ČEZ - spor

129
19.1.21 17:43

ČEZ - spor

Dobrý den,

včera mi přišel dopis od soudu, abych zaplatila částku 2 800 plus úroky z prodlení plus 5000 za soudní výlohy spol. Creditfield za neuhrazenou fakturu u čezu před 4 lety. V té době jsem ale na adrese, kde k nedoplatku došlo nebydlela, ale nedoplatek vznikl za cca 3/4 roku z důvodu, že majitelka nepřepsala smlouvu zpět na sebe nebo na nového nájemníka a já jsem netušila že se mohu sama odhlásit.

Upomínky se splatností mi chodily na starou adresu, kde jsem nebydlela, tudíž jsem si dopisy nepřebrala ani mi je majitelka nedala. Později jsem u čezu několikrát novou smlouvu na odběr elektřiny zakládala a nikdy mi neřekli, že na mé jméno evidují dluh.

Když jsem na čez volala, proč mě neinformovali např. telefonicky nebo emailem, tak tvrdili, že žádný z těchto kontaktů neměli. (přičemž při každém sepsání smlouvy jsem ho uváděla)

Myslíte, že mám šanci se nějak bránit nař. pomocí právníka?

V dopise stojí, že proti usnesení se nelze odvolat, pouze se mohu písemně vyjádřit.

Má někdo z vás podobnou zkušenost a poradil by mi, jak se bránit?

Nikdy jsem v minulosti nebyla dlužníkem.

Předem děkuji.

Odpovědět na otázku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19643
19.1.21 17:53

Zkušenost nemám. Ale zkusila bych spotřebitelskou linku Dtest, jestli by ti poradili. A těžko říct, jestli by akceptovali ukončenou smlouvu. Každopádně tyhle věci je potřeba si hlídat. Jakmile ucítí prachy, tak to schválně nechají vyhnít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74931
19.1.21 22:03

Tak ty si s nimi smlouvu neukoncila, takze je to celkem tvuj problem, oni nejsou jasnovidci a nemohou vedet, ze ses odstehovala. Mela sis prepis ohlidat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
19.1.21 22:06

To máš docela kliku, že je ta částka takhle nízká. To mohlo dopadnout o dost hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74931
19.1.21 22:09
@MrsNorris píše:
To máš docela kliku, že je ta částka takhle nízká. To mohlo dopadnout o dost hůř.

Asi tak vubec bych nepremyslela o pravnikovi a rychle to zaplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
19.1.21 22:58

@j.a.n.i1 jen nechápu, když jsem pak s nimi založila novou smlouvu na jiné adrese, že mi nemohli o tom dluhu říct. Hlavně, že pořád někdo s něčím otravuje po telefonu, ale podstatnou věc nezavolají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74931
20.1.21 06:21

@Mithiela Tak mohli, ale ze to neudelali, na veci nic moc nemeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
23.1.21 17:25

“V dopise stojí, že proti usnesení se nelze odvolat, pouze se mohu písemně vyjádřit.“

Pokud vám přišla výzva=usnesení, že se máte vyjádřit, tak ještě nebylo soudem rozhodnuto. Vyjádřete se soudu a nepište na emimino…

Pokud byla žaloba podána po uplynutí více než 3 let od vzniku dluhu, tak uplatněte vůči soudu námitku promlčení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3327
25.1.21 12:33
@Mithiela píše:
Dobrý den,

včera mi přišel dopis od soudu, abych zaplatila částku 2 800 plus úroky z prodlení plus 5000 za soudní výlohy spol. Creditfield za neuhrazenou fakturu u čezu před 4 lety. V té době jsem ale na adrese, kde k nedoplatku došlo nebydlela, ale nedoplatek vznikl za cca 3/4 roku z důvodu, že majitelka nepřepsala smlouvu zpět na sebe nebo na nového nájemníka a já jsem netušila že se mohu sama odhlásit.

Upomínky se splatností mi chodily na starou adresu, kde jsem nebydlela, tudíž jsem si dopisy nepřebrala ani mi je majitelka nedala. Později jsem u čezu několikrát novou smlouvu na odběr elektřiny zakládala a nikdy mi neřekli, že na mé jméno evidují dluh.

Když jsem na čez volala, proč mě neinformovali např. telefonicky nebo emailem, tak tvrdili, že žádný z těchto kontaktů neměli. (přičemž při každém sepsání smlouvy jsem ho uváděla)

Myslíte, že mám šanci se nějak bránit nař. pomocí právníka?

V dopise stojí, že proti usnesení se nelze odvolat, pouze se mohu písemně vyjádřit.

Má někdo z vás podobnou zkušenost a poradil by mi, jak se bránit?

Nikdy jsem v minulosti nebyla dlužníkem.

Předem děkuji.

Odpovědět na otázku

Byla jsi s majitelkou predchoziho bytu domluvena na prepisu pisemne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15149
30.1.21 17:12
@Pavlik Morozov píše:
Byla jsi s majitelkou predchoziho bytu domluvena na prepisu pisemne?

Tak na to bych v žádném případě nespoléhal. Vždycky vyjde cesta k distributorům energií i s předávacím protokolem obsahujím stav měřidel levněji, než pozdější soudní tahanice. Zakladatelka už to ví, ale vysoká škola života má dost vysoké školné.

Ta, co to koupila asi měla stejně na háku informovat distributory a dodavatele energií, jako zakladatelka.

Ostatně, zakladatelka nenapsala, zda se jednalo o platební rozkaz ani kdy přesně byla jistina vymáhané čásky splatná, takže těžko radit.

Pokud to byl platební rozkaz a dluh je víc než tři roky po splatnosti, tak na odpor s námitkou promlčení má 15 dnů od doručení a mělo by to být napsáno v tom dopise. Odpor se podává dvojmo.

Promlčením dluh nezaniká, jen je hůř vymahatelný. Ale věřitel jej může řešit například zápočtem s pohledávkou stejného typu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat