Chce k porodu, ale nemůže

Anonymní
11.10.19 14:05

Chce k porodu, ale nemůže

Ahoj. Tak jsme s manželem řešili porod. Mám termín za 5 týdnů a vzhledem k tomu, že partner jezdí do zahraničí jako řidič MKD, tak jsme zkoušeli jak to zkusit, aby u toho mohl být. On sám řekl, že chce a že mu bude líto, když to nestihne, ale že nejspíš dovolenou ani na týden před termínem (kdyby náhodou) nedostane. Prý šéf nemá koho na tu trasu posadit a že se to prostě nesmí zastavit, potom by prý mohl mít problémy i manžel s trasou, kdyby to někdo odjel špatně a potom mít problémy s nákladnou a časem atd…nevím moc jsem to nepochopila. A že bude chtít to volno říkal už půl roku předem. Ale pochopila jsem, že prostě radši pojede a bude doufat, že to stihne. On tou práci žije a má svou pravidelnou trasu. Když měl nabidku ten měsíc jezdit jen po Česku tak odmítl, že ho to nebaví po ČR. Obětovat se nechce ani na chvíli :nevim: Většinou je doma od pátku do pondělí nebo od středy do neděle. Spoléhá na to že to stihne tak snad, to přijde o víkend :D no a pak mi zase řekl, že otcovskou dostane až bude chtít jeho šéf, že musím počítat s tím, že odjede hned co nás přiveze z porodnice a že to budu muset zvládnout než to volno dostane. Samozřejmě že by se mi hodil doma ihned že jo. Mám z toho docela depky jak to všechno dám, porod, miminko, barák, dva psi s topení (musím topit dřevem) takže jsem z toho docela mimo. Jako samozřejmě mám nabídky od rodiny, že mám kdykoli zavolat, ale i tak to není ono že jo.
Když jsem otěhotněla, plánovali jsme to že si vezme dovolenou, jenže prostě s postupem času to nějak nejde. Zaměstnavatel se zasekl nad tím, že neví jak ho nahradit a prostě s tím nikdo nehne. Přítel zase tvrdí jak u porodu chce být, ale to by si podle mě nějak zařídil. Když se ho zeptám na rovinu, jestli tam chce nebo nechce být, že si kdyžtak zařídím někoho jiného, řekne že jo, že to snad stihne a že to nějak dopadne. 8o
On vám holky řekne, že mu šéf pověděl, že počítal s tím, že pojede, pojede a až porodim tak z auta sleze až dorazí domů a pojede za mnou. Mě přijde že si od šéfa normálně nechal i nakecat, že to prostě není potřeba 8o
Chápu, že tu práci miluje, on to dělá protože je to jeho sen, ale stavět to takhle mezi nás, to už se mi nelíbí. Já prostě nevěřím že řidič kamionu je nenahraditelný.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3449
11.10.19 14:11

Kdyby byl opravdu nenahraditelný, tak ten týden dovolené dostane, než aby o něj jeho šéf přišel. Nebo je tam tvůj manžel jediny zaměstnanec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13108
11.10.19 14:12

Pokud máte v rodine dobré vztahy, tak bych nabídku s pomocí neodmítala… Po narození třetí dcery musel manžel odletět na 10 dní pracovně do Brazílie, což také nebylo nic moc. Ale věděla jsem, že pomoc mít budu, tři dny před porodem dorazila moje máma a v den odjezdu manžela ji vystřídala tchyně :palec: Bylo fajn, že na jeden den to vyšlo tak, že tu byly obě, což bylo super i pro děti. Já, ač jsem neměla žádné problémy a cítila jsem se výborně, tak jsem byla za ně vděčná, protože jsem tím pádem měla dostatek času nejen na miminko, ale i na sourozence :srdce: Babičky ošéfovaly jídlo, praní atd :lol:
Jistě to zvládneš i sama, ale opravdu není špatné mít někoho po ruce. Nikdy nevíš co přijde, jak se budeš cítit, jaké budé dítko. Zvaž to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4957
11.10.19 14:14

Každý je nahraditelný, někdo hůř, někdo snáz, myslím, že řidič kamionu není profese která by byla těžce nahraditelná. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 14:19
@Anonymní píše:
Ahoj. Tak jsme s manželem řešili porod. Mám termín za 5 týdnů a vzhledem k tomu, že partner jezdí do zahraničí jako řidič MKD, tak jsme zkoušeli jak to zkusit, aby u toho mohl být. On sám řekl, že chce a že mu bude líto, když to nestihne, ale že nejspíš dovolenou ani na týden před termínem (kdyby náhodou) nedostane. Prý šéf nemá koho na tu trasu posadit a že se to prostě nesmí zastavit, potom by prý mohl mít problémy i manžel s trasou, kdyby to někdo odjel špatně a potom mít problémy s nákladnou a časem atd…nevím moc jsem to nepochopila. A že bude chtít to volno říkal už půl roku předem. Ale pochopila jsem, že prostě radši pojede a bude doufat, že to stihne. On tou práci žije a má svou pravidelnou trasu. Když měl nabidku ten měsíc jezdit jen po Česku tak odmítl, že ho to nebaví po ČR. Obětovat se nechce ani na chvíli :nevim: Většinou je doma od pátku do pondělí nebo od středy do neděle. Spoléhá na to že to stihne tak snad, to přijde o víkend :D no a pak mi zase řekl, že otcovskou dostane až bude chtít jeho šéf, že musím počítat s tím, že odjede hned co nás přiveze z porodnice a že to budu muset zvládnout než to volno dostane. Samozřejmě že by se mi hodil doma ihned že jo. Mám z toho docela depky jak to všechno dám, porod, miminko, barák, dva psi s topení (musím topit dřevem) takže jsem z toho docela mimo. Jako samozřejmě mám nabídky od rodiny, že mám kdykoli zavolat, ale i tak to není ono že jo.
Když jsem otěhotněla, plánovali jsme to že si vezme dovolenou, jenže prostě s postupem času to nějak nejde. Zaměstnavatel se zasekl nad tím, že neví jak ho nahradit a prostě s tím nikdo nehne. Přítel zase tvrdí jak u porodu chce být, ale to by si podle mě nějak zařídil. Když se ho zeptám na rovinu, jestli tam chce nebo nechce být, že si kdyžtak zařídím někoho jiného, řekne že jo, že to snad stihne a že to nějak dopadne. 8o
On vám holky řekne, že mu šéf pověděl, že počítal s tím, že pojede, pojede a až porodim tak z auta sleze až dorazí domů a pojede za mnou. Mě přijde že si od šéfa normálně nechal i nakecat, že to prostě není potřeba 8o
Chápu, že tu práci miluje, on to dělá protože je to jeho sen, ale stavět to takhle mezi nás, to už se mi nelíbí. Já prostě nevěřím že řidič kamionu je nenahraditelný.

Pokud máš nabídky z rodiny… Lepší ochotna maminka, sestra než chlap, kterej se tě bude dokola ptát, jestli malej nebrečí, protože má hlad :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 14:23

Dnes je to móda tatínek u porodu a pak ještě týden doma, aby pomohl matce. Ale dřív to ženy zvládaly i bez přítomnosti otce, dokonce pak zvládaly sami péči o novorozence, případně jim pomohla jejich maminka.
Co když se ten chlap prostě na přítomnost u porodu necítí a prostě se to bojí přiznat, aby nebyl za sraba či že nebyl obviněn, že nesoucítí se ženou? Není jich zrovna málo, kdo se skutečně na tenhle krok necítili, ale byli do toho v podstatě vmanipulováni.
Rodila jsem v době, kdy přítomnost otců u porodu byla čerstvě povolena, chlap odmítl být tam a já za to byla jen ráda, protože dle mého porod je ženská záležitost a chlap tak akorát tak mírně překáží (věc názoru).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.10.19 14:24

Popravdě nevěřím, že je nenahraditelný a už jsme se několikrát kvůli tomu hádali. Když jsem to s ním řešila někdy v půlce těhotenství, tak to odkládal, že to zařídí že je brzy.. a teď 5, týdnu před termínem mi řekne, že to nevyjde. Že mu to volno dát nemůže že auto nemůže stát, že na něj nemá koho posadit apod. a že se pomalu smiřuje s tím že to nestihne, jediný co řekne že ho to bude mrzet, že by to chtěl atd.. asi kecá.. ale proč by mi na rovinu neřekl že nechce? To by musel být srab… Já to nechápu, pokud teda chce jak mi tvrdí určitě se přece vykašle na práci a bude chtít být u narození svého syna. I kdyby se měl nahlásit marod, když mu to volno na který nárok má dát nechtějí. Jenže já to s ním už probírat nemůžu on pořád opakuje to samé dokola a pak se vlastně i naštve a akorát se se mnou hádá a já nemám daleko od toho mu říct, že mu to vlastně není přednější. Zatím mlčím, ale připadá mi to tak. Když mu slušně řeknu, že i já z toho mám strach. Všechno odkejve, že chápe, ale prd z toho mám :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.10.19 14:25

@Bubla Bůčková to je krásně napsaný. Pobavilo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.10.19 14:27
@Anonymní píše:
Hele ale to není můj problém
Když to jde, proč to nevyužit? S dřív? Dřív na to určitě samy ženy nebyly, protože se bydlelo generačně :roll:
Jinak že je chlap srab za to mu nemůžu, číst jeho myšlenky neumím a takže ať si srab a lhář teda trpí když už jsme u toho. Má mluvit ne si hrát na hrdinu nebo lháře.
  • Nahlásit
  • Citovat
11.10.19 14:27
@Anonymní píše:
@Bubla Bůčková to je krásně napsaný. Pobavilo :mrgreen:
:hug: hele, ono celkově asi s kamionakem budeš muset máknout na tom být „samostatná“ :think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
824
11.10.19 14:29

To, ze po porodu nemůže být doma bych asi prekousla, přece jenom ne vždy to jde, můj manžel sice možná volno dostane, ale raději na to nespoleham. A upřímně, jsem raději, že jsou s ním v práci spokojení a vnímají ho jako důležitého, když teď pár let budeme na jeho příjmu závislí, než aby si za každou cenu vynutil volno a udělal si jen zle. Ale chápu, ze asi každá ženská to tak pragmaticky brát nedokáže no. Vezmi to tak, ze my ženské zvládneme skoro i nemožné a je to :D stejně píšeš ze minimálně 3 dny v týdnu ho máš doma tak jako tak. To některé nemáme ani to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.19 14:31
@Anonymní píše:
@Anonymní píše:
Hele ale to není můj problém
Když to jde, proč to nevyužit? S dřív? Dřív na to určitě samy ženy nebyly, protože se bydlelo generačně :roll:
Jinak že je chlap srab za to mu nemůžu, číst jeho myšlenky neumím a takže ať si srab a lhář teda trpí když už jsme u toho. Má mluvit ne si hrát na hrdinu nebo lháře.

To souhlas. Dřív chlapi „nic“ nemuseli a ženský přece všechno zvládali. To B, že v baráku bydleli prarodiče, na statku byla devečka, ve městě pomocnice (Bylo nás pět), ženská nemusela být měsíc PO porodu modelka se lvi hřívou, to už se nevidí… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156

Každý je nahraditelný, ale čas strávený s dítětem v prvních okamžicích, ten je opravdu nenahraditelný, nikdy se nevrátí.
Z mé zkušenosti, partner měl taky nůž na krku a i přes to si vydupal být se mnou. Rozhodl se správně, zkomplikovalo se to, dcerka zemřela těsně před porodem. Nelze to předvídat. Kdyby v tu chvíli nebyl se mnou, nebyla bych tu už ani já.
Na tyhle situace nikdy nikdo nepomyslí a nikdo by v nich neměl být sám. Přála bych si, aby tohle tvůj partner četl, uvědomil by si, jak je život křehký.
Teď jsem znovu těhotná a partner bude opět se mnou, na rodinu si čas udělá.
Přeji úspěšné vyjednávání i snadný porod a společné nejkrásnější chvilky ve třech :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10460

Můj manžel si taky bral dovolenou až několik dní po porodu…mnohem víc se mi hodila moje mamka, která nás týden zásobovala teplým jídlem :lol: takže jsem nemusela nic řešit

ale popravdě, kdyby fakt chtěl, tak si to zařídí. Pokud je fakt tak nepostradatelny, jak píšeš, jakože není, protože o kamionáky nouze není, tak by dal zaměstnavateli nůž na krk, že bud bude doma nebo dá výpověď, spíš mi ale přijde, že nůž na krku má od zaměstnavatele on…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2960
11.10.19 14:34
@Anonymní píše:
Popravdě nevěřím, že je nenahraditelný a už jsme se několikrát kvůli tomu hádali. Když jsem to s ním řešila někdy v půlce těhotenství, tak to odkládal, že to zařídí že je brzy.. a teď 5, týdnu před termínem mi řekne, že to nevyjde. Že mu to volno dát nemůže že auto nemůže stát, že na něj nemá koho posadit apod. a že se pomalu smiřuje s tím že to nestihne, jediný co řekne že ho to bude mrzet, že by to chtěl atd.. asi kecá.. ale proč by mi na rovinu neřekl že nechce? To by musel být srab… Já to nechápu, pokud teda chce jak mi tvrdí určitě se přece vykašle na práci a bude chtít být u narození svého syna. I kdyby se měl nahlásit marod, když mu to volno na který nárok má dát nechtějí. Jenže já to s ním už probírat nemůžu on pořád opakuje to samé dokola a pak se vlastně i naštve a akorát se se mnou hádá a já nemám daleko od toho mu říct, že mu to vlastně není přednější. Zatím mlčím, ale připadá mi to tak. Když mu slušně řeknu, že i já z toho mám strach. Všechno odkejve, že chápe, ale prd z toho mám :)

Ja si myslim, ze se mu nechce byt u porodu a boji se ti to priznat. Je to trochu teror dnesni doby hnat chlapy k porodu. Ja poprve mela pocit, ze manzel bude chtit videt porod, ten tak pasivne souhlasil, a kdyz jsem porodila tak rychle, ze to nemel sanci stihnout, byl nakonec rad a ja taky. A dalsi porod jsme absolvovali stejne, cekal na chodbe, az porodim, a pak se prisel kouknout na miminko. Za me top volba. Tvuj partner ma navic obvykle pul tydne volno, tak na zbyle dny poprosis rodinu a uvidis, ze spokojeni budou nakonec vsichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama