Chci dát výpověď a prodloužit RD, jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alumina
Kecalka 131 příspěvků 25.01.18 19:43
Chci dát výpověď a prodloužit RD jak na to?

Ahoj holky ještě mám jeden dotaz a nenašla jsem tu odpověď. V srpnu mi bude končit 3letá rodičovská dovolená. Já ale do práce už nechci nastoupit, odstěhovali jsme se a já s dvěma dětma nemůžu tak dlouho dojíždět. Budu si tedy hledat novou práci a ráda bych si prodloužila RD na 4 roky. Můžete mi někdo říct jak na to? Mám o 4 letou dovolenou požádat i v zaměstnání nebo tam dát výpověď raději hned? :nevim:

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 25.01.18 19:49

V zaměstnání nemůžeš požádat o 4letou RD, protože ze zákona jde maximálně do tří let. Po třetích narozeninách je možné se jedině dohodnout se zaměstnavatelem na neplaceném volnu, ale nemusí souhlasit. Rodičovský příspěvek si samozřejmě můžeš protáhnout do 4 let, když si ten zbytek rozpočítáš. A pokud bys v zaměstnání skončila, tak do 8 dnů musíš nahlásit na zdravotní pojišťovně, že jsi dál příjemce rodičovského příspěvku, aby ti zdravotní platil dál stát.

unuděná
Kelišová 5136 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 19:49

Bylo by krajne nefer zadat zamestnavatele o rok neplaceneho volna (coz je vlastne jedina moznost, jak si rd prodlouzit),pokud uz ted vis, ze tam nenastoupis. Zazadej si na pracaku o prodlouzeni pobirani rodicovskeho prispevku do tech 4let, to ti pokryje pojisteni. A v praci dej vypoved. Muzes v srpnu nastoupit na pracak, pak dostanes par kacek na davkach, ale neni to nutne.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11325 příspěvků 25.01.18 19:51

@Alumina v práci můžeš mít rodičovskou dovolenou pouze do 3 let věku dítěte. Takže tam nic prodlužovat nemůžeš. Asi nejlepší bude podat výpověď tak, aby ti uběhla výpovědní doba 2 měsíce před tím, než bys měla řádně nastoupit. A na úřadu práce si požádej o rozložení zbývajícího nevyplaceného rodičovského příspěvku na 4 roky. je tam nějaká minimální měsíční částka, kterou můžeš čerpat.

unuděná
Kelišová 5136 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 19:53

@Lendeš myslim,ze soc. i zdrav. pojisteni pri pobirani rp plati stat vzdy, ne? neni snad treba hlasit se na pojistovne..?

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 25.01.18 19:57

@unuděná Je potřeba na pojišťovně nahlásit a doložit, že je příjemcem RP, protože teď ji vedou jako osobu na RD a ta ji skončí. Když ji nebude trvat zaměstnání, tak má oznamovací povinnost vůči zdravotní pojišťovně ona jako pojištěnec.

unuděná
Kelišová 5136 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 20:04

@Lendeš Vazne? Jak se pojistovna dozvi delku rd? Omlouvam se za doternost, me konci rd v dubnu a rp mam do rijna, predpokladala jsem, ze neni treba nikde nic hlasit.Se zamestnavatelem jsem domluvena…

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 25.01.18 20:10

@unuděná Když jsi zaměstnaná, tak tyhle věci hlásí zaměstnavatel.

unuděná
Kelišová 5136 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 20:11

@Lendeš jo tak, diky :palec:

Fikta
Extra třída :D 14122 příspěvků 25.01.18 20:20

Já řešila to samé. Rozvázala jsem pracovní poměr dohodou, žadný problém. Šla jsem na pojišťovnu nahlásit, že mám RP do xy a tam jsem narazila). V dopise, který mi přišel z úřadu práce při změně, není datum, do kdy budu RP dostávat (logicky, protože výše jde měnit co tři měsíce), takže mě poslali z pojišťovny na ÚP, ať mi dají potvrzení a tam mě poslali domů, že nic takového nemůžou :zed: Doložit jde jen začátek a konec. Teď půjdu znovu na pojišťovnu, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Alumina
Kecalka 131 příspěvků 25.01.18 23:38

No tak v zaměstnání to je jasný. Potom teda zajdu na úp zažádat o prodloužení a když mi to prodlouží na 4 roky tak to zajdu nahlásit pojišťovně. Chápu to správně?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama