Chci být zlá, jak na to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jennifer99
Povídálka 24 příspěvků 29.01.19 14:36
Chci být zlá ,jak na to

Chci být zlá.
Připadá mi že si ke mě lidi dovolí a chovají se drze. Ne všichni, ale ti co o sobě mají vysoké mínění a to je třeba jedna uklízečka u nás v práci nebo kolegyně - má pod-podřízená (mezi ní a mnou je ještě jedna pozice).
Když je potkám, tak pozdravím, zeptám se na děti, ale vidím a cítím ty postranní pohledy, přetáčení očí. Jednou jsem si povídala na obědě a když ta jedna domluvila, zeptala se mě na něco a já jí odpověděla, mám dojem že jsem jí povídala o jumpingu, bavilo se o sportu
A on si jakoby ofrkla, ani neposlouchala mi to tak připadalo. Jako bych byla nějaká podřadná :? :? :? :pocitac:
Jsem k nim vřelá ale chci být odtažitá, jak na to..? :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tarinka
Echt Kelišová 8332 příspěvků 29.01.19 14:38

Buď dál vřela a nenech si kazit život :palec:

nostress
Extra třída :D 14336 příspěvků 29.01.19 14:42
@Jennifer99 píše:
Chci být zlá.
Připadá mi že si ke mě lidi dovolí a chovají se drze. Ne všichni, ale ti co o sobě mají vysoké mínění a to je třeba jedna uklízečka u nás v práci nebo kolegyně - má pod-podřízená (mezi ní a mnou je ještě jedna pozice).
Když je potkám, tak pozdravím, zeptám se na děti, ale vidím a cítím ty postranní pohledy, přetáčení očí. Jednou jsem si povídala na obědě a když ta jedna domluvila, zeptala se mě na něco a já jí odpověděla, mám dojem že jsem jí povídala o jumpingu, bavilo se o sportu
A on si jakoby ofrkla, ani neposlouchala mi to tak připadalo. Jako bych byla nějaká podřadná :? :? :? :pocitac:
Jsem k nim vřelá ale chci být odtažitá, jak na to..? :nevim: :nevim:

Nauč je jednat asertivně. A buď sice slušná, ale ne přehnaně vřelá, zvláště k podřízenému personálu. Pak mají pocit, že se jim vnucuješ.

DustInTheWind
Kecalka 156 příspěvků 29.01.19 14:46

Taky pro ně může být matoucí, že se k nim nadřízená chová jinak, než očekávají.

Ty jsi asi mladší než ony, že?

Když se cítíš vůči nim nesvá, tak se opři o formální pravidla.

Stýkáte se v práci, tak funguje pracovní hierarchie, první zdraví podřízený nadřízeného, tzn. ony tebe, hovor samozřejmě na pracovní témata začínáš a ukončuješ taky ty.

Odtažitost pak přijde sama. :mrgreen:

edit: a jestli máš vůči nim nějakou pravomoc, tak jim zadej pár drobných úkolů a nepřipusť o tom, diskusi - připomene jim to hierarchii a být zlá vůbec nepotřebuješ

Příspěvek upraven 29.01.19 v 14:49

nostress
Extra třída :D 14336 příspěvků 29.01.19 14:47
@DustInTheWind píše:
Taky pro ně může být matoucí, že se k nim nadřízená chová jinak, než očekávají.

Ty jsi asi mladší než ony, že?

Když se cítíš vůči nim nesvá, tak se opři o formální pravidla.

Stýkáte se v práci, tak funguje pracovní hierarchie, první zdraví podřízený nadřízeného, tzn. ony tebe, hovor samozřejmě na pracovní témata začínáš a ukončuješ taky ty.

Odtažitost pak přijde sama. :mrgreen:

Asi tak.

Tarinka
Echt Kelišová 8332 příspěvků 29.01.19 14:49

Ale ne, právě naopak, i když je člověk nadřízenej a jeho podřízenej je výrazně starší, jsem pro to že ta úcta ke stáří by měla převládnout. Ty jsi prostě milá a nekazila bych si karmu tím, že někdo otáčí oči nebo tak něco :nevim: možná proto jsi jejich nadřízená, že jsi zkrátka lepší, ne? ;)

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 29.01.19 14:50

s tím jsem se v životě nesetkala a to mám v práci hodně podřízených… jak se chovám já k nim, tak se chovají oni ke mně..
asi tě prostě nemají rádi, ale nevím proč, neznám tě

Xsenova
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 29.01.19 14:51

To mi pripomenulo, ako som dokončila obchod s klientom v piatok odpoledne. Sedeli sme ja, kolegyna a starý pán. Pretože sme čakali na papiere, tak som nechcela trápne v tichu sedieť a spýtala som sa aké má plány na večer a víkend - mám to z anglicka a tam je to bežné. Pán sa tváril zdesene a kolegyňa bola ticho. O týždeň som sa dozvedela, že starý pán bol pod dojmom, že ho balím :lol: :lol: kolegyňa hovorila po firme, že som s ním chcela spať :D :D :D Od toho dňa, sa už nikdy nikoho nespýtam na plány na víkend - hovorím už len o počasí :D :D :D

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 29.01.19 14:55
@nostress píše:
Nauč je jednat asertivně. A buď sice slušná, ale ne přehnaně vřelá, zvláště k podřízenému personálu. Pak mají pocit, že se jim vnucuješ.

Naprostý souhlas :palec: :palec: :palec:

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7754 příspěvků 29.01.19 14:55

Nebuď zlá, ale nemusíš být moc sdílná :) proč hned každé uklízečce vykládat něco z osobního života, když ji to třeba nezajímá ani nemáte žádný vztah (tím nemyslím jako že jsi nějaký boss a je pod úroveň se bavit s uklízečkou, ale spíš že jsi šéf a ona tě třeba neodbyde nebo si nedovolí něco říct právě proto, ale ve skutečnosti je jí fuk co děláš ve volném čase). Já o sobě vyprávím minimálně, spíš z kolegů málokdo tuší co dělám nebo mě baví, ale když se někdo zeptá klidně odpovím, zas všechno netajím, ale musí dotyčný projevit zájem o tu informaci :mrgreen: jinak jsem spíš taková odtažitá, vážnější, v práci řeším hlavně pracovní věci a pak si myslím, že mám i trochu respekt a nikomu se nevnucuju a nevyzvídam :nevim:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 29.01.19 14:56
@Jennifer99 píše:
Chci být zlá.

No ja teda nevim. Ale se mnou se nikdy nadrizena nikdy nebavila. A kor na obede. 8o a urcite bych se jich neptala na deti. :nevim: to muzes, kdyz vam skonci prac.doba.
Zkratka. Moc se s tema zenskyma nebratrickovat. Proste prac.veci a smitec :nevim:

jessikka
Extra třída :D 10879 příspěvků 29.01.19 14:59

Nauč se mít ráda sama sebe. Pan na tebe nikdo zlý nebude :-)

Russet
Extra třída :D 14023 příspěvků 29.01.19 15:02
@Jennifer99 píše:
Chci být zlá.

Od šéfky, pokud nejsme kámošky, nečekám osobní otázky. V práci s kolegyněmi semelu kdeco, ale když se potkám v kuchyňce s „cizáky“, slušně pozdravím a maximálně utrousím, že je teplo/zima, pokud druhá strana hodlá diskutovat na téma počasí. Do osobních debat se nepouštím.

Jennifer99
Povídálka 24 příspěvků 29.01.19 15:04

Jjj jsem mladší asi o 17 let :P ale u nás se na to nehraje, jen u těch dvou jsem prostě asi za dítě :pocitac:

Jennifer99
Povídálka 24 příspěvků 29.01.19 15:06

@Xsenova :lol: :lol:

Tak co na tu asertivitu - nějaké knihy? 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >