Chce si mě vzít, já jeho ne

16.3.17 21:04

Chce si mě vzít, já jeho ne

Omylem jsem vyslechla hovor přítele s jeho kamarádem, kde říkal, že se mě chystá požádat o ruku. Jsme spolu 6 let, máme ročního syna. Já si ho ale brát nechci, nechce se mi vůbec řešit ani organizovat svatba, neláká mě být „manželka“, nechci se s někým právně svázat „do konce života“, prostě mi vyhovuje jak to je. Když mu řeknu ne, znamená to rozchod, nebo je i možnost, že to rozdejchá a bude to jako dřív?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Anonymní
16.3.17 21:09

Sestra řekla ne a bylo po vztahu během pár měsíců a syn bez táty. Kamarádku požádal přítel teď po 12letech vztahu a jednom dítěti řekla ne. Byl z toho tak mimo, že po uvážení všech pro a proti řekla „raději ano“ opravdu to vypadalo, že to nerozdejchá. Dyť se nemusí dělat haló jen se zajde na úřad a je to pokud máš osypky ze svatby jako takové.
Anonym kvůli rodině děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
3089
16.3.17 21:12

Nechci se s nekým právne vázat do konce života?? To uz se ale stalo, nejvetsi zavazek je vase spolecne dítě. Svatbu organizovat nemusíte. Stačí podepsat papír. Mně osobne kdyby partner rekl, že si me nikdy nevezme, nejspis bychom se rozešli.. Ale neznam vase opravdové duvody. Napsala jste to dost obecně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
16.3.17 21:13

Zkusila bych využít toho, že víš a on neví, že víš. Nenápadně se zmínit, že támhle se rozvadi, tuhle se rozvádí a podívej, my jsme spolu tak šťastný, že to je jak to je. Nějak naznačit, aby se do zadání o ruku vůbec nepouštěl a mohl si ve vztahu zachovat hrdost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 21:14

A z jakých důvodů řekly ne? Tohle mě děsí, já o ten vztah nechci přijít a už vůbec ne o otce pro syna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 21:16

@Helileli já mu nedávno jasně řekla, že svatbu nechci. Můžu na to přivést znova řeč, ale očividně to stejně dřív nebo později bude zase ve hře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 21:17

@sediza Naše společné dítě nebylo absolutně plánované, takže ten závazek jsme si nezvolili, ale samozřejmě ho akceptuju a nechci proto přijít o otce dítěte, je v tom skvělej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
16.3.17 21:19
@freematka píše:
@Helileli já mu nedávno jasně řekla, že svatbu nechci. Můžu na to přivést znova řeč, ale očividně to stejně dřív nebo později bude zase ve hře…

Aha, v tom případě bych to asi vybalila rovnou, slyšela jsem to, nepřeju si to, slibim ti věrnost před jakoukoli entitou ve vesmíru, ale před úředníkem ne.
Podle mě je pro chlapa hrozně stresující se odhodlat a když se konečně odhodlá a je odmítnut, těžko to rozdycha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3043
16.3.17 21:19

@freematka ahoj chápu tě… taky bych si přítele od meho syna nerada brala. Svatba mě neláká, nechci být ničí manželka. Jsme spolu protože nas to tak baví a jsme oba rodiče syna. Já tedy pro jistotu od začatku vztahu otevřeně mluvila o tom, že svatbu nechci že chci zustat svobodná takže přítel to od začatku ví a tím padem mě o ruku určitě nepožádá, víš co bych udělala na tvem miste asi bych si s nim udělala hezký večer, přitulila se, vínko a řekla bych mu že jsem ten rozhovor zaslechla a že prostě svatbu a manželství nechceš…udělej smutný oči at se na Tebe nezlobí at Vam to nepokazí vztah zbytečně.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2380
16.3.17 21:21

@freematka ja taky po svatbe nikdy netouzila, prijde mi zbytecna a nemam rada svatby jako takove, to zarizovani, prubeh… nicmene po 10 letech vztahu a jednom diteti jsme se s chlapem dohodli, ze se vezmeme. neslo tedy nastesti o zadnou radoby romantickou zadost, normalne jsme se k tomu rozumove dostali. ber to tak, ze je to lepsi byt manzele v pripade, ze se treba jednomu neco stane. meli jsme malickou svatbu na urade jen se svedky, rychle a super ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 21:21

Neměly jste tohle vyřešit už dávno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3089
16.3.17 21:23
@freematka píše:
@sediza Naše společné dítě nebylo absolutně plánované, takže ten závazek jsme si nezvolili, ale samozřejmě ho akceptuju a nechci proto přijít o otce dítěte, je v tom skvělej.

A milujete ho? Já se taky nechtěla nikdy vdávat. Vlastne jsem mela uplne vnitrní sevření az do svých 28 let pri zmínce partnera o svatbě. Mela jsem dlohodobý spokojený vztah (což jsem si opravdu v tu dobu myslela). Až kdyz jsem ale potkala svého nyní manžela se to tak po roce vztahu změnilo. Tím ale nechci říct, že vy nebo kdokoliv jiný to musí mít stejně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27312
16.3.17 21:23

Svatbou svázána do konce života?? Když na to přijde, rozvést se můžete vždy, ale to společný dítě, to vás bude pojit do konce života, at už spolu budete nebo ne. Takže bych z toho nedělala drama. Popřípadě se snažila aby vůbec nežádal o ruku, protože odmítnutí musí být hrozná potupa pro chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 21:24

@Helileli taky si myslim, ze to je hnusný pro nej, kdyz uz se odhodla, naplanuje si to, prstynek vybere a pak prijde studena sprcha, nechci mu tohle udělat.
@axelina a jake mas duvody pro to ze chces zustat svobodna jestli to neni moc osobni? Mas to tak, ze se nechces vdavat proste nikdy obecne nebo jen si nechces vzit jeho? Ja se bojim ze u me to je spis ta druha varianta :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.17 21:30

@peta81 a jak tohle probiha? jen se zajde na radnici s 2 lidma a pak se jde domu? :) co rodice, nejsou pak smutni ze se nezucastnili nebo nezorganizovali svatbu? dela se nejaka hostina?
@sediza nedokážu říct…máme dítě, je nám dobře, nechci zbortit rodinu.. je možné, že někoho jiného bych si vzala, ale to už nezjistím, je pro mě přednější, aby dítě vyrůstalo v úplné rodině a mělo všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama