Chce spát jen s námi, když mu rostou zoubky, přejde to?

605
27.4.21 21:16

Chce spát jen s námi když rostou zoubky, přejde to?

Ahoj maminky, jdu si pro radu :-)) malý má téměř 13 měsíců a začali mu růst nové zoubky, je to asi 3-4 dny co je rozmrzelý a protivný jak trn v patě 🙄 dole se mu vyklubala zřejmě trojka tuším :) no a problém je to, že vůbec nechce spát v postýlce.. Předtím relativně v pohode, buď usnul, u prsa a přenesla do postýlky, když byl hodně unavený a nebo usnul při zpívání a hlazení v postýlce, ale teď je to horor. Usne u prsa a já chci přendat do postýlky, jsem bez šance 8o je jedno, jestli u mě leží 10 minut, nebo půl hodiny/ hodinu, prostě se nenechá přendat.. A taky se sebou v noci hodně hází a sedá si ze spaní bobiš :( já ho právě nechci moc učit na spaní s námi, jasně vyhovím mu bez problémů, ale myslíte že je to jen přechodné? Nebo bude s náma spinkat? Mě nevadí, že si ho k sobě vezmu třeba v noci, nebo k ránu, ale chtěla bych aby alespoň usínal v té postýlce, že mu pomůžu usnout. Potřebuji asi i uklidnit ze tam zase bude pěkně při ukolébavce usínat bobik můj :( :srdce: děkuji za každou radu předem ❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13960
27.4.21 21:23

Dcerka měla různé přechodné fáze spojené se spaním a všechny zlozvyky odezněly… Ale postel teda kolonizovala už dávno a kolem 11 měsíce přestala v postýlce spát úplně, v noci i ve dně. Ale těžko radit, každé dítě je úplně jiné. U nás jsou zuby peklo pro všechny, neumím si představit, že ji k tomu nutím prožívat to samotnou postýlce :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
27.4.21 21:31

No u nás jakmile nastalo toto období, tak se mi mládě do postele dostat nepodařilo. Největší snahu jsem měla ještě u dcery v 10 měsících, další dva šli do postele asi v půl roce a v 3 měsících. Je fakt ale, že jsem byla nedůsledná a upřednostnila i vlastní pohodlí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7931

Se zavřením školy náš 11 letý spí s námi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10997

Ty spíš s mužem a on má spát sám…?

Stejně ti tam vleze nejpozději, až dokáže vylézt z postýlky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13960
27.4.21 21:35
@Lucie_Sx píše:
Ty spíš s mužem a on má spát sám…?Stejně ti tam vleze nejpozději, až dokáže vylézt z postýlky…

Nebo, v našem případě, ve chvíli, kde se dovede přetočit a z přiražené postýlky bez bočnice se prostě překutálí :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4838
27.4.21 21:42
@Lucie_Sx píše:
Ty spíš s mužem a on má spát sám…?Stejně ti tam vleze nejpozději, až dokáže vylézt z postýlky…

Proc? Kluk mi v zivote do postele nelezl. Tak jako ja nelezla rodicum :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
27.4.21 21:43

@Ba-stet No tak ve dne taky nespí v postýlce 😄 to už dlouho, spí v kočárků venku, nebo doma a nebo se mnou, když jsme unavení oba 🙂 no tak to je jasné, ja se taky nemůžu dívat na to jak pláče v postýlce, okamžitě ho beru.. Vyřvat bych ho nenechala tak ani tak 🙂. Ale alespoň nějaká naděje, že ty zlozvyky jednou odezní 😁 ❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
27.4.21 21:46

@Stevia Tak asi se s tím vyrovnává takhle, je to pořád dítě. A hlavně jemu vysvětlíš, že si za vámi během noci, může jít kdykoli lehnout, ale já ne zatím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
27.4.21 21:49

@Lucie_Sx
Tak to mi vadit nebude, když za námi prijde do postele.. Beztak máme postýlku hned vedle postele:-))) jen prostě chci aby uměl usnout v té postýlce a třeba i sám časem, ale jasně, zatím pořád uspávám a nevadí mi to, naopak užívám si to:-))) nevadí mi ani že ráno ho mám u sebe, beztak ještě kojim… A jsem více pro kontaktní rodičovství a mazlení, ale zase vše má své hranice a meze… A hlavně jak pisu, chci jen aby usínal v postýlce to, že k nám přijde nu marné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
27.4.21 22:01

Starší taky spal s nama, když mu rostly zuby a vždycky když ho to přešlo, tak sám spal v postýlce… někdy je mi to až líto jaký je vlk samotar, já bych si ho v te posteli vymuchlala do bezvědomí… bude mít tři a nechce se mnou spát ani když je nemocný. Má vyloženě rad svůj klid… třeba taky vase ditko nebude vyžadovat po zubech postel :nevim: mladší se jeví víc jako kontaktní zvířátko, zatím bezzubka, tak uvidíme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13960
27.4.21 22:04
@Pepinka23 píše:
@Ba-stet No tak ve dne taky nespí v postýlce 😄 to už dlouho, spí v kočárků venku, nebo doma a nebo se mnou, když jsme unavení oba 🙂 no tak to je jasné, ja se taky nemůžu dívat na to jak pláče v postýlce, okamžitě ho beru.. Vyřvat bych ho nenechala tak ani tak 🙂. Ale alespoň nějaká naděje, že ty zlozvyky jednou odezní 😁 ❤

Hele, psala jsem to už do X nespacích diskusí… Dcera jednu dobu usínala jen při nošení venku, další období usnula hned, ale za hodinu byla vzhůru a spát šla o půlnoci nebo taky ve čtyři, jindy se budila co hodinu… Různé zničující fáze. Vždycky pomáhala jen jedna jediná věc (a co fungovalo před měsícem, to najednou neúčinkovalo) a já to dělala, protože jinak by mi hráblo. Odezněl problém, většinou zuby nebo předráždená nervová soustava kvůli nějakému vývojovému skoku, a bylo zase chvíli dobře. Ale to samostatné spaní nevím, to je vlastně pro lidi tak nepřirozené :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
27.4.21 22:06

@Verurizeckova
Jee tak to ráda čtu :lol: no jako on se přes den taky moc nemazlí a odhazuje mě pryč a potřebuje nutně všechno prozkoumat, protože co když je doma něco nového, že jo.. :lol: ale jako takhle večer se rád přituli a k ránu taky a neříkám, já si to užívám, jen chci aby usínal v postýlce ❤ a jak dlouho může trvat než vyrostou špičáky? Protože podle mě ho trápí ty špičaté zoubky… :( dole totiž ta trojka je už prorezana, jde vidět, cítit, ale špičák je jen bílá tečka na dásní a nic :( chci zpátky svoje usměvavé sluníčko… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
27.4.21 22:11

@Ba-stet
Jooo tak u nás se taky usínací rituály mění, do půl roku jsem položila do postýlky, dala dudlík a usnul sám. S tím, že jsem samozřejmě chodila podávat dudlík, nakojit. A pak týden usínal u prsu, týden zase sám, týden mě na hrudníku po kojení ( což jsem si moc užívala) a týden zase tak, ano se mění usínáni u těch prcků, ale jo já mu ráda vyhovím ve všem. Miluji ho nade všechno a taky nejsem zastáncem nechat vyřvat a takzvaného studeného odchovu. Vlastně jsme takhle krásně odbourali hodně rychle separační úzkost… Mazlila jsem ho hodně, spinkal taly s náma většinou, plnila jsem mu potřebu kontaktu jak chtěl… Já spíše potřebovala jeb uklidnit :)že to zase bude dobrý :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13960
27.4.21 22:17

@Pepinka23 Jasně, že to bude dobrý :hug: Vždycky, když mi někdo říká, že dcerku rozmazluju, že bez nošení (kojení, držení, vození…) neusne, odpovídám: Kolik prvňáků, kteří bez toho neusnou, znáš? A kolik třicátníků? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat