Cevkovani před císařským řezem mám strach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 17:43
Cevkovani před císařským řezem mám strach

Zítra ráno mě čeká plánovaný císař a mám hrozný strach s cevkovani, snad víc než ze samotné operace, opravdu je to tak hrozné a jak dlouho to zavedení cevky trvá? :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10166 příspěvků 17.04.19 17:45

Není to tak hrozné, je to nepříjemné, lehce to zatlačí, trvá to vteřinu.

Uživatel je onlinePříšera
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 17.04.19 17:46

No třeba mně dali cévku až když jsem téměř necítila spodní část těla, takže jsem to necítila vůbec, jen jsem zaregistrovala, že se tam dole něco odehrálo, ale byla to otázka tak 2 vteřin jestli si to dobře pamatuju. A byl to taky plánovaný císař, i když jen 4 hodiny dopředu, ani jsem netušila, že mi budou cévku dávat a jak jsem byla vyplašená z toho, že musím na císaře, tak jsem ani neřešila, co mi to tam dolu dali :)) a kamarádka třeba neměla cévku vůbec no.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 17.04.19 17:47

Ja si cevkovani treba nepamatuju ani z jednoho ze 3 CS. Takze to tak hrozne byt nemuze :lol:

Avu
Závislačka 3295 příspěvků 17.04.19 17:47

Měla jsem to stejně, úplná panika z cévky - nakonec jsem rodila akutním CS v úplné narkoze, cévku jsem měla zavedenou přes 24 hodin a zavádění a vytahování bylo trochu nepříjemné, ale rozhodně to nestálo za ten můj panický strach! Držím palce ;)

sakota
Kelišová 5778 příspěvků 17.04.19 17:47

Cevka je rychle a nijak extra to neboli. Je to neprijemne, tlaci to, ale v porovnani se vsim ostatnim kolem porodu naprosto zanedbatelny ukony (cevkovali me i u vaginalniho). Neboj se, bude to dobre, takovou drobnosti vubec nema cenu se stresovat. :) Hodne stesti!

danca6
Kecalka 136 příspěvků 17.04.19 17:48

Ahojky, neboj se ;) Já se toho taky bála a nebylo to tak hrozný. Bylo to během chviličky a jen to trošku jakoby štíplo. Přeji hladký průběh :mavam:

Uživatel je onlinePříšera
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 17.04.19 17:49

Jo a vyndali mi ji nečekaně při první sprše, to nebylo příjemný, ale tou dobou mě fakt dost bolelo břicho, takže ta cévka už mě nijak nerozhodila, opět věc 1-2 vteřin. Fakt to cévkování není tak zlý, já mnohem hůř snášela pak tu bolest břicha, ale ačkoliv jsem tomu sama nevěřila, tak strašně rychle se to zlepšuje. Kašli na strach z cévkování a těš se na mimčo :)

lachtanice86
Echt Kelišová 7891 příspěvků 17.04.19 17:51

Mně cevkovali 2× během vaginalniho porodu a bylo to dost nepříjemné a stipalo to

anahita
Ukecaná baba ;) 1092 příspěvků 17.04.19 17:58

Cévkování jsem zažila 3× v životě a je to nepříemné a to je tak vše :-). Vůbec to neřeš. 1. Když mi brali sterilní moč. 2. U sekce. Hned ten den večer mi ji vytáhli a 3. Druhá sekce. Tu mi nechali 4 dny kvůli zhomžděnému moč. měchýři kvůli komolikacím při sekci. A vyndávání to už je úplný prd. To si ani nepamatuji. Při zavádění to štípe podobně jako když máš zánět moč. cest a čůráš, takže nic co se nedá vydržet :-)

aiwwa
Generální žvanilka 24422 příspěvků 17.04.19 18:03

Já to vůbec necítila, ani vyndávání.

Markéta80
Hvězda diskuse 44062 příspěvků 17.04.19 18:03
@Anonymní píše:
Zítra ráno mě čeká plánovaný císař a mám hrozný strach s cevkovani, snad víc než ze samotné operace, opravdu je to tak hrozné a jak dlouho to zavedení cevky trvá? :(
:hug: jo cévkování bylo vždy pro mne to nejhorší, ale pokaždé to bylo jiné. Fakt záleží na šikovnosti sestry, je to chvilka ;) Bez toho to nejde ;)
ElucaK
Kecalka 335 příspěvků 17.04.19 18:12

Mě cévkovali těsně před tlačením u vaginál. porodu. Když mi to oznámili, chtěla jsem okamžitě slézt z křesla a odejít bez ohledu na porod. Začala jsem panikařit a bránit se, úplný šok, nevím, kde se vzal. Nakonec to nebylo vůbec nic a pak jsem si připadala hloupě. Trvalo to asi vteřinu a ani nevím, jestli to zabolelo, nebo štíplo a ani nevím, že to zase vytáhli :nevim:
Hlavu vzhůru a přeji hodně štěstí :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 18:24

U porodu jsem věděla, že mne cévkují, ale nepamatuji si, že by to bylo nepříjemné.
Na urologii jsem o tom taktéž skoro nevěděla.
Nyní se cévkuji doma ze zdravotních důvodů, po týdnu praxe to bylo v pohodě. Kdyby to bylo „tak strašné“ jak se všude píše, tak bych to určitě nedělala.

warita
Extra třída :D 10391 příspěvků 17.04.19 18:35

Proc se cevkuje u vaginalniho porodu?

Jinak, ja mela cisare a cevkovali mne na moje pozadani az po spinalu, takze jsem to vubec necitila. Bala jsem se vyndani, a to jsem tusim necitila vubec. Vzpominam si uz jenom, ze jsem byla prekvapena, ze to nic nebylo. Nevim, co jsem si predstavovala… ale proste sestricka zatahla za tu hadicku a ani nevim kdy a jak a bylo to venku.

Osobne bych si byvala nechala tu sevku dele, protoze pak jsem musela vstavat na zachod, s cevkou to byl vetsi komfort.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama