Chci darovat věci pro miminko. Novojičínský kraj.

19
27.11.19 19:41

Chci darovat věci pro miminko. Novojičínský kraj.

Čaute maminky,
ráda bych darovala oblečení pro miminko. Rodila jsem v září a prcek nám ze všeho strašně rychle vyrostl. Minulý týden měl dva měsíce a už má přes 6kg :D Dostali jsme toho hodně od rodiny a zároveň jsem po bazárcích nakoupila plno různých balíčků obnošených věcí. Polovinu neměl ani na sobě, ale na některých jde vidět, že nejsou úplně nové, takže spíš než abych je prodala, chtěla bych pomoct někde, kde je to potřeba. Z toho co jsem pochopila, jsou prý lidé, kteří tyto nabídky vyhledávají a místo aby je využili, prodají je dál, takže proto prosím o radu. Kam s nimi aby se dostaly opravdu do správných rukou? Jsme z Kopřivnice, auto nemáme, mohla bych je poslat maximálně poštou, ale s množstvím, které mám, by se to asi prodražilo. To jako není úplně zásadní problém, jde mi spíš o to, že opravdu nevím kam a komu, napadla mě akorát novojičínská nemocnice/porodnice. Nevíte jestli v okolí není někdo, nebo něco, nějaké zařízení, či skupina, kde bych mohla oblečení dát? Mám zatím samozřejmě jen nejmenší čísla. 50, 56, ale časem budou přibývat, tak že bych je postupně nosila..předem děkuji za rady :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3878
27.11.19 20:05

Já dostala záchvat dobročinnosti asi před měsícem, také jsem přemýšlela, komu bych takto pomohla, nikoho konkrétního neznám. Donesla jsem teda plnou tašku hraček a oblečení do azylového domu pro maminky s dětmi. Podotýkám, že většina naprosto v top stavu, hračky všechny krásné a čisté, plně funkční… No a co myslíte? Baba na vrátnici protáhla pomalu hubu, že co s tím jako, že to teda snááád užijí. Takže já odteď všechno mrskám do SOS kontejneru, raději, ať to nevidím. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6594
27.11.19 20:09

@cverunka

Oni totiž v azylaku všeobecně moc dary nechtějí, protože se snaží naučit maminky, aby se snažily samý a nespolehaly se na to, že dostanou vše zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9161
27.11.19 20:14

@Vanda99 Ja mam pripraveny pytel s 56 a 62 a odnesu do porodnice. Po kazdem porodu nas sestry prosily, ze se v nemocnicni pradelne hadyrky rychleji rozpadaji, tak at neco prineseme. Takze ja mam jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20669
27.11.19 20:26
@Natálka26 píše:
@cverunkaOni totiž v azylaku všeobecně moc dary nechtějí, protože se snaží naučit maminky, aby se snažily samý a nespolehaly se na to, že dostanou vše zadarmo.

vidíš já dávám do azyláku pravidelně a vždy jsou rádi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6594
27.11.19 20:29
@ka2ka píše:
vidíš já dávám do azyláku pravidelně a vždy jsou rádi

Tak asi jak kde, já mám v mailu z pár azylaku v Praze víceméně to samé, že to přijmou ale nechtějí protože pak maminky nemají ambice se snažit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
27.11.19 20:42

Davala jsem do nemocnice na novorozenecke a na JIP, pry jim to strasne kradou. Jinak jsem taky skoncila u kontejneru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5131
27.11.19 21:49

Do kontejnerů raději nedávám. Kolikrát vidím, jak to z toho trčí, věci vyházené. Jednou jsem dala na FB inzerát daruji, bylo to hned pryč (oblečení na miminko). Ovšem, sorta dam, kreré se mi ozvaly, takto jsem si nouzi také nepředstavovala. A tak vzdy nabalím tašku a zanesu do Moment. Je to charita a tak doufám,,že se to k potřebným dostane. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
29.11.19 09:29

@Lajka09 no ta charita Moment to dá taky té skupině lidí, co sis zrovna nepředstavovala :), akorát že to nevidíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
29.11.19 09:30
@Natálka26 píše:
Tak asi jak kde, já mám v mailu z pár azylaku v Praze víceméně to samé, že to přijmou ale nechtějí protože pak maminky nemají ambice se snažit :nevim:

no, to je divné vysvětlení, protože maminky těsně po porodu nevím, jak by se měly snažit si vydělat na oblečky pro miminko :zed:
spíš toho tam mají moc a nikdo to už nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5131
29.11.19 18:59

@stinga No, nedělám si iluze :roll:. Jen, jak píšeš, to nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22727
29.11.19 19:53

@Lajka09 no na jednu stranu, aspoň se to nevyhodí úplně a někdo to využije, i když :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat