsem tehdy byla hrozně zoufalá, hledala jsem po netu info, v diskuzích nikdo nic, rodina ani známí se s ničím takovým taky nesetkali. Google na mě chrlil samosebou jenom to nejhorší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
17.3.16 21:38
@Tate píše:
Ahoj :mavam:,
myslím si, že se zrovna jednalo o EBV (ale v nějaké té vedlejší formě, ono toho je prý víc) + něco k tomu, ale nepamatuji se, co. Nicméně doktorka tvrdila, že je to jen mírně nad hranicí a není se čeho obávat a nedá se to už ani nijak přeléčit. Zároveň říkala, že to může být příčina těch mých stavů…A co tě konkrétně trápí, jestli se mohu zeptat (klidně piš i do SZ, kdyby sis o tom chtěla povykládat)? Já jsem tehdy byla hrozně zoufalá, hledala jsem po netu info, v diskuzích nikdo nic, rodina ani známí se s ničím takovým taky nesetkali. Google na mě chrlil samosebou jenom to nejhorší.

Písnu SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7586
17.3.16 21:49
@hani28 píše:
Ischias?
Choroba ischias postihuje sedací nerv. Charakteristické je vystřelování ze zad po vnější straně stehna a nohy až do oblasti chodidel. Bolesti zad způsobené tímto onemocněním vznikají v kříži. V místě, kde se bederní páteř mění v křížovou. Tato část páteře je k bolestivým problémům nejnáchylnější. Může vzniknout třeba při prudkém otočení těla, zhoršován je při předklonu, kašli a kýchání. Jde o často úmornou bolest, která je, v některých případech, zaviněna anatomickými změnami, zvláště pak zánětem nervu. Nejnápadnějším jevem ischiasu je silná bolest v kříži a dolních končetinách, která vzrůstá zejména v noci.Příspěvek upraven 17.03.16 v 21:33

Tohle mě napadlo jako první… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.16 22:05

Vidíte, ischias by to mohl klidne byt :think: To me nenapadlo. Protoze záda me začaly bolet az včera. S tim se asi nic nedela, že? Kromě klidu (což je utopie se dvěma malými dětmi)

• Nahlásit
  • Citovat
19221
17.3.16 22:44

Ja tipuju zada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1799
17.3.16 23:21

Asi klid a teplo… Prasky od bolesti nepomahaji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama