Chci být učitelka v Mš. Jaké vzdělání?

Anonymní
30.6.20 18:54

Chci být učitelka v Mš. Jaké vzdělání?

Dobrý den, je mi 33 let a mým snem je být učitelkou v Mš. Mám střední hotelovou školu s maturitou. Pořadí někdo jaké musím mít vzdělání případně dobrou školu? Jsem z jižní Moravy. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

508
30.6.20 18:58
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 33 let a mým snem je být učitelkou v Mš. Mám střední hotelovou školu s maturitou. Pořadí někdo jaké musím mít vzdělání případně dobrou školu? Jsem z jižní Moravy. Děkuji

https://www.secr.cz/…oly-dalkove/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40438
30.6.20 19:07

Staci stredni pedagogicka, statni maturitu znovu skladat nemusis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30021
30.6.20 19:18

Stačí střední pedagogická, ale pokud máš už maturitu, vřele doporučuji VOŠ nebo Bc. v oboru, protože věřím, že v horizontu cca 10 let už to platit nemusí. U nás napříč skolkami mají titul všechny mladé učitelky v MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1486
30.6.20 19:57

Udělej si VOŠ nebo Bc., obor Předškolní pedagogika/Učitelství pro MŠ.
Nikdy nevíš, kdo se kdy zblázní a bude pro učitelky v MŠ střední málo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 20:10

@PepiKo koukám a všude jsou přijímačky. No mám obavy, že to nedám po tolika letech od střední. :(

• Nahlásit
  • Citovat
49252
30.6.20 20:40

Edit. tak SS Futurum to je. Ale uz i oni maji po prijmackach.
Mas 3/4 roku cas, at se na pristi prijimacky pripravis. To je dost dlouha doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
30.6.20 21:06
@PepiKo píše:
Udělej si VOŠ nebo Bc., obor Předškolní pedagogika/Učitelství pro MŠ.
Nikdy nevíš, kdo se kdy zblázní a bude pro učitelky v MŠ střední málo :think:

Tak to je snad dobře, ne? Vlastně je to tak skoro všude v Evropě a u nás to brzdí pouze silné lobovaní Asociace středních škol…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30021
30.6.20 21:12
@Joannka1 píše:
Tak to je snad dobře, ne? Vlastně je to tak skoro všude v Evropě a u nás to brzdí pouze silné lobovaní Asociace středních škol…

Já si myslím, že člověk, který prošel střední pedagogickou školou, má dostatečnou kompetenci učit v MŠ. Musí povinně hrát na klavír plus další nástroje, každé pololetí jiný, dále hudebka, vytvarka a tělocvik i s metodikou, měsíc praxe v každém ročníku.. Předměty pedagogika, psychologie v dostatečném rozsahu. Beru nejbližší střední pedagogickou v okolí a holky, co tam studovaly.

To jako, když člověk nemá titul a ukončí školu o 3 roky dřív, je méně kvalitní učitel v MS? Souhlasím s tím, že brzy to budou chtít, psala jsem to jako první, ale za mě úplně zbytečně.

Celkove mi přijde nesmyslné tlačení do terciálního vzdělání napříč obory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30021
30.6.20 21:30
@Anonymní píše:
@PepiKo koukám a všude jsou přijímačky. No mám obavy, že to nedám po tolika letech od střední. :(

Vím, že je to z ruky, ale UPOL má TSP, na které se jde připravit. Pořád jsou založeny na znalostech, logické myšlení je taky třeba, ale podkladem jsou všeobecné znalosti do Bc. oborů pedagogiky. Narozdil od MUNI v Brně, která testuje jinak. Taky jsem šla na VŠ po mnoha letech po maturitě. Na jiný obor na pdf. Je pravda, že jsem před tím absolvovala pomaturitní vzdělání na celozivotku, ale na všeobecný test mě to nepripravilo(jen na odborné ústní zkoušení, které jsme měli na přijímackach my). Doporučuji, „Odmaturuj ze společenských věd“, mě to stačilo k přípravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1486
30.6.20 22:07

@Joannka1 studovala jsem střední pedagogickou školu, dále Bc. i Mgr. stejného oboru a nejvíc, co do praktičnosti (didaktiky tělocviku, vytvarky, hudebky, hudebních nástrojů, dramatiky apod.) mi jednoznačně dala střední.
Ze zkušenosti - mnohem pripravenejsi do praxe chodi holky po maturitě nebo vošce, VŠ jsou našprtané historii, teorii, ale praxe nula. I poměr hodin praxe SŠxVŠ je neporovnatelná.
Takže pokud si střední pedagogický školy zanechají stále tak vysokou úroveň a vzdělávací osnovy na vysokých školách se nezmění, tak si nemyslím, že to má nějaký valný význam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1486
30.6.20 22:08
@Anonymní píše:
@PepiKo koukám a všude jsou přijímačky. No mám obavy, že to nedám po tolika letech od střední. :(

A jaké školy mas tak nějak nejblíž? Které zvazujes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
1.7.20 00:06
@PepiKo píše:
@Joannka1 studovala jsem střední pedagogickou školu, dále Bc. i Mgr. stejného oboru a nejvíc, co do praktičnosti (didaktiky tělocviku, vytvarky, hudebky, hudebních nástrojů, dramatiky apod.) mi jednoznačně dala střední.
Ze zkušenosti - mnohem pripravenejsi do praxe chodi holky po maturitě nebo vošce, VŠ jsou našprtané historii, teorii, ale praxe nula. I poměr hodin praxe SŠxVŠ je neporovnatelná.
Takže pokud si střední pedagogický školy zanechají stále tak vysokou úroveň a vzdělávací osnovy na vysokých školách se nezmění, tak si nemyslím, že to má nějaký valný význam.

Já jsem taky studovala střední i VŠ (Bc. i Mgr.) v tomto oboru. A tak za mě můžu říct, že střední tedy moc nestačila. Hranice dětství se posunuje a tak se nyní po maturitě věnují dětem mladé slečny, které ještě mnohdy nemají zodpovědnost ani samy za sebe. Dále mi vadí absolutní nekompetentnost, co se týká práce s dokumenty RVP a jinými a také nulová diagnostika. Na to SŠ fakt nestačí. Mám v okolí dost učitelek se SŠ a všechny mají problém se dál vzdělávat (čest výjimkám), nemají zájem navštěvovat kurzy a rozvíjet své dovednosti. Motivaci u dětí řeší max pomocí bonbónů. Problémy odmítají řešit do hloubky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
1.7.20 00:08
@Jana206 píše:
Já si myslím, že člověk, který prošel střední pedagogickou školou, má dostatečnou kompetenci učit v MŠ. Musí povinně hrát na klavír plus další nástroje, každé pololetí jiný, dále hudebka, vytvarka a tělocvik i s metodikou, měsíc praxe v každém ročníku.. Předměty pedagogika, psychologie v dostatečném rozsahu. Beru nejbližší střední pedagogickou v okolí a holky, co tam studovaly.

To jako, když člověk nemá titul a ukončí školu o 3 roky dřív, je méně kvalitní učitel v MS? Souhlasím s tím, že brzy to budou chtít, psala jsem to jako první, ale za mě úplně zbytečně.

Celkove mi přijde nesmyslné tlačení do terciálního vzdělání napříč obory.

Viz. moje odpověď výše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30021
1.7.20 07:41

@Joannka1 Jj, dobré znát jiný názor. Je fakt, že nevím, do jaké míry na SŠ řeší práci s dokumenty, nejsou to jen ŠVP, ale díky integrovaným detem i IVP, v každé MS dnes někdo takový je. Co se týče diagnostiky, ta patří do rukou speciálního pedagoga. Mám tak nějak vzito z minulosti, že dokumentace dřív nebylo tolik a řešila ji hlavně ředitelka.

Jak už jsem psala, neznám nikoho, koho by vzali po ukončení střední pedagogické školy do školky nebo do družiny. Bez titulu jsou u nás napříč asi osmi skolkami pouze paní s léty praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama