Chci dítě, ale s přítelem to nejde

Anonymní
27.3.17 18:49

Chci dítě, ale s přítelem to nejde

Hezký den, prosím anonym, mám zde fotku a nerada bych, aby se to někdo dozvěděl..
Jde o to, že mám přítele, dva roky. Je mu 40. Já už jedno dítě mám. On žádné.
Poslední dobou přemýšlím o druhém dítěti. Bude mi třicet a já bych tak do dvou let nejpozději ráda druhé.
Jenže, přítel na tom není finančně moc dobře. Splácí půjčku z minulosti a půjčuje si i od kamarádů. Dnes mi řekl, že dluží 15000. Zapomněl platit tv :roll: zaplatí to za něj sestra a on ji to bude splácet. Mně hned proběhlo hlavou, že teď mu bude zabývat ještě míň. Už takhle spolu nemůžeme jít ani na večeři jednou za měsíc. Jedině kdybych to zaplatila.
Miluju ho, ale bojím se, že bych s ním neměla žádnou finanční jistotu. A dvě děti už bych sama opravdu neuživila :?
Co by jste dělali vy? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
27.3.17 18:53

Nedělala bych si dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2510
27.3.17 18:55
@terinka4444 píše:
Nedělala bych si dítě

Naopak, vybornej model na aspoň tři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774

Bez vyhlídek na lepší budoucnost bych si s nim dítě nedělala. Zas by to odnesl ten, co za nic nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Nedělala bych si dítě teď :) zkus chvíli počkat, třeba se to finančně zlepší :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 18:59

Tak teď samozřejmě ne. Jde mi o to, jestli někdo nemáte zkušenost, že se partnerova finanční situace třeba zlepšila..

• Nahlásit
  • Citovat
4169

Buď si najdi někoho schopnějšího nebo se smiř, že s tímhle chlapem dítě bude záhul

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
951

Bojis se správně. Vyber svému dítěti zodpovednejsiho tatínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
27.3.17 19:00

Máš rozum? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 19:01

Jasné, finančně gramotný, založte vééélkou rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
27.3.17 19:02

Ne, dítě opravdu ne. Chápu, že bys ještě chtěla, ale fakt přemýšlej. Náklady se zvýší, Ty na rodičáku, takže příjmy se sníží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21473
27.3.17 19:04

Ten chlap neovládá základní pravidla finanční zodpovědnosti a gramotnosti. I kdyby se stal zázrak a on ty dluhy nějak smázl (nebo někdo za něj), navrší si nové. To je prostě o ledabylém přístupu.
Já bych s takovým chlapem do dítěte nešla, měla bych strach. Zodpovědnost a disciplína jsou pro mě hodně důležité.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 19:06

Děkuji za názory. Já jsem finančně soběstačná. I mám nějakou rezervu, on je fajn, ale tohle mě na něm hrozně mrzí…
Tak nějak si ho i přestávám vážit, když vidím, že nic neřeší a nechává to na ostatních :?
Teď je otázka, jestli oželet druhé nebo se s ním rozloučit…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.3.17 19:08
@pe-terka píše:
Ten chlap neovládá základní pravidla finanční zodpovědnosti a gramotnosti. I kdyby se stal zázrak a on ty dluhy nějak smázl (nebo někdo za něj), navrší si nové. To je prostě o ledabylém přístupu.
Já bych s takovým chlapem do dítěte nešla, měla bych strach. Zodpovědnost a disciplína jsou pro mě hodně důležité.

Děkuji. To pro mě také. Jsem zvyklá se o sebe a své dítě starat sama. Proto nedokážu pochopit, že se o sebe nedokáže postarat samostatný jedinec. S docela dobrým platem…

• Nahlásit
  • Citovat
8427
27.3.17 19:12
@Anonymní píše:
Děkuji. To pro mě také. Jsem zvyklá se o sebe a své dítě starat sama. Proto nedokážu pochopit, že se o sebe nedokáže postarat samostatný jedinec. S docela dobrým platem…

Upřímně já nedovedu pochopit, že ho můžeš milovat. Pod tím „milovat“ si představuju vzájemný respekt, úctu, pocit, že se na něj můžeš plně spolehnout… Dospělý chlap, který neplatí TV a pak jde žebrat k sestře, aby to za něj zaplatila, ne, nedokázala bych si ho vážit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama