Chci dát dítě k adopci nenarozené

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
14.9.21 19:22

Dobře podle vás si dítě nechám. O Dítě nebude postaráno a budu mu dávat najevo že jsem ho nechtěla a že jsem si ho nechala jen kvůli tomu co by na to řekli lidi.
Bude to takhle vyhovovat?
Děkuji za to že jsou tu lidi co to chápou.

• Citovat
  • Nahlásit
2282
14.9.21 19:28
@Anonymní píše:
Dobře podle vás si dítě nechám. O Dítě nebude postaráno a budu mu dávat najevo že jsem ho nechtěla a že jsem si ho nechala jen kvůli tomu co by na to řekli lidi.

Upřímně ty mohu říct, raději dát dítě k adopci než aby žilo s tím, že je nechtěno…
Já mám matku od které to slyším celý život a psychicky jsem se s tím srovnala až kolem 25 let…
Takže upřímně než takový život dítěte (i když já mám otce, který je opak matky a má mě rád) tak radši buď nebýt nebo být u adoptivních rodičů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 19:37
@Anonymní píše:

Nesmysl, pokud to dítě nechcete, nepřejete si ho a nebyli byste za něj rádi, byli byste špatnými rodiči, nešťastnými a dítě by bylo nešťastné taky. Nemusí to každý chápat, mě takový postoj taky není vlastní, ale když to tak cítíte, je to správné a rozumné rozhodnutí. Všichni na něm vydělají. Vy nebudete omezeni dítětem, které jste nechtěli, nějaký bezdětný pár bude velmi, velmi vděčný a dítě se pravděpodobně bude mít dobře. Na adopce miminek čekají zástupy prověřených lidí, vyberou mu nejvhodnější rodiče. Dojdi na ten OSPOD, pokud ti to nerozmluví a nezměníš názor, tak oni kontaktují čekající pár a připraví to tak, abys dítě nechala v porodnici a přišel už si pro něho nový pár. Podepíšete souhlas s adopcí. Není důvod ti takové řešení jakkoli vyčítat, takhle to dítě dobře zaopatříš, svou povinnost tím splníš. Pokud si na něj někdy vzpomeneš, budeš vědět, že jsi udělala to nejlepší a nijak mu neublížila. Znám pár adoptovaných dětí, už dospělých. O své adopci ví a když se to udělá vhodně a citlivě, nemyslím, že je to nějak poškodilo, mají hezké vztahy v rodinách, své vlastní rodiny v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
26676
14.9.21 19:41
@Anonymní píše:

ne, ne - to víš, lidé mají názory různé - tím, že dítě necháš v porodnici k adopci, uděláš šťastné ty adoptivní rodiče i to dítě - bude žít tam, kde po dítěti touží - já ti fandím a přeji, aby vše proběhlo hladce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23000
14.9.21 22:11
@ka2ka píše:
tak dítě jde legálně nechat v porodnici to není partyzánština ani žádný risk, dítě si přebere nová rodina za asistence ospodu myslím

Samozřejmě, že to je legální, ale je to pak zbytečně zdlouhavý proces a dítě musí k pěstounům v horším případě do kojeneckýho ústavu a do rodiny někdy kolem půl roku a později. V případě přímé adopce to jde okamžitě, jen se pak dořeší soudní úkony. nechat dítě v porodnici nebo babybox je sice pro matku jednoduchý, ale pro dítě už ne. A to dítě tady jde na prvním místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21595
14.9.21 22:50
@Janli píše:
Samozřejmě, že to je legální, ale je to pak zbytečně zdlouhavý proces a dítě musí k pěstounům v horším případě do kojeneckýho ústavu a do rodiny někdy kolem půl roku a později. V případě přímé adopce to jde okamžitě, jen se pak dořeší soudní úkony. nechat dítě v porodnici nebo babybox je sice pro matku jednoduchý, ale pro dítě už ne. A to dítě tady jde na prvním místě.

tak dítě lze dát rovnou novým rodičům nemusí do ústavu může jít přímou adopcí k rodině

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7156
15.9.21 06:34
@Anonymní píše:
Nikdo tady nehledá rodiče.

Jsou tady diskuze, kde mají páry zájem o adopci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
15.9.21 06:44

Určitě adoptivní rodiče najdete, je jich hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37166
15.9.21 08:07
@Barbucha3 píše:
Zajímavé jaký je u nás standart většiny - raději jít na potrat nebo žít s dítětem v bídě a Bůh ví čem, než dítě donosit a dát k přímé adopci rodičům, kteří jsou na něj připravení. Tohle myšlení by se u nás mohlo změnit, třeba by pak nebylo tolik nešťastných dětí, kteří mají rodiče, které je ani nechtějí.
Zakladatelka se dle mě rozhodla rozumně.

přesně!

ale často mám z diskusí pocit, že špatně je to, pro co se zakladatelka rozhodla - je třeba jí poradit něco jiného a alespoň maličko si hejtnout.

že @Burj Chalifa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37166
15.9.21 08:08
@jahuhudka píše:
Dítě není chleba, takže bych zasla na OSPOD svůj záměr jim sdělila :nevim: po porodu by šlo za par týdnu do adopce. Určitě bych nehledala rodiče na emiminu apod

občas tady rodiče hledají dítě k přímé adopci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22367
15.9.21 10:55
@Pudloslava píše:
občas tady rodiče hledají dítě k přímé adopci

ano a já jsem vyjádřila v podstatě nesouhlas s takovým postupem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
15.9.21 12:00
@Anonymní píše:
Ahoj, nedávno jsem zjistila že jsem ve 4 měsíci těhotenství. Miminko s přítelem nechceme a jsme na 100% rozhodnutý věřím že nějaké rodině to pomůže.

Chtěla bych se zeptat jak to funguje s adopci a je tu nějaká žena která si tím prosla?

Děkuji
A prosím komentáře ať si ho nechám a nebo že jsme si nedávali pozor brala jsem prášky a i přesto se to stalo a menstruaci jsem měla taky.

Napište mi na***
Anebo přes můj profil tu

Edit adminem: smazán email

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66780
15.9.21 13:18
@Barbucha3 píše:
Zajímavé jaký je u nás standart většiny - raději jít na potrat nebo žít s dítětem v bídě a Bůh ví čem, než dítě donosit a dát k přímé adopci rodičům, kteří jsou na něj připravení. Tohle myšlení by se u nás mohlo změnit, třeba by pak nebylo tolik nešťastných dětí, kteří mají rodiče, které je ani nechtějí.
Zakladatelka se dle mě rozhodla rozumně.

A kolik zen bude chtit prochazet tehitenstvim a porodem, kdyz dite nechce. Jedine nejake masochistky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
15.9.21 15:11

@Venetia Muze to byt akt lásky k dítěti a ucty k jeho životu.
@Nike Niken Jste mezinárodní organizace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
15.9.21 15:55

Zakladatelko, z negativnich reakci si nic nedelej, jsou tady bezne. Urcite je lepsi resit adopci zodpovedne a co nejvic ulehcit miminku start do zivota (jak psali holky vyse - nejlepsi pro dite je prima adopce). Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat