Reklama

Četl někdo "Narodili se aby přežili"?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 01.01.17 21:03
Četl někdo "Narodili se aby přežili"?

Dobrý večer (a šťastný nový rok! ;-) ). Ženy - není tu náhodou někdo, kdo četl knížku Narodili se aby přežili??
Něco tam nechápu - a hrozně mi to vrtá hlavou - tak bych to chtěla s někým konzultovat a zeptat se jak to teda je? :mrgreen:
Je-li tu někdo, kdo knihu četl - díky za odpověd´(dotaz dodám eventuálně po oné odpovědi :-) )…a jinak knihu doporučuju - i když je to mazec teda!! :roll: Člověk si uvědomí, jak se má skvěle - to za prvý… a za druhý si uvědomí, jak obrovskou sílu má ŽIVOT… :-)

Reklama

Reakce:

89paja8
Povídálka 39 příspěvků 70 inzerátů 01.01.17 21:07

Ahoj, manžel ji ma temer doctenou, tak se klidne ptej

alisekR
Závislačka 4996 příspěvků 01.01.17 21:13

Ne, mám jí doma, ale pro přehršel knížek s touto tématikou, které mi nadělil Ježíšek, jsem se k ní ještě nedostala…ale shodou okolností, jsem narazila na informaci v jiné z těch knih, kde jedna přeživší z transportu smrti popisuje, že se za jejich cestu narodili děti dokonce dvě po cestě do Mauthousenu, když je převáželi z jiného koncentráku a kvůli postupující frontě, byli na cestě skoro 14 dní, jejich vlak byl opakovaně zastaven a odstaven na vedlejší kolej.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 01.01.17 21:15

@89paja8 Super :-) Já ji teda taky nemám ještě dočtenou - podotýkám - takže je možné, že moje nepochopení pramení z toho, že jsem to ještě nedočetla… :think: ale nevím, nevím…
Jsem zrovna v „Mauthausenu“… Jedna žena porodila ještě v Německu - a cestovala s miminkem, druhá porodila ve vlaku… a třetí žena porodila na hromadě mrtvých a polomrtvých „spolunešťastnic“ - rodila během toho, co ji na voze táhli nahoru na kopec do tábora v Mauthausenu… Dotaz se týká této ženy - Anky. Jakto, že je v knížce, že „si přála holčičku, ale porodila chlapečka a dala mu jméno Martin“??? 8o Vždyť kluk byl jen jeden…!! 8o A když „předbíhám“ v knížce a listuju dál - jsou tam tři rodné listy… Anka má přece porodit holčičku Evu…
Nebo jsem nějaká nepozorná a něco mi uniklo?? :nevim: Strašně mi to vrtá hlavou… :-D
Děkuju!!!

89paja8
Povídálka 39 příspěvků 70 inzerátů 01.01.17 21:35

Tak manžel v tom ma úplně stejnou nesrovalost, je to prý divny

89paja8
Povídálka 39 příspěvků 70 inzerátů 01.01.17 21:43

Tak už to má, strana 231 vše vysvetluje

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 01.01.17 21:55

:-D ja jsem na strane 223… Super-jsem rada, ze me ceka vysvetleni teto zahady!! :-) Dekuju MOC!! Strasne mi to vrtalo hlavou… ted mohu jit klidne spat…

alisekR
Závislačka 4996 příspěvků 01.01.17 22:00

Tak to sebou musím hodit, abych už začala číst. :mavam:

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 02.01.17 09:33
@alisekR píše:
Ne, mám jí doma, ale pro přehršel knížek s touto tématikou, které mi nadělil Ježíšek, jsem se k ní ještě nedostala…ale shodou okolností, jsem narazila na informaci v jiné z těch knih, kde jedna přeživší z transportu smrti popisuje, že se za jejich cestu narodili děti dokonce dvě po cestě do Mauthousenu, když je převáželi z jiného koncentráku a kvůli postupující frontě, byli na cestě skoro 14 dní, jejich vlak byl opakovaně zastaven a odstaven na vedlejší kolej.

A mohu se zeptat, ve které knize (kterou nyní čteš) je to zmiňováno? :-) Já myslím, že se tam narodily dokonce děti tři - ale přežilo teda jen to jedno (jedné z hrdinek této knihy)… :,( což je teda poměrně pochopitelný… :,(

alisekR
Závislačka 4996 příspěvků 02.01.17 10:55

Helga Weissová Deník 1939-1945, moc pěkně napsané českou dívenkou z Prahy. Tam se o tom píše, to miminko se narodilo u nich ve vagonu.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 02.01.17 15:15

@89paja8 Tak už jsem taky tu záhadu rozluštila.. To jsem si tedy tuto diskusi mohla ušetřit :-D No nic… Děkuju moc i tak! :-) :mavam:

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 67757 příspěvků 04.01.17 15:26

Tak jsem knihu dočetla a přiznám se že i chvílema probrečela a je to silné čtení.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama