Charita kvůli covidu – rodiny rodinám

Anonymní
28.10.20 19:08

Charita kvůli covidu-rodiny rodinam

Ahoj, píšu sem o čem delší dobu přemýšlím. Už na jare, ale teď to vypadá, že to teprve dostává nějaký smysl. Říkala jsem si, zda by nešla vymyslet charita rodina-rodine nebo jedinec-rodine…
Bylo by to jednoduche-z jednoho nákupu pro rodinu nebo pro svoji potřebu by šly stejně věci druhé rodine, jedincovi v nouzi.
Jako např.. nas nakup třebas teď v pondělí na tejden:testoviny, chleba, rybí filé, vajíčka, polohruba mouka, droždí, zelenina, ovoce, toaletní,.papír, máslo, sýr a 6 víkendu jogurtu a kefir. Přemýšlela jsem o tom, když jsem nakupovala a vzpomněla si na známou, co mi říkala, že její ségra nemá teď s covidem peníze a děti jedi rejzi s kecupem. Že bysme se ještě mohli trochu uskrovnit a někomu pomoct…nevim.
Nicméně, nedávno mě pod rouškou těžké situace napálila solidne a vcelku i sproste jedna paní a moje touhy po charite velmi dopadly…
No ale-co když jsou lidi, kterým rezervy přestávají stačit a děti nemaj co jíst? I když chápu, že každej se teď musí otáčet a i já šetřím, jak se dá…
Hele-píšu to pod anonymem, klidně bych si zveřejnila jmeno. Jenze nechci, aby se mnou zase někdo vyběhl a posílal mi srdceryvny příběhy… a prosby, na který bych třebas musela (kvůli svý povaze) nějak reagovat… Prosím, proto anonym-díky za pochopení. Ostatně tohle.tema je jako. k diskuzi-jestli se o něco takovýho pokoušet-anebo jestli někdo k tomu.mate elán!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14595
28.10.20 19:15

Něco takového dělá klub samoživitelek ve spolupráci s Rohlíkem, či kým.
https://www.klubsvobodnychmatek.cz/

Jinak co se týče jídla - ve všech krajích fungují různé nezivkovky které nabízí potraviny z potravinové banky - to je pro tu sestru co nemá na jídlo okamžitá pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 19:22
@Ou píše:
Něco takového dělá klub samoživitelek ve spolupráci s Rohlíkem, či kým.
https://www.klubsvobodnychmatek.cz/Jinak co se týče jídla - ve všech krajích fungují různé nezivkovky které nabízí potraviny z potravinové banky - to je pro tu sestru co nemá na jídlo okamžitá pomoc.

Díky. Tak to je fajn, že něco takovýho jede!!! Trochu alibisticky…jsem.rada. A já se tedy můžu věnovat svým aktivitám, rodine a starostem a nemusím mit výčitky, že mě něco napadlo " pro. dobro druhejch"a neudělala jsem to!

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14595
28.10.20 19:28
@Anonymní píše:
Díky. Tak to je fajn, že něco takovýho jede!!! Trochu alibisticky…jsem.rada. A já se tedy můžu věnovat svým aktivitám, rodine a starostem a nemusím mit výčitky, že mě něco napadlo " pro. dobro druhejch"a neudělala jsem to!

no ideální řešení - pošli jim pár peněz :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14284
28.10.20 19:35

Upřímně, to, co ty popisuješ jako nákup na týden, my bychom měli tak na 3 dny :jazyk: Vím, že jsou lidé v nouzi-teď je to třeba covid, ale předtím bylo také mraky lidí v tíživé situaci, insolvencích, dluzích kvůli zdravotním potížím atd. Pomáhám tak, jak je v mých silách, bez ohledu na covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23220
28.10.20 19:53
@Anonymní píše:
Díky. Tak to je fajn, že něco takovýho jede!!! Trochu alibisticky…jsem.rada. A já se tedy můžu věnovat svým aktivitám, rodine a starostem a nemusím mit výčitky, že mě něco napadlo " pro. dobro druhejch"a neudělala jsem to!

No a co jsi teda udělala „pro dobro druhejch“, že už nemáš ty výčitky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50934
28.10.20 21:40

Nerada posilam penize. Rada prispeju potrebnym. Koupim potraviny, drogerku atd. proste hmatatelne a potrebne veci.
Ale penize nikam neposilam. Predevsim neverim nadacim, ktere vybiraji pouze penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3937
28.10.20 22:26
@Kelsey píše:
Nerada posilam penize. Rada prispeju potrebnym. Koupim potraviny, drogerku atd. proste hmatatelne a potrebne veci.
Ale penize nikam neposilam. Predevsim neverim nadacim, ktere vybiraji pouze penize.

Presne, jedini komu jsem ochotna prispet jsou Dobri andele.. hracky a detske knizky co jsem mela jsem odvezla na detske do nemocnice a kvanta knih si odvezli pro seniory..jedincum neprispivam jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
29.10.20 00:18

Upřímně, jediný komu bych pomohla je moje rodina nebo rodina kterou znám osobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5386
29.10.20 00:47

Existuje plno neziskovek, které mají potravinky, pomáhají vyřídit různé příspěvky od státu. Já když pomůžu, tak jedině rodině, popřípadě přátelům a možná bych pomohla i známému, o kterém vím, že je situace opravdu jen dočasná. Já už tedy upřímně pomáhám jen materiálně. Posílám tedy peníze na dobrého anděla, jinak nikam. Pravda, že třeba v těch neziskovkách, když bych chtěla něco darovat, tak chtějí jen peníze. Neposílám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.20 05:45

Je tu hodně neziskovek, které pomáhají. Bohužel informace se většinou potřebným nedostanou - neví kam jít, neví, kde žádat. Co se týče potravinové banky, prý dochází potraviny. Když dáváme klientům „potravinky“, některé potraviny dlouhodobě chybí - např. konzervy. Je fajn pomáhat, ale spíše darem nějaké organizaci, než neznámému jednotlivci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
29.10.20 05:50
@Anonymní píše:

Zrovna před pár dny byla reportáž, že zásoby potravinové banky jsou téměř na nule, jelikož se na jaro nekonala tradiční sbírka potravin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 18:52

@hanka.br.
Hele-citim to jako navazeni se do mě. Zcela nesmyslne. Zeptala jsem se-ale Ou odpověděla, že už taková sluzba/pomoc existuje-tudiz ji nemusím vymyslet a organizovat já.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 18:55

@unuděná Tak za me-lepsi 3 dny s jídlem jak bez něj :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 18:58

Nicmene-zaver diskuze:Existují potravin. banky, kam si spotřební lidi mohou dojít a kam je možno přispívat.. Jediné, co lze vylepšit je povědomost pro dárce i pro příjemce. Přidávání dalších možností je spíše zbytečně a je třeba využít stávající… Díky za diskuzi

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama