Chci dát naše miminko k adopci

Anonymní
18.4.21 22:54

Chci dát naše miminko k adopci

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale asi si potřebuju ulevit, někomu se svěřit, bohužel a tímhle se nemůžu svěřit nikomu v rodině a ani kamarádkám..
Je mi 26, čekám se svým dlouholetým přítelem miminko holčičku, bohužel jsem až teď v těhotenství zjistila, že to mezi námi neklape ( respektive, už se mu těhotná zjevně nelíbím, je na mne protivný, píše si s jinými, s ničím nepomáhá)
Sama jsem ze začátku chtela na potrat, měla jsem z mateřství upřímně strach, selhalo tělísko. Partner nechtěl abych na potrat šla, chtěl si miminko nechat, a hodně mě o tom přesvědčoval.
Nejhorší je, ze se vše tehotenstvim změnilo.. jeho rodina, se ke mě chová chladně, ptají se jen na miminko, vlastně dělají jako by o něm rozhodovali jen oni, a já jsem snad pouze “inkubátor” na vnouče. Chodím stále do práce, většinu vybavicky jsem pořídila já, mám něco i ušetřené, ale mám pocit, že bez miminka by mi bylo lépe, a miminku beze mne také.. ale tyto pocity mám až od té doby, co je partner s rodinou na mě takový…
Měla jsem našlápnutou slušnou kariéru, a kdybych nebyla těhotná, byl by i kariérní růst.
S miminkem bych to sice zvládla sama, ale moc se na mateřství necítím, hlavně z toho důvodu, že už ani nechci aby mě s přítelem cokoliv spojovalo, hrozně mě to zklamalo jak se zachoval.
Rodiče by mi pomohli, v rámci možností, ale bydlí v 3+1 s mým malým bráškou (10let) tudíž bych k nim nemohla, a necítím se na to být sama na dítě, které nechci :,( Vím, jsem hrozná, mít děti je dar, ale já jsem z toho opravdu nešťastná a nejraději bych miminko dala do přímé adopce někomu, kdo mu dá více lásky než já… i když se na něj moje rodina těší, tak si to neumím představit.
Jsem strašná máma.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.4.21 22:57

:)

Taky jsem dala své dítě na adopci :)

• Citovat
  • Nahlásit
7592
18.4.21 22:58

Nikdy na to dite nezapomenes, nikdy. Ver mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26208
18.4.21 23:00

Tak ho dej příteli :nevim: nemůžeš ho dát jen tak pryč jen protože se ti. zrovna nehodí, on o tom ví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 23:01
@pikola píše:
Tak ho dej příteli :nevim: nemůžeš ho dát jen tak pryč jen protože se ti. zrovna nehodí, on o tom ví?

Ví..místo podpory, mi řekl ať si dělám co chci, že mu to je jedno..

• Citovat
  • Nahlásit
6461
18.4.21 23:02

Upřímně nemyslím si že bys zvládla dát své dite do adopce. To dítě tu už je. Navix to dítě má i otce a prarodiče. Takže jaksi oni mají přednost… Ty sama to dítě do adopce dat nemůžeš. Respektive můžeš ale pochybuju že by to tak nechala rodina tvého budoucího ex. Šlo by to přes soud a bylo by to ošklivé. I kdyby si zapsala do rodného listu jiného otce ( „prima adopce“) mohl by biologicky otec napadnout celou věc u soudu a vyhrál by to pro tebe by to znamenalo velké finanční náklady a stres který si asi ani nedokážeš představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
18.4.21 23:04

Tak dej, ale jsem přesvědčená, tě až se ti narodí, tak to nezvladnes, už podle psaní jsi totiž očividně citlivka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12987
18.4.21 23:08

Tohle asi nepujde. Prarodice si jej budou chtit nechat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6871
18.4.21 23:11

A co anonymní porod? Baby box? Nevím jak to funguje, ale třeba taky možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
18.4.21 23:19
@Anonymní píše:
Ví..místo podpory, mi řekl ať si dělám co chci, že mu to je jedno..

Tak si chtěl dítě nechat, nebo je mu to jedno? :nevim: A oboje prarodiče jen tak přijmou, že jsi jejich vnučku dala k adopci? Myslím, že hlavní problém je v tom, že si ten tvůj píše s jinými, tam bude zakopaný pes :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
18.4.21 23:55

Respektuji, že se dítěte chceš vzdát, ale pozor.
Toto není tak jednoduchý.
S adopcí musí souhlasit i otec (pokud ho neuvedeš do RD, zažádá si o test DNA)
Myslím si, že s tím jeho rodina souhlasit nebude a nakonec se za dítě bude prát.
Soud vyhraje a ty zaplatíš neskutečný peníze a ještě budeš platit alimenty, pokud nebude souhlasit s tím, že se dítěte vzdáváš - pak by si alimenty platit nemusela, ale s tím on souhlasit asi taky nebude.
A další věc : dobře si to celé promysli.
Teď to dítě nechceš, ještě víc ne, protože ti partner dělá, to co ti dělá, ale věř mi, že ikdyby tedy došlo k adopci, nikdy na to dítě nezapomeneš. Teď ho nosíš pod srdcem, budeš ho rodit a nakonec ti ho položí na hruď a pak se ho vzdáš?
Nemyslím si, že to dokážeš a jestli ano, nebude ti lip bez dítěte, vážně ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
19.4.21 00:04

Zakladatelko, dost přeháníš. Ničeho se neboj.
Možná nemáš informace o tom, že je normální, že chlapi se chovají všelijak jen ne tak, jak by si ženy v určitých obdobích přály :-)… Že se rodina ptá na mimino, je parádní. mají zájem, někdy můžeš využít jejich pomoci.
Nejsi přece sobec, aby se ptali jenom na Tebe. :-)
Taky jsem měla kariérně našláputo, tak jsem se prostě 3 roky věnovala dětem a dnes nelituji. jednak mám bezvadné pracovní místo (věda) a jednak se děti povedly. Jsou to super potomci, kteří mě nikdy nenechali ve štychu. Chlapy jsem po 20 letech průběžně vyměnila ;-), co se dá dělat.
Nikdy Tě nikdo nebude mít rád víc než Tvoje dítě.
Kvůli chování chlapa svoje vlastní dítě nezatracuj. Stejně bys na to celý život myslela.
Ještě to všecko zvaž. A moc Ti držím palce, bude to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 00:08

Proč? to malinké miminko, tvoje holčička přece za to nemuže, že vy dva nebudete spolu. Miminko tě chtělo, když si cestu i tak našlo. Kariéra-k tomu se raději vyjadřovat nebudu :-( Pokud se malinké vzdáš, muže ji dostat otec dítěte(pokud bude chtít nebo jeho matka)a dceru třeba nikdy neuvidíš. Nedělej to. Budeš litovat. Dítě je zázrak, mám pět dětiček a ZA NIC na světe bych je nevyměnila. Věř, že až uvidíš malinkou, budš ji milovat.Ty budeš jeji maminka, ty ji nosíš, ty se o ni staráš. Držím pěsti a pokud to není výmysl, budu ráda když se ozveš, jak to dopadlo :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
596
19.4.21 00:09

„Jsem strašná máma“.. :(

Vůbec nejsi strašná máma. Jenom teď vnímáš nějaké partnerské problémy, ale ty má opravdu každý. A různí pochybnosti taky zažívá skoro každá těhotná ženská :hug:
A Tvoje dítě, až ho vypipláš, Ti bude největší oporou.
Hezky se na mimčo těš, je to Tvoje krev, hýčkej se, rozmazluj se. Chlapi někdy zklamou, ale může se ten Tvůj taky změnit, buď trochu optimista a nedívej se na svět tak černě.
Jo a kariéra Ti neuteče, neboj. Svoji poslední VŠ jsem dostudovala ve 49 letech :-).

Příspěvek upraven 19.04.21 v 00:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
19.4.21 00:09

Budu hnusná ale jak píše @pikola nemůžeš ho dát pryč jenom protože se ti zrovna nehodí. Tohle sis měla holka rozmyslet trochu dřív a nespoléhat na přítele. Interupce je mnohem jednodušší řešení než adopce. Myslím že až porodíš hodně to přehodnotíš. Ale nemůžeš se dítěte vzdát bez vědomí ostatních příbuzných a to ani umístěním do Babyboxu. Oni vědí že jsi těhotná a v případě že odrodíš a dáš do Babyboxu, budou pochopitelně řešit kde je (policie apod). A i oni se následně smějí o dítě přihlásit. Přímá adopce je blbost, pokud jsi rozhodnutá, řeš to s partnerem a budoucími prarodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat