Reklama

Chceme se vzít, ale každý to chce jinak..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineLLenule111
Závislačka 3234 příspěvků 18.03.18 08:02
Chceme se vzít, ale každý to chce jinak..

Ahoj holky, chtěli bychom se s přítelem vzít po 8 letém vztahu, ale každý má jinou představu.. Přítel by chtěl svatbu na úřadě, skromnou s co nejmíně lidí(jako chápu, že to není levná záležitost) a po svatební hostině bez veselky jít domů, žádná tancovačka. Já bych chtěla svatbu v kostele, ale přítel není pokřtěný, takže asi nic. A ke svatbě si představuji hostinu, tanec a hudbu. Rodinu máme celkem rozšířenou tzn. rodiče, prarodiče, sourozenci, tety a strýcové..to už se dostanu na celkem dost lidí. Jak to udělat? Zajímá mě, kolik jste měly na svatbě lidí a kde jse se vzali? Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 66627 příspěvků 18.03.18 08:05

To by mě mrzelo, vím, že pánům je to tak nějak jedno, ale já prostě měla jednu svatbu za život a fakt jsem chtěla svatbu, takže ne v kostele, nejsme věřící, ale na zámku, a pak prostě klasika hostina. Zvali jsme to s rozumem, bylo nás 60. Nějaké to vzdálené příbuzenstvo ne. Pro mě třeba ten den byl vysněný a důležitý. Naštěstí to tedy manžel nebojkotoval vůbec. Ale vzít se na úřadě a jít domů, to je v mých očích šílenost, to bych nechtěla. Spolu s narozením našich dětí je to dodnes jeden z nejhezčích dnů a je to už 17 let.

debra.morgan
Závislačka 3267 příspěvků 18.03.18 08:07

To že jeden z vas neni pokrteny neni problem, co se tyce svatby v kostele.

my meli svatbu taky po 8 letym vztahu, predloni uz temer, na urade, mame krasnou obradku, 30 lidí, raut, hudba, zabava az do půlnoci, stalo to cca 70.tisic komplet i s jidlem…a to jsem si vybrali jeste jednu z drazsich restauraci, takze to mohlo byt min… a na darech se to temer vratilo, chteli jsem jen penize.

lachtanice86
Kelišová 5743 příspěvků 18.03.18 08:12

Nám oběma to bylo dost jedno. Nechtěli jsme velkou svatbu, takže na radnici. Jen nejbližší rodina. Nebyla hostina nic. Naše rodiny se nemají rády a manželova strana se nenávidí. S každým jsme si dali oběd až se to hodilo. Na čem jediném jsem trvala já, byly krásné fotky a originální prsteny. Splneno. Byli jsme s mužem šťastní, že to nebyla, ta pro nás klasická, trapná svatba. Letos spolu budeme celkem 17 let a jako manzele 3roky.

Šarlota4
Echt Kelišová 9643 příspěvků 18.03.18 08:23

Meli jsme 62 lidi a brali jsme se v zameckem hotelu, kde byl obrad, obed i nasledna party s rautem i spani. Byla jsem ja kdo to mirnil, muz chtel velkou party. Vlastne rikal, ze to bylo uplne v pohode. Na vsem jsme se shodli a on prisel k hotovemu. Byl rad, pry jsem to udelala super. Mela jsem volnou ruku

Příspěvek upraven 18.03.18 v 08:25

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 18.03.18 08:23

@LLenule111 A co kompromis? Pěkný obřad, oběd s nejbližšími a volnější akci potom. Tak nějak jsme to měly my. NEměli jsme tradiční hostinu, chtěli jsme i točit prase, ale to nevyšlo. Lidi jsme zvali tak, že nemusí mít společenské oblečení - brali jsme se v červenci, daly se čekat hice a taky byly.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.18 08:33

Kvuli osobním udajum anonym. Chtela jsem malou svatbu na urade, chlap velkou v kostele jako ty. Nakonec byla velka v kostele, tancem a vsim a dodnes je mi to líto. Nestalo to vubec za to. Nikdo z rodiny netancil, jsou to pecivalove co nemeli naladu. My si připadali jak exoti. Nikdo nam moc nevenoval pozornost na to, ze to byla nase svatba. My pro ne vymysleli zabavu a je to nezajimalo. Prisli se vsichni jen najist a popovidat si mezi s sebou. Bohužel ani v darech se svatba nezaplatila ani z poloviny a to nebyla extra draha. Stala 50 tisic i s oblecenim, prsteny atd. A hostu jsme meli 60. Meli jsme si to udelat jen pro sebe s malou grilovackou na zahrade pro nejblizsi. :zed:

vulpes
Závislačka 4958 příspěvků 18.03.18 08:40

Asi bych to brala podle toho, kolik na to JÁ mám peněz.
Pokud jsem ochotná do toho investovat svoje peníze, tak bych si tu velkou svatbu prosadila. Naopak mi přijde hodně nefér trvat na veliké honosné svatbě a chtít, aby mi to platili rodiče (pokud nejsou extrémně movití a jakákoli částka je jim úplně fuk :mrgreen:) nebo partner ze svých peněz.

Uživatel je onlineLLenule111
Závislačka 3234 příspěvků 18.03.18 08:43
@Anonymní píše:
Kvuli osobním udajum anonym. Chtela jsem malou svatbu na urade, chlap velkou v kostele jako ty. Nakonec byla velka v kostele, tancem a vsim a dodnes je mi to líto. Nestalo to vubec za to. Nikdo z rodiny netancil, jsou to pecivalove co nemeli naladu. My si připadali jak exoti. Nikdo nam moc nevenoval pozornost na to, ze to byla nase svatba. My pro ne vymysleli zabavu a je to nezajimalo. Prisli se vsichni jen najist a popovidat si mezi s sebou. Bohužel ani v darech se svatba nezaplatila ani z poloviny a to nebyla extra draha. Stala 50 tisic i s oblecenim, prsteny atd. A hostu jsme meli 60. Meli jsme si to udelat jen pro sebe s malou grilovackou na zahrade pro nejblizsi. :zed:

Z moji strany rodina jsou tančící typ, ale od přítele zase nikoliv, takže nevím at jedna půlka nesedí a druhá tančí-jedné straně to příjde tanec jako zábava, na druhé straně trapárna :?

saphire
Kelišová 6534 příspěvků 18.03.18 08:44

@LLenule111 to je to čeho se hrozím. Máma se podruhé vdávala na úřadě jen se svědky a fotografem a dorazili známí jen nakouknout. Pak jsme šli na steaky do restaurace a bylo.
Pokud se budu vdávat i já podruhé, doufám že partner vyslechne moje přání že to chci taky tak a pak následně rodinnou grilovačku na zahradě (rodiče, babičky a sourozenci). :mrgreen:
První svatbu jsme meli velkou v kostele a následně hostina a bylo to pro mě otřesné, já sama nesnesu mít dlouhou návštěvu takže někde muset být xx hodin už od dopoledne bylo za trest :lol:

Šarlota4
Echt Kelišová 9643 příspěvků 18.03.18 08:45

Sla bych cestou kompromisu tzn napr. Obrad, obed v rodinnem kruhu. Nasledne treba uz v civilu party/ tancovacka s kamarady. Na tu by rodina mohla, ale jen kdo by chtel.

Daenerys91
Kecalka 343 příspěvků 1 inzerát 18.03.18 08:55

My měli na úřadě a jen nejbližší rodina, asi 25 lidí. Pak oběd a menší hostina. Celé nás to vyšlo do 20 tisíc se vším všudy (platili a zařizovali jsme si to celé sami). Já jsem chtěla taky hodně skromnou svatbu, jen se svědky a konec, ale manžel chtěl rodinu, tak jsem se přizpůsobila. Na velké svatby si nepotrpím, nesnáším kostely a nejsem ráda středem pozornosti, takže toto bylo akorát :D

nonina
Závislačka 4027 příspěvků 18.03.18 08:57

Vdávala jsem se po svých 30 narozeninách, byla to moje první a jediná svatba. Máme docela komplikované rodinné vztahy (z mojí strany) a pro manžela to byla druhá svatba.
Obřad jsme domluvili na pracovní den v poledne v obřadní síni na úřadě. Bylo nás 5 - my dva, svědci a k vůli fotkám ještě manželka jednoho ze svědků. Byli jsme oblečeni slušně, ale já teda rozhodně neměla šaty a ani jsem po nich nikdy netoužila, ale krémové kalhoty a bílou halenku. Svatbu jsme dělali tajnou - prostě jsme nechtěli mít ten den pokažený. Po obřadě jsme v obsadě 5 lidí zajeli na oběd.
Odpoledne jsme rozvezli koláčky rodině a nejlepším kamarádům - pekla jsem si to všechno sama dva dny předem. Druhý den ráno jsme odjeli do zahraničí a nechali tu novinu vstřebat všechny zde. I tak nás pomluvili :-D.
Na svůj den nikdy nezapomenu, bylo to jenom o nás dvou a tom, jak jsme to k sobě cítili a cítíme stále - letos jsme spolu 12 let manželé a stále jsme stejně spojeni a milujeme se.
Celá ta svatba nás stála celkem 7 tisíc - i s prstýnky a poplatkem za nesvatební den na úřadě a náklady na materiál na koláčky.
Neměnila bych a klidně udělala to samé.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 18.03.18 09:01
@Šarlota4 píše:
Meli jsme 62 lidi a brali jsme se v zameckem hotelu, kde byl obrad, obed i nasledna party s rautem i spani. Byla jsem ja kdo to mirnil, muz chtel velkou party. Vlastne rikal, ze to bylo uplne v pohode. Na vsem jsme se shodli a on prisel k hotovemu. Byl rad, pry jsem to udelala super. Mela jsem volnou ruku

Tak ses pochlubila, jakou jsi měla úžasnou svatbu, kterou pro tebe muž vystrojil. A kromě toho - pro zakladatelku z toho vyplývá nějaká rada?

hapolda
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 18.03.18 09:06

Ja nesnasim takovy ty trdlovacky na svatebni veselici. Nase svatba byla po dlooooouhem rozmysleni s rodicema a sourozencama na miste kde jedna svatba strida druhou. (Puvodne jsem chtela svatbu ve 4) potom jsme sli na obed a my odjeli do hotelu si uzit svatebni noc. Rodice k nam domu. Krasne jsme si to uzili, den patril jen nam! Uz je to par let a nic bych nemenila. Oslavu jsme meli az potom. Normalni grilovacka v hospode

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama