Chci dát výpověď a prodloužit RD, jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alumina
Kecalka 131 příspěvků 25.01.18 19:43
Chci dát výpověď a prodloužit RD jak na to?

Ahoj holky ještě mám jeden dotaz a nenašla jsem tu odpověď. V srpnu mi bude končit 3letá rodičovská dovolená. Já ale do práce už nechci nastoupit, odstěhovali jsme se a já s dvěma dětma nemůžu tak dlouho dojíždět. Budu si tedy hledat novou práci a ráda bych si prodloužila RD na 4 roky. Můžete mi někdo říct jak na to? Mám o 4 letou dovolenou požádat i v zaměstnání nebo tam dát výpověď raději hned? :nevim:

Reakce:
Lendeš
Kelišová 5584 příspěvků 25.01.18 19:49

V zaměstnání nemůžeš požádat o 4letou RD, protože ze zákona jde maximálně do tří let. Po třetích narozeninách je možné se jedině dohodnout se zaměstnavatelem na neplaceném volnu, ale nemusí souhlasit. Rodičovský příspěvek si samozřejmě můžeš protáhnout do 4 let, když si ten zbytek rozpočítáš. A pokud bys v zaměstnání skončila, tak do 8 dnů musíš nahlásit na zdravotní pojišťovně, že jsi dál příjemce rodičovského příspěvku, aby ti zdravotní platil dál stát.

unuděná
Kelišová 5599 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 19:49

Bylo by krajne nefer zadat zamestnavatele o rok neplaceneho volna (coz je vlastne jedina moznost, jak si rd prodlouzit),pokud uz ted vis, ze tam nenastoupis. Zazadej si na pracaku o prodlouzeni pobirani rodicovskeho prispevku do tech 4let, to ti pokryje pojisteni. A v praci dej vypoved. Muzes v srpnu nastoupit na pracak, pak dostanes par kacek na davkach, ale neni to nutne.

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 25.01.18 19:51

@Alumina v práci můžeš mít rodičovskou dovolenou pouze do 3 let věku dítěte. Takže tam nic prodlužovat nemůžeš. Asi nejlepší bude podat výpověď tak, aby ti uběhla výpovědní doba 2 měsíce před tím, než bys měla řádně nastoupit. A na úřadu práce si požádej o rozložení zbývajícího nevyplaceného rodičovského příspěvku na 4 roky. je tam nějaká minimální měsíční částka, kterou můžeš čerpat.

unuděná
Kelišová 5599 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 19:53

@Lendeš myslim,ze soc. i zdrav. pojisteni pri pobirani rp plati stat vzdy, ne? neni snad treba hlasit se na pojistovne..?

Lendeš
Kelišová 5584 příspěvků 25.01.18 19:57

@unuděná Je potřeba na pojišťovně nahlásit a doložit, že je příjemcem RP, protože teď ji vedou jako osobu na RD a ta ji skončí. Když ji nebude trvat zaměstnání, tak má oznamovací povinnost vůči zdravotní pojišťovně ona jako pojištěnec.

unuděná
Kelišová 5599 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 20:04

@Lendeš Vazne? Jak se pojistovna dozvi delku rd? Omlouvam se za doternost, me konci rd v dubnu a rp mam do rijna, predpokladala jsem, ze neni treba nikde nic hlasit.Se zamestnavatelem jsem domluvena…

Lendeš
Kelišová 5584 příspěvků 25.01.18 20:10

@unuděná Když jsi zaměstnaná, tak tyhle věci hlásí zaměstnavatel.

unuděná
Kelišová 5599 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 20:11

@Lendeš jo tak, diky :palec:

Fikta
Extra třída :D 14405 příspěvků 25.01.18 20:20

Já řešila to samé. Rozvázala jsem pracovní poměr dohodou, žadný problém. Šla jsem na pojišťovnu nahlásit, že mám RP do xy a tam jsem narazila). V dopise, který mi přišel z úřadu práce při změně, není datum, do kdy budu RP dostávat (logicky, protože výše jde měnit co tři měsíce), takže mě poslali z pojišťovny na ÚP, ať mi dají potvrzení a tam mě poslali domů, že nic takového nemůžou :zed: Doložit jde jen začátek a konec. Teď půjdu znovu na pojišťovnu, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Alumina
Kecalka 131 příspěvků 25.01.18 23:38

No tak v zaměstnání to je jasný. Potom teda zajdu na úp zažádat o prodloužení a když mi to prodlouží na 4 roky tak to zajdu nahlásit pojišťovně. Chápu to správně?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >