Chce jíst jen z ruky kousky, z lžičky nic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuz2723
Nováček 4 příspěvky 22.07.19 10:13
Chce jíst jen z ruky kousky, z lžičky nic

Dobrý den maminky.
Máme problém, nebo tal velký problém to není, ale já si nevím rady.
Malý mi už konečně začal jíst, jenže zjistil že se dají jíst kousky, které v puse může žmoulat, ale nemá ještě zuby. Naše dnešní svačina vypadala tak, že dostal křupky a k tomu na malé kousky broskve, všechno to snědl, ale kdybych mu dala něco na lžíci nechce to.
A tak se ptám. Co mu mám dávat, aby se tím neudusil, dokázal tp v puse rozmelnit? Jako myslím i na oběd, večeři a tak.
Děkuji a stalp se vám to někdy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 22.07.19 10:15

Pohledej si více o metodě BLW - tvoje dítě ji totiž nevědomky aplikuje :-D

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 22.07.19 10:17

Přečti si knížku „Vím, co mi chutna“

unuděná
Echt Kelišová 8476 příspěvků 22.07.19 10:28

@Zuz2723 Ideální, ne? Horší je, když ještě roční děti odmítají malé kousky v příkrmu ;) Mrkni na BLW metodu, jak radí @Popokatepetla .Plus bych ho ještě zkusila nechat tou lžičkou jíst samostatně. Z minulé diskuze koukám, že malému je už 9m, takže asi i sedí. Dala bych ho do židličky s pultem, obalila bryndákem a nechala jíst samostatně. Jinak prostě doměkka vařenou zeleninku na kostičky, kousky masa, ovoce, těstoviny (pokud už je jí). Absence zubů nevadí :mavam:

Kukacka123
Závislačka 3967 příspěvků 22.07.19 11:02

@unuděná nase mala ma neco pres rok a ze lzicky kousky nechce. No a? :nevim: jinak si da boruvky, jahody, hrozno, jablko, rohlik, krupku, okurku - vse sni, rozkouse dasnickama nebo zoubkama, co ma…ale ze lzicky proste ne :mrgreen: nekdy ji to i navaluje, kdyz jsou v kasi kousky nebo tak…ale treba kamosky mala to mela temer do dvou let a pak lup a jedla vse. Neresim to. Ji a pribira, jak ma, tak co ;)

unuděná
Echt Kelišová 8476 příspěvků 22.07.19 11:07

@Kukacka123 Mě by to prudilo jako matku, to není kritika toho dítěte ;).Vím, že některé děti to tak mají, těm našim se dlouho navalovalo z kousků masa. Ale pořád vše mixovat dohladka, tímpádem ani nemůžeš jako nouzovku na výlet koupit nějakou skleničku, protože ty jsou od cca 8m už většinou s kousky. V roce moje děti jedly už úplně klidně nakrájené brambory s masem, nebo těstoviny s omáčkou atd, takže jsem nemusela vyvařovat zvlášť. I tak jsem za dobu příkrmů odvařila 2 tyčáky ;) :mavam:

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 22.07.19 11:12

Zeleninu/maso nakrájet na hranolky nebo kostky, povařit do měkka a ať si vybere, ideální. Těstoviny vrtule, ty se dobře drží, brokolice na růžičky apod. Lepší než do roka a půl všechno mixovat. A lžičkou ať zkouší jíst sám, ale chce to spooustu čistého oblečení, neustále plnou pračku a pevné nervy :mrgreen: Holka od roka jí sama, nakrmit se nechá jen v případě krajní nouze.

Kukacka123
Závislačka 3967 příspěvků 22.07.19 11:16

@unuděná tak co mam delat :mrgreen: jasne, ze by to bylo i pro me pohodlnejsi, ale do krku jako huse ji to cpat nebudu, to bych ji znechutila jeste vic. Navic ji ted leze dole dvojka a horni ctyrky a celkove moc nechce jist :nevim: ale porad kojim, tak jsem rada, ze aspon neco „ji“, kdyz nechce jidlo…jinak ja ji droboucky kousky nechavam neco mackam jen vidlickou (coz se da i na cestach). Nekdy se ji navali, jindy polyka v pohode, do hladka uz nemixuju. A tycakem jsem nemixovala, mam parni hrnec 2v1 a ten i mixuje a porad drzi :P

unuděná
Echt Kelišová 8476 příspěvků 22.07.19 11:18

@Kukacka123 Já tě přece vůbec nekritizuju, jen říkám, že je lepší, když dítě to mixované odmítá a chce jíst rovnou kousky, než když je to naopak :mavam:

Zuz2723
Nováček 4 příspěvky 22.07.19 11:22

@unuděná právě, že ještě nesedí. Kousky ve skleničkách mu nedělají problém. A blw metodu znám, problém je v tom, že on jí z mojí ruky. Když mu dám kousek něčeho do jeho ruky, hraje si s tím a pusy se to ani nedotkne. Takže vezmu kousek dám mu to do pusy a on už si s tím nějak poradí.
A lžičkou nechce ani ze svojí ruky. :zed:

Kukacka123
Závislačka 3967 příspěvků 22.07.19 11:22
@unuděná píše:
@Kukacka123 Já tě přece vůbec nekritizuju, jen říkám, že je lepší, když dítě to mixované odmítá a chce jíst rovnou kousky, než když je to naopak :mavam:

Ja nic takovyho nenapsala ani si to nemyslela, to byla sranda - proto ten smajlik ne :lol: jinak zas kdyz malinky mimco ji brzy kousky, ja bych se zas bala, ze mu zaskoci :nevim: ale tak to uz vi kazda mama, co muze a co dite zvladne ;) :mavam:

g.sandova
Kelišová 5973 příspěvků 22.07.19 11:24

@unuděná ty ak jsem taky oddelala. Nový jsem už nekoupila a rozmackavala. No všechny děti se to naučily, lepší je opravdu, když dítě snese kousky.

unuděná
Echt Kelišová 8476 příspěvků 22.07.19 11:30
@g.sandova píše:
@unuděná ty ak jsem taky oddelala. Nový jsem už nekoupila a rozmackavala. No všechny děti se to naučily, lepší je opravdu, když dítě snese kousky.

Tak u nás je tyčák nutnost i teď, nejen kvůli dětem. Hodně vařím krémové polévky a mixuju i omáčky (děti nemají rády, když kousnou do cibule například), takže za posledních osm let už mám 4. a vždycky se vyse. e až těsně po záruce, klasika :mrgreen:
@Kukacka123 Jasně, v pohodě. Musím říct, že moje máma se taky lekla, když jsem synovi asi v 8m dala hrášek jentak, na zobání, ale ani jedno mé dítě se nikdy ničím nedusilo.. Asi na to nejsou náchylné. Pamatuju jedinou epizodu, kdy syn vyzvracel špagety, protože jsem babičku zapomněla upozornit, že mu je má nakrájet na kratší a jak mu to lezlo do krku, tak to neuměl překousnout :mrgreen: Ale to už mu byly tak 3 :pankac:

g.sandova
Kelišová 5973 příspěvků 22.07.19 11:34

@unuděná chápu. Já jsem si odvarila i takovej ten klasickej mixer, když jsem vyráběla merunkovy příkrm z darovanych meruněk. Ten mě mrzel hodně, časem jsem pořídila nový.

Kukacka123
Závislačka 3967 příspěvků 22.07.19 15:19
@unuděná píše:
Tak u nás je tyčák nutnost i teď, nejen kvůli dětem. Hodně vařím krémové polévky a mixuju i omáčky (děti nemají rády, když kousnou do cibule například), takže za posledních osm let už mám 4. a vždycky se vyse. e až těsně po záruce, klasika :mrgreen:
@Kukacka123 Jasně, v pohodě. Musím říct, že moje máma se taky lekla, když jsem synovi asi v 8m dala hrášek jentak, na zobání, ale ani jedno mé dítě se nikdy ničím nedusilo.. Asi na to nejsou náchylné. Pamatuju jedinou epizodu, kdy syn vyzvracel špagety, protože jsem babičku zapomněla upozornit, že mu je má nakrájet na kratší a jak mu to lezlo do krku, tak to neuměl překousnout :mrgreen: Ale to už mu byly tak 3 :pankac:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak pokud tam lupal cely spagety, tak chapu :mrgreen: u nas je ted spis obdobi, ze neji skoro vubec no :nevim: jinak duseni u nas taky nebylo, spis slo o muj pocit :mrgreen:
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama