Reklama

Chci dát výpověď a prodloužit RD, jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alumina
Kecalka 131 příspěvků 25.01.18 19:43
Chci dát výpověď a prodloužit RD jak na to?

Ahoj holky ještě mám jeden dotaz a nenašla jsem tu odpověď. V srpnu mi bude končit 3letá rodičovská dovolená. Já ale do práce už nechci nastoupit, odstěhovali jsme se a já s dvěma dětma nemůžu tak dlouho dojíždět. Budu si tedy hledat novou práci a ráda bych si prodloužila RD na 4 roky. Můžete mi někdo říct jak na to? Mám o 4 letou dovolenou požádat i v zaměstnání nebo tam dát výpověď raději hned? :nevim:

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 25.01.18 19:49

V zaměstnání nemůžeš požádat o 4letou RD, protože ze zákona jde maximálně do tří let. Po třetích narozeninách je možné se jedině dohodnout se zaměstnavatelem na neplaceném volnu, ale nemusí souhlasit. Rodičovský příspěvek si samozřejmě můžeš protáhnout do 4 let, když si ten zbytek rozpočítáš. A pokud bys v zaměstnání skončila, tak do 8 dnů musíš nahlásit na zdravotní pojišťovně, že jsi dál příjemce rodičovského příspěvku, aby ti zdravotní platil dál stát.

Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 19:49

Bylo by krajne nefer zadat zamestnavatele o rok neplaceneho volna (coz je vlastne jedina moznost, jak si rd prodlouzit),pokud uz ted vis, ze tam nenastoupis. Zazadej si na pracaku o prodlouzeni pobirani rodicovskeho prispevku do tech 4let, to ti pokryje pojisteni. A v praci dej vypoved. Muzes v srpnu nastoupit na pracak, pak dostanes par kacek na davkach, ale neni to nutne.

nozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 25.01.18 19:51

@Alumina v práci můžeš mít rodičovskou dovolenou pouze do 3 let věku dítěte. Takže tam nic prodlužovat nemůžeš. Asi nejlepší bude podat výpověď tak, aby ti uběhla výpovědní doba 2 měsíce před tím, než bys měla řádně nastoupit. A na úřadu práce si požádej o rozložení zbývajícího nevyplaceného rodičovského příspěvku na 4 roky. je tam nějaká minimální měsíční částka, kterou můžeš čerpat.

Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 19:53

@Lendeš myslim,ze soc. i zdrav. pojisteni pri pobirani rp plati stat vzdy, ne? neni snad treba hlasit se na pojistovne..?

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 25.01.18 19:57

@unuděná Je potřeba na pojišťovně nahlásit a doložit, že je příjemcem RP, protože teď ji vedou jako osobu na RD a ta ji skončí. Když ji nebude trvat zaměstnání, tak má oznamovací povinnost vůči zdravotní pojišťovně ona jako pojištěnec.

Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 20:04

@Lendeš Vazne? Jak se pojistovna dozvi delku rd? Omlouvam se za doternost, me konci rd v dubnu a rp mam do rijna, predpokladala jsem, ze neni treba nikde nic hlasit.Se zamestnavatelem jsem domluvena…

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 25.01.18 20:10

@unuděná Když jsi zaměstnaná, tak tyhle věci hlásí zaměstnavatel.

Kelišová 5431 příspěvků 1 inzerát 25.01.18 20:11

@Lendeš jo tak, diky :palec:

Fikta
Extra třída :D 14295 příspěvků 25.01.18 20:20

Já řešila to samé. Rozvázala jsem pracovní poměr dohodou, žadný problém. Šla jsem na pojišťovnu nahlásit, že mám RP do xy a tam jsem narazila). V dopise, který mi přišel z úřadu práce při změně, není datum, do kdy budu RP dostávat (logicky, protože výše jde měnit co tři měsíce), takže mě poslali z pojišťovny na ÚP, ať mi dají potvrzení a tam mě poslali domů, že nic takového nemůžou :zed: Doložit jde jen začátek a konec. Teď půjdu znovu na pojišťovnu, tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Alumina
Kecalka 131 příspěvků 25.01.18 23:38

No tak v zaměstnání to je jasný. Potom teda zajdu na úp zažádat o prodloužení a když mi to prodlouží na 4 roky tak to zajdu nahlásit pojišťovně. Chápu to správně?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >