Chce si pořád povídat

Anonymní
4.9.20 20:58

Chce si pořád povidat

Ahoj holky, jdu se trochu vypovídat a možná se i ujistit, jestli něco nedělám blbě. Dceři budou v listopadu 3 roky. Hodně jsem na ni od mala mluvila a asi si ji tak naučila. Mluví na mě pořád, jak jsme spolu, což je neustále. Teď teda nastoupila na dvě dopoledne do školky, do státní ji nevzali, tak chodí s prtatama. Když jsem s ní, nemám vůbec prostor pro vlastní myšlenky. Když jsme samy, tak ok, to se dá. Ale třeba včera jsme spolu byly u mojí kamarádky a po hodině jsem nas sebrala a šly jsme domů. Nemohla jsem se s ní vůbec o ničem bavit. Dcera na me, jak je zvyklá, neustále mluvila. Učím ji, že nesmí skákat do řeči. Ale ona se prostě zapojuje do hovoru. Někdo něco řekne a ona se začne na tu věc vyptávat a rozvíjet myšlenku a má bambilion otázek a já už ztrácím trpělivost. Nechci být na ni ošklivá a odpalkovavat ji. Ale nemůžu přece pořád mluvit jen s ní… Nevím, jestli to píšu srozumitelně, ale je to hrozně vyčerpávající :? Vy, co jste to řešily, jak jste to vyřešily? Mám být trpělivá? Ale ani okolí nebaví, že se mnou není možná normální 10 minutová komunikace… Díky za nějaký postřeh nebo radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10147
4.9.20 21:01

Nevyresila jsem, mam takove tri, mluvi non-stop a jeste vsichni tri najednou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :zed: :zed: :zed: :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
4.9.20 21:09

Mám stejnýho syna. Krom toho, že nesmí skákat do řeči, ho učím i to, že někdy si chci nebo musím povídat i s nekym jinym, než s ním. Když je to možný, snažím se nechat tomu jeho slovnimu kulometu prostor. Když to možný není, tak prostě bude mlčet. Pokud nemlci, tak.ho ignoruju, ale to už teď není potřeba, už je naučenej. Hodně taky pomohlo naučit s mluvenim počkat. Teď počkej, něco mi řekne brácha. A hned, jak bracha domluvi, obrátím se na něj a má prostor říct všechno, co chce. Když ví, že si ho vyslechnu, tak nema problem chvili pockat. Taky se to zlepsuje vekem, ne to mluvení, ale to, že to dovedeme rozdělit tak, aby všichni měli prostor říct, fo chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9080
4.9.20 21:09

Tak tady se připíchnu a počkám si na rady. Synovi budou za chvíli tři, do školky přechází z jeslí až měsíc po narozeninách, podle jejich podmínek. Problém je to, že všichni jeho vrstevníci už jsou ve větších třídách a on tam teď zůstal s těmi mrňaty. A i tak, mluví prostě neustále. Prý jsem byla jako dítě to samé - neskutečně otravná :lol: :zed: no, asi to zdědil po mamince. S kamarádkami problém nemám, máme přibližně stejně staré děti, takže se zabaví spolu, ale nepokecám si ani s nikým z rodiny, s manželem máme úplně smůlu :D u nás tedy nepomáhá nic. Jen ráno otevře oči, mele jako kolovrátek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
4.9.20 21:13

Podle mých zkušeností mluví všechny děti nonstop. Obzvlášť holky. Začala bych asi spíš panikařit, kdyby to tak nebylo. A dítě se naučí neskákat druhým do hovoru až později, než ve dvou nebo třech letech. Dceru k tomu vedu snad odjakživa, ale když má silnou myšlenku, tak to z ní prostě musí ven hned :) a to jí je pět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26297
4.9.20 21:20

Jj, obcas mu řikam Radiožurnál, tolik neškodnych zajimavosti jsem nevyslechla snad nikdy :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22401
4.9.20 21:22

Mam taky kecalisty. Kluk teda komentuje vsechno a kdyz nemluivu, houka jako hasici. :mrgreen:
To, ze nema skakat do reci a ze si chceme taky povidat s nekym jinym, pobral az tak kolem sesteho roku.
Naucila jsem se mluvit s dospelou osobou a zaroven odpovidat na dotazy deti. Chce to proste zapracovat na multitaskingu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
4.9.20 21:24

Když jsem s kamarádkou, normálně řeknu své pětileté (cca od tří čtyř let) „Já si s tebou teď nechci povídat, jdi si hrát, chci si povídat s tetou.“

Samozřejmě když má něco akutního, tak nechť to sdělí, ale aby seděla s náma na lavičce a zapojovala se furt do hovoru, to nedovolím. Posílám ji prostě pořád dokola pryč, že teď si povídají dospělí. Je to tak, já nevím, hodina týdně? Myslím, že jí to neškodí, spíš prospívá, vědět, že není vždy centrem pozornosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
4.9.20 21:25
:lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 21:28

Děkuju moc za postřehy. Zkusím ji vysvětlovat, že maminka potřebuje v klidu mluvit i s ostatnimi :lol: já mám pocit, že okolo mě mají všichni nějaký nekomunikativní děti. Chtějí max zmrzku a jdou si po svém. Dcera si prostě sedne ke stolu s dospělými a poslouchá a chce si povídat. Ještě mě napadlo ji strkat mobil do ruky, když už je nejhůř, ale ona s ním moc neumí a pořád potřebuje něco vypnout, přepnout… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 21:30

@Platanka to posílání pryč jde, když jsme třeba doma a dorazí návštěva. Ale na návštěvě u někoho, kdo nemá ani děti, těžko ji od sebe odhánět, ať si jde kopat na hodinu do kamene… Ale jinak rozumím a děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
1210
4.9.20 21:35
@Anonymní píše:
@Platanka to posílání pryč jde, když jsme třeba doma a dorazí návštěva. Ale na návštěvě u někoho, kdo nemá ani děti, těžko ji od sebe odhánět, ať si jde kopat na hodinu do kamene… Ale jinak rozumím a děkuju.

Jo… no, to ne, já jsem na návštěvě u bezdetnych nebyla, s jedinou (hroznou :lol: ) výjimkou už několik let. Měla jsem při psaní prispevku na mysli dvě matky na hřišti. Na návštěvou leda nějaké vlastní hry, ale je fakt, že to by u nás asi taky dost drhlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
4.9.20 21:38

Syn, jsou mu čtyři, je taky hodně komunikativní. Ráno vstane a jede až do večera :lol:. Nicméně se ho snažíme učit, že nám nesmí skákat do řeči, když třeba něco s někým řeším. Vždy musí počkat. Někdy to dodrží a počká, někdy ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
4.9.20 21:44
@Anonymní píše:
Děkuju moc za postřehy. Zkusím ji vysvětlovat, že maminka potřebuje v klidu mluvit i s ostatnimi :lol: já mám pocit, že okolo mě mají všichni nějaký nekomunikativní děti. Chtějí max zmrzku a jdou si po svém. Dcera si prostě sedne ke stolu s dospělými a poslouchá a chce si povídat. Ještě mě napadlo ji strkat mobil do ruky, když už je nejhůř, ale ona s ním moc neumí a pořád potřebuje něco vypnout, přepnout… :think:

Taky znám spoustu dětí, kterým stačí dát omalovanky nebo jak píšete tu zmrzlinu a zábaví se. Náš syn jede i u jídla, ať je to snídaně, oběd, večeře, svačina. Furt :lol: V tom ho taky krotíme, ze u jídla se nemluví.
Některé děti jsou hodně upovídané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.9.20 21:44

Je to náročný… Jak já se denně těším na večer, až zalehne a nemusím na nic odpovídat :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama