Charita a nevděčnost obdarovaných.

1124
16.6.21 08:33

Charita a nevděčnost obdarovaných.

Ahoj maminky, dospěla jsem do fáze, kdy jsem se rozhodla, že pro konkrétní osoby již žádnou charitu nehodlám dělat. Téměř nikdy obdarovaný nepoděkuje, zda se mu dar líbí, nemám žádnou zpětnou vazbu, obdarovaný se odmlčí. Pochopila jsem, že řada lidí má dary jako zdroj příjmů a toho, kdo daruje, má jen jako oslíčka otřes se. Nezlobte se, potřebovala jsem se jen vypovídat. Přeji hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18260
16.6.21 08:39
@Kipa22 píše:
Ahoj maminky, dospěla jsem do fáze, kdy jsem se rozhodla, že pro konkrétní osoby již žádnou charitu nehodlám dělat. Téměř nikdy obdarovaný nepoděkuje, zda se mu dar líbí, nemám žádnou zpětnou vazbu, obdarovaný se odmlčí. Pochopila jsem, že řada lidí má dary jako zdroj příjmů a toho, kdo daruje, má jen jako oslíčka otřes se. Nezlobte se, potřebovala jsem se jen vypovídat. Přeji hezký den.

Když chci někomu pomoci a něco mu dát (a je úplně jedno, zda jde o charitu, kamarádku nebo rodinu), neočekávám vděk ani zpětnou vazbu. Ano, je milé, když mi třeba kámoška pošle fotku svého dítěte v oblečení od nás, ale určitě to není ten důvod, proč to dělám. Spoustu věcí nosím do Klokánku a představ si, že ta popelnice mi nepoděkuje a ani nevím, co se přesně s věcmi dál děje :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1607
16.6.21 08:42

Take nerozumim proc potrebujes zpetnou vazbu, kdyz sama chces neco darovat. Chapu, ze by to bylo mile. Pokud nic davat nechces, nedavej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9860

Bohužel lidi jsou většinou nevděčný. Sestra nedávno dala do nějaké skupinky pro samozivitelky fakt pěkný boty, jen potřebovaly vyměnit podpatek a málem ji tam sezraly co to tam dává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Toto mám taky za sebou. A nejhorší je, když pomáháš několik let kamarádce se 3 dětmi a pak když jsem potřebovala psychickou podporu, protože mi umřela maminka a neměla jsem momentálně sílu řešit její problémy, tak jsem se dozvěděla, že jsem si s takovou kámoškou nasr.la do hnízda. Tak pomoct maximálně rodině, toť moje zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.21 08:44

Oprava - ona si nasr.la do hnízda se mnou. :)

• Citovat
  • Nahlásit
2392
16.6.21 08:47

Já teď darovala 100 ks oblečku pro miminko. A víš co? Slečně, které jsem je darovala jako mamince v nouzi je teď na Vinted vesele prodává, to je nevděk.

Jinak nikdy žádné díky nečekám, vím, že lidem udělají věci radost s ne každý to umí dát najevo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
16.6.21 08:48

Pokud chceš někomu pomoci nebo ho obdarovat, tak to dělej z dobré vůle a nečekej za to nic na oplátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
16.6.21 08:51

Tohle vídám hlavně u samoživitelek, neposlala bych jim ani prd. Teď běží diskuze, jak chudinku vyhodil chlap z bytu i s dítětem :zed: samozřejmě nikoho nemá, totálně holá řiť, problémy dlouhodobé, ale muselo být miminko. Většina takových světice a bůů co mam dělat. Už na ně začínám být alergická.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
16.6.21 08:54

Daruji věci dost často a nikdy mě nenapadlo očekávat děkovný dopisy :nevim: maximálně k tomu třeba napíšu „za kindervajíčko“ ale je mi úplně jedno jestli tu čokoládu někdo přinese nebo ne. Popravdě buď si to vezme ten komu to nabídnu, nebo to jde do „charitativní popelnice“ nebo na sněrný dvůr, když kde třeba o nábytek. A jestli to pak prodávají když jim z toho děti vyrostou? - tak to je jejich věc, ja jim to dala a tim jsem se vzdala jakýkoliv nároků jim diktovat co s tim mají dělat dál.
Teď tu mam čtyři velký vyfouknutý pytle oblečení a hned jak zjistim, že další potomek bude kluk a ne holka tak to jde do světa a doufam, že co nejrychleji ať to tu nezabírá místo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
16.6.21 08:55
@unuděná píše:
Když chci někomu pomoci a něco mu dát (a je úplně jedno, zda jde o charitu, kamarádku nebo rodinu), neočekávám vděk ani zpětnou vazbu. Ano, je milé, když mi třeba kámoška pošle fotku svého dítěte v oblečení od nás, ale určitě to není ten důvod, proč to dělám. Spoustu věcí nosím do Klokánku a představ si, že ta popelnice mi nepoděkuje a ani nevím, co se přesně s věcmi dál děje :pankac:

Já ji chápu.. Nemyslím si, že to dělá kvůli tomu, aby ji někdo líbal nohy..

Když pro někoho děláte laskavosti, tak je povzbuzující vidět jak ten dotyčný má radost a je vděčný, to vás prostě nabije na další laskavosti.

Vemte si to z druhé stránky. To nejste tak slušná, že nepoděkujete? Berete to jako samozřejmost, že vám dělá někdo nejsou laskavost?

Není nic špatného na tom očekávat „díky“.

Nejsme opice🐒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9820
16.6.21 08:55
@alena1995 píše:
Já teď darovala 100 ks oblečku pro miminko. A víš co? Slečně, které jsem je darovala jako mamince v nouzi je teď na Vinted vesele prodává, to je nevděk.Jinak nikdy žádné díky nečekám, vím, že lidem udělají věci radost s ne každý to umí dát najevo.

Napiš adminovi Vintedu, třeba ji blokne, za pokus to stojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9252
16.6.21 08:58
@alena1995 píše:
Já teď darovala 100 ks oblečku pro miminko. A víš co? Slečně, které jsem je darovala jako mamince v nouzi je teď na Vinted vesele prodává, to je nevděk.Jinak nikdy žádné díky nečekám, vím, že lidem udělají věci radost s ne každý to umí dát najevo.

Tak ji hlavně udělají radost ty peníze na cigára, který z tvých věci vytriska :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
16.6.21 08:58

Ano, klasika, proto hadry hážu do kontejnerů na prádlo a zbytek rovnou do popelnice. Lidi se chovají jako dobytek. Naposledy nějaká pipina zoufale sháněla kolo pro dceru, tak jsem jí za pusinku nabídl po svých dětech… chtěla poslat fotky, tak jsem je obratem poslal a pak přestala reagovat. Stačilo jen napsat, že už nemá zájem. Takže kolo odvezu na sběrný dvůr, ať si s tím dělají, co uznají za vhodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1124
16.6.21 08:59

Darovali jsme i dárky pro děti k Vánocům, nenapsali ani, zda se jim to líbilo. Jedné maminky samoživitelky jsem se ptala, co by její sedmileté děťátko chtělo pod stromeček. Napsala, že X-box. Jsem myslela, že si ze mě dělá srandu. Napsala jsem, že aby se nezlobila, že na to nemám. Tak napsala, ať pošlu aspoň tablet. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat