Chci dát výpověď - jsem na rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 16:20
Chci dát výpověď- jsem na rodičovské

Ahoj všem,
pročítám tu diskuze ohledně výpovědi na RD, ale zatím jsem narazila jen na diskuze, kde mamina dostane výpověď. Já to mám naopak. Chci jí dát svému zaměstnavateli, protože mám lepší nabídku. Malému je 2,5 roku, bude v soukromé školce. Chci se jen zeptat, zda mě nemůžou nijak vypéct nebo tak něco. Výpověď chci dát dohodou, když na ni nepřistoupí, bude dvouměsíční výp. lhůta. Můj dotaz zní, zda pro mě něco vyplívá z té dvouměsíční lhůty pokud by nastala? Teoreticky můžu začít pracovat u nového zaměstnavatele a až mi skončí výpověď u starého tak dodat zápočťák? nebo ty dva měsíce nesmím pracovat vůbec, nebo jen na dohodu o pracovní činnosti?
Jak by to pak bylo se zdravotním a sociálním?
na rodičák to vliv nemá předpokládám, ten budu dostávat až do 3 let věku malého ať pracuju tam nebo tam že jo?
děkuju moc zasvěceným a chytřejším za rady. Potřebuju v tom mít jasno, než tu výpověď vůbec napíšu :) :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
janka174
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 01.10.14 16:48

Ahoj,
ja dala vypoved na rodicovske taky a nebyl zadny problém.
Drzim palce

Meha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 16:55

Dohodu o ukončení pracovního poměru během RD můžeš uzavřít se zaměstnavatelem určitě, myslím, že není problém ani výpověď.
K novému zaměstnavateli můžeš nastoupit klidně hned, už to není jako dříve, teď můžeš mít více hlavních pracovních poměrů najednou.
Na rodičovský příspěvek to vliv nemá.

sromulenka
Kecalka 457 příspěvků 28.08.15 17:23

Ahoj holky, oživuji tuto diskuzi. Mám stejnou situaci. Jsem na RD do října 2016. Nyní jsem zaměstnaná v nemocnici, ale chtěla bych dát výpověď a užívat si ještě dětí, než v lednu nastoupím do ambulance. Proto se ptám: jak to bude se sociálním a zdravotním, když nebudu zaměstnaná, ale stále na RD. Neskončím na ÚP?

MMarcela
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 122 inzerátů 20.12.15 21:16
Kdy dát výpověď

Zkusím oživit diskusi… Když končí RD 1.7.,kdy je potřeba dát výpověď, pokud se nelze do původního zaměstnání vrátit? Důvodem proč se nevrátit je přestěhování na durhou stranu republiky v době MD. Dojíždět 250km denodenně fakt nelze :-( Zaměstnání najité není, tak po výpovědi se asi musí nahlásit na pracák, ale na nic není nárok, je to tak?

Meha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.15 20:18

@MMarcela Můžeš se se zaměstnavatelem dohodnout k tomu konkrétnímu datu, to můžeš udělat kdykoli.
Pokud chceš dávat výpověď, tak ji dej v dubnu. V květnu a červnu Ti poběží výpovědní lhůta.
Nárok na podporu máš, ale je to malá částka.
Výhodnější by pro Tebe bylo aspoň něco odpracovat, byť jen jeden den.

MMarcela
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 122 inzerátů 21.12.15 22:01

@Meha Děkuji. Ještě mě napadlo, že jestli by se nedalo „schovat“ si dovolenou na kterou mám nárok a dává se proplatit po ukonční MD před nástupem na RD (to totiž je zrovna aktuální) a k datu ukončení RD jakoby nastoupit a čerpat dovolenou a mezitím by běžela výpovědní lhůta, a ukončení prac. poměru by bylo po čerpání dovolené. Bylo by to k něčemu při hlášení na pracáku…??? Nevíš prosím náhodou?
Tohle jsem dnes zjistila na mzdovce:
Tak pokud by to někoho zajímalo, dovolená se po každých 100 neodpracovaných dnech zkracuje. Proto je výhodnější si ji vyčerpat po MD před nástupem na RD. Tohle jsem zjistila na mzdovce.

Příspěvek upraven 04.01.16 v 22:18

herodka
Povídálka 11 příspěvků 2 inzeráty 02.01.16 23:16
@MMarcela píše:
@Meha Děkuji. Ještě mě napadlo, že jestli by se nedalo „schovat“ si dovolenou na kterou mám nárok a dává se proplatit po ukonční MD před nástupem na RD (to totiž je zrovna aktuální) a k datu ukončení RD jakoby nastoupit a čerpat dovolenou a mezitím by běžela výpovědní lhůta, a ukončení prac. poměru by bylo po čerpání dovolené. Bylo by to k něčemu při hlášení na pracáku…??? Nevíš prosím náhodou?
herodka
Povídálka 11 příspěvků 2 inzeráty 02.01.16 23:18

Take by me to zajimalo. Dekuji za odpovedi..

Dr. Čarodějka
Kecalka 118 příspěvků 03.01.16 23:13

Ahoj holky, koukám, že je nás tu víc, co tohle češí.
Já mám RD do 5/2016, čili, výpověď budu dávat v únoru 2016. Jen mi vrtá hlavou, zda z nějakých důvodů ( důchod a pod) není výhodné odpracovat třeba ještě měsíc.
nevíte, jak to je? Díky za odpovědi

Meha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.16 22:26

@MMarcela Ano, je to výhodnější vzít si dovolenou hned po MD.
Nicméně, pokud by Ti ale nějaká dovolená zbyla a mohla bys ji čerpat po RD, tak by se Ti podpora měla počítat z toho.

@Dr. Čarodějka Je to výhodné, pokud se budeš hlásit na ÚP, tak kvůli výšce podpory.

Dr. Čarodějka
Kecalka 118 příspěvků 05.01.16 22:28

@Meha díky moc, na ÚP nepůjdu, chci se postavit na svoje nohy:-) Takže už mě tam neuviděj :-) :dance:

Meha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.16 22:29
@Dr. Čarodějka píše:
@Meha díky moc, na ÚP nepůjdu, chci se postavit na svoje nohy:-) Takže už mě tam neuviděj :-) :dance:

Tak v tom případě si myslím, že je to zbytečné, že můžeš ukončit pracovní poměr a směle se vrhnout do podnikání ;).

MMarcela
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 122 inzerátů 05.01.16 22:46

@Meha Díky, ale právě, že po 2,5 letech na RD by byla celá dovolená vykrácená, nezbylo by nic.
Dovolená se krátí po 100 neodpracovaných dnech o jednu dvanáctinu a pak za každých 21 neodpracovaných dnů opět jedna dvanáctina. Takže v den konce RD by již byla dovolená nulová. :?

Meha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.16 23:09

@MMarcela Jasný, to je pravda, to je škoda :(.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >