Chce přepsat dědictví na svou kamarádku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.10.21 10:29

Chce přepsat dědictví na svou kamarádku

Jistě pochopíte, proč anonym, ale chtěla bych znát váš názor. Myslím, že většina z vás asi řekne, že nám do toho nic není, že je to jeho právo, ale stejně mi to nepřijde úplně v pořádku.
Jde o to, že bratranec dostal od našich prarodičů nemovitost v centru města. Sice nám to nepřišlo úplně ok, ale prostě jsme to tak vzali. V tuto chvíli bratranec nepracuje, pobírá podporu, ale část nemovitosti pronajímá, protože je sám a neutáhl by to. Což je samo o sobě taky dost nepoctivé, protože je na pracáku, kde za něho platí zdravotní pojištění, pobírá podporu a přitom má vedlejší příjem, který samozřejmě nepřiznává.
No a teď přišel s tím, že nemovitost nechá napsat na kamarádku, že prý je to jeho, on to dostal a může si to napsat na koho chce.
No, má samozřejmě pravdu - z právního hlediska. A kdyby si tu nemovitost koupil a zaplatil, tak ani z morálního hlediska by se proti tomu nedalo nic namítat. Takhle mi to ale vůči ostatním vnoučatům přijde jako další zvláštní postup. No a jestli ho kamarádka časem vystěhuje, tak na něj mohou další majetek třeba přepsat jeho rodiče.. :nevim: :mrgreen:
Fakt jsem někdy znechucená z toho, co se kolem mě děje.
Podotýkám, že jsme měli všichni ke svým prarodičům hezký vztah.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10849
5.10.21 10:32

No a on je nějaký mentálně postižený? Nebo je to prostě jen d*ebil? A máte jich v rodině víc, nebo proč by mu měl někdo svéprávný ještě dávat další majetky?

Jelikož jinak si nedokážu vysvětlit, proč by měl na někoho přepisovat majetek, jestě na někoho cizího. ANO už vím, když jsem zadluženej až na půdu a barák by mi jinak sebral exekutor!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
5.10.21 10:33
@Anonymní píše:
Jistě pochopíte, proč anonym, ale chtěla bych znát váš názor. Myslím, že většina z vás asi řekne, že nám do toho nic není, že je to jeho právo, ale stejně mi to nepřijde úplně v pořádku.
Jde o to, že bratranec dostal od našich prarodičů nemovitost v centru města. Sice nám to nepřišlo úplně ok, ale prostě jsme to tak vzali. V tuto chvíli bratranec nepracuje, pobírá podporu, ale část nemovitosti pronajímá, protože je sám a neutáhl by to. Což je samo o sobě taky dost nepoctivé, protože je na pracáku, kde za něho platí zdravotní pojištění, pobírá podporu a přitom má vedlejší příjem, který samozřejmě nepřiznává.
No a teď přišel s tím, že nemovitost nechá napsat na kamarádku, že prý je to jeho, on to dostal a může si to napsat na koho chce.
No, má samozřejmě pravdu - z právního hlediska. A kdyby si tu nemovitost koupil a zaplatil, tak ani z morálního hlediska by se proti tomu nedalo nic namítat. Takhle mi to ale vůči ostatním vnoučatům přijde jako další zvláštní postup. No a jestli ho kamarádka časem vystěhuje, tak na něj mohou další majetek třeba přepsat rodiče.. :nevim:
Podotýkám, že jsme měli všichni ke svým prarodičům hezký vztah.

Nic nenaděláš. Maximálně ho můžeš udat na pracáku a finančáku, protože z toho jistě neplatí daně a bere podporu, na kterou nemá nárok. Může to převést tomu, kdo mu navalí větší šrouby do hlavy. Nepomůžete mu, on nebude poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 10:35

@Cenarius Spíš je divnej. Na jednu stranu se vysmívá za svoje nepoctivé jednání, na druhou stranu s ním právě spoustu cizích lidí jakoby už párkrát vymetlo. Spíš mi přijde, že má nějakou poruchu osobnosti, nebo lehčí autista. Nevím. On to byl možná i ten důvod, proč ho tzv. takhle asi chtěli zajistit, že věděli, o jeho „schopnostech“.

• Citovat
  • Nahlásit
163
5.10.21 10:35
@Cenarius píše:
No a on je nějaký mentálně postižený? Nebo je to prostě jen d*ebil? A máte jich v rodině víc, nebo proč by mu měl někdo svéprávný ještě dávat další majetky?Jelikož jinak si nedokážu vysvětlit, proč by měl na někoho přepisovat majetek, jestě na někoho cizího. ANO už vím, když jsem zadluženej až na půdu a barák by mi jinak sebral exekutor!

To uz pak vyjde nastejno - jestli exekutor bebo jestli ho oak obdarovana kamoska posle driv ci pozdeji do pr…,ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10419
5.10.21 10:38

To ať si řeší prarodiče, co mu to dali. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6484

Bude v tom motivace kvůli dávkám či exekuci…
to je ale fakt finanční negramot :zed:
mne máloco překvapí, ale až ho „kamarádka“ po „ukončení kamarádství“ vystěhuje na ulici, tak dobře mu tak.

A druhá část dotazu - prarodiče holt museli mít důvod, proč majetek darovali (či v dědictví odkázali) jen jemu.. vaše část rodiny zřejmě dostala/dostane jiný majetek? někdy to tak zůstavitel dělá proto, aby se právě rodina nerozhádala kvůli podílům na jedné nemovitosti..
a pokud jste nezdědili/nedostali darem nic, tak holt smůla, no..i to se stává a je každého věc, jak svůj majetek rozdělí (na zákonné dědice myslí OZ včetně možností vydědění)
Nezbývá než se s tím smířit a brát to jako uzavřenou věc.

A třetí rovina - až mu někdo na pronajímání „na černo“ přijde, tak se bude daňově dosti divit. Navíc se jedná o ukázkový podvod proti Úřadu práce (zatajení příjmu) - někteří lidi mají prostě neuvěřitelný žaludek a drzost :poblion:

Příspěvek upraven 05.10.21 v 10:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
@Anonymní píše:
No, má samozřejmě pravdu - z právního hlediska. A kdyby si tu nemovitost koupil a zaplatil, tak ani z morálního hlediska by se proti tomu nedalo nic namítat. Takhle mi to ale vůči ostatním vnoučatům přijde jako další zvláštní postup. No a jestli ho kamarádka časem vystěhuje, tak na něj mohou další majetek třeba přepsat jeho rodiče.. :nevim: :mrgreen:

Co on dela se svym majetkem, po tom tobe velky kulovy, dotycny bude zrejme dost jednoduchy. Ale: prej a bude ti prano!!

A pokud dali prarodice hen jednomu vnouceti a prigom meli se vsemi vami dobre vztahy, tak muzes nadavat jen na ne, pac takhke se milujici prarodice opravdu nechovaji-das vse jen jednomu, tedy pokud tam od nich nebyla kompenzace jina.

Příspěvek upraven 05.10.21 v 10:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
@Anonymní píše:

Prarodiče většinou mívají nějaký (ikdyž někdy divný) důvod proč napsat barák zrovna na jedno vnouče… A bratranec je duševně v pořádku? Tu kamarádku má aspoň s výhodami nebo proč to chce nepsat zrovna na ni? :think:
Jinak to že je na pracáku a má jiný příjem bych neřešila, to se vás netýká vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563

Hele a je ten barák pěknej? Taky klidně budu jeho kamarádka :lol:
Opravdu s tim nic neuděláte no, můžete být maximálně naštvaní, ale to je tak jediný :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10419
5.10.21 10:39
@Anonymní píše:
@Cenarius Spíš je divnej. Na jednu stranu se vysmívá za svoje nepoctivé jednání, na druhou stranu s ním právě spoustu cizích lidí jakoby už párkrát vymetlo. Spíš mi přijde, že má nějakou poruchu osobnosti, nebo lehčí autista. Nevím. On to byl možná i ten důvod, proč ho tzv. takhle asi chtěli zajistit, že věděli, o jeho „schopnostech“.

zajistili by ho tím, že by ho tam nechali zadarmo bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 10:39

@Cenarius Jinak v rodině se samozřejmě mluvilo už o tom, že má naprosto legitimní nárok dědit pak i další majetek. No upřímně jsem ráda, že nejsem na nikom závislá, mám své. Myslím, že se pak nakonec o něj budou muset postarat jeho sourozenci, které tak hezky očůral. Oni by ho asi na ulici nenechali…Ale nejhorší je, že on jim stejně vděčnej nebude. Naopak. To už se za ty roky ukázalo tolikrát…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 10:42

@Lucy75 No spíš ta smůla, no.) Ale to nevadí. Vem to :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
163
5.10.21 10:43
@Anonymní píše:
@Cenarius Jinak v rodině se samozřejmě mluvilo už o tom, že má naprosto legitimní nárok dědit pak i další majetek. No upřímně jsem ráda, že nejsem na nikom závislá, mám své. Myslím, že se pak nakonec o něj budou muset postarat jeho sourozenci, které tak hezky očůral. Oni by ho asi na ulici nenechali…Ale nejhorší je, že on jim stejně vděčnej nebude. Naopak. To už se za ty roky ukázalo tolikrát…

Nenenech se tak ovlivnovat zavisti nebo te to zaziva sezere!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 10:44
@Nickjmeno píše:
Hele a je ten barák pěknej? Taky klidně budu jeho kamarádka :lol:
Opravdu s tim nic neuděláte no, můžete být maximálně naštvaní, ale to je tak jediný :nevim:
Čím dál tím ošklivější a zchátralejší. Ale kdo by to dnes nebral, zadarmo. :mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat