Reklama

Chci dítě a těhotná kamarádka mi dělá naschvály

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 23:00
Chci dítě, těhotná kamarádka mi dela naschvaly

Ahoj, udělala jsem hloupost a řekla kamarádce, ze chceme s přítelem miminko. Ta mezitím otehotnela, což je krásne, přeju jim to, ale problém je v tom, že když se sejdeme ona řeší jen jejich dítě, třeba i dvě hodiny v kuse a pritom moc dobře ví, že já jsem smutná, že nám se zatím nedari, že mi to neustále jakoby předhazuje, že je tehotná, přítel si myslí, že mi to dělá schválně. Doma jsem v klidu a po srazu s ní se cítím hrozně, připadám si jako neprejici mrcha, ale tak to opravdu neni, jsem za ní ráda, ale mám pocit, že ona si užívá, že ona je v tom, já ne a neustále mi to dává najevo. Kdybych věděla, že ti takhle dopadne, neřekla bych ji nic, ale teď už s tím nic nenadelam. Vím, že radu pro mě nemáte, co s tím, ale asi jsem se chtěla jen vypovídat a poslechnout si, co si o tom myslí někdo, kdo nás nezná, jestli opravdu přehráním já nebo mi oba vážně dělá naschvály a co s tím. :roll: :?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

medunka23
Kelišová 6861 příspěvků 21.04.18 23:04

No pokud je to její první dítě, na které se těší a je těhotná, tak bych to viděla spíš tak, že prostě mluví o tom, co jí teď naplňuje a těší a vůbec jí prostě nedošlo že ty jsi na tom jinak.
Co kdybys jí to řekla, něco v tom smyslu že jí máš ráda, těhotenství jí moc přeješ, ale vzhledem k tomu, že se vám nedaří bys ocenila, kdyby bylo tématem hovoru i něco jiného než těhtenství.

Janli
Kelišová 5696 příspěvků 9 inzerátů 21.04.18 23:08

Narovinu jí řekni co tě trápí a pokud by to nerespektovala, omez s ní kontakt.

Kristy90
Kecalka 178 příspěvků 21.04.18 23:11

Spis si myslím, ze ji to nedochází.. někdo kdo do toho vlitne ani neví jak proste nedokáže pochopit pocity ostatních, kteří na dítě museli cekat. Navíc je určitě šťastná, ze je tehotna a přijde mi přirozený, ze o tom mluví..i když teda pokud je to takový extrém jak povídáš, tak by to nemusela tolik přehánět, na druhou stranu holky co se snaží o dítě proste musí počítat i s tím, ze nějaký tehotny v okolí budou.
Já se o dítě snažila taky pekelne dlouho a před známou, co se snaží stále se cítím hrozné, její reakce byla silena a mluvit se o tom před ni proste nesmí.. takže chápu oba dva pohledy, nicméně já nikdy takhle přehnaně nereagovala, vždy když někdo oznámil těhotenství jsem za ně byla rada a třeba až doma si posmutnila, ale abych po někom chtěla ať drží embargo na téma dítě mi přijde sobecký a nesmyslný..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 23:12
@Anonymní píše:
Ahoj, udělala jsem hloupost a řekla kamarádce, ze chceme s přítelem miminko. Ta mezitím otehotnela, což je krásne, přeju jim to, ale problém je v tom, že když se sejdeme ona řeší jen jejich dítě, třeba i dvě hodiny v kuse a pritom moc dobře ví, že já jsem smutná, že nám se zatím nedari, že mi to neustále jakoby předhazuje, že je tehotná, přítel si myslí, že mi to dělá schválně. Doma jsem v klidu a po srazu s ní se cítím hrozně, připadám si jako neprejici mrcha, ale tak to opravdu neni, jsem za ní ráda, ale mám pocit, že ona si užívá, že ona je v tom, já ne a neustále mi to dává najevo. Kdybych věděla, že ti takhle dopadne, neřekla bych ji nic, ale teď už s tím nic nenadelam. Vím, že radu pro mě nemáte, co s tím, ale asi jsem se chtěla jen vypovídat a poslechnout si, co si o tom myslí někdo, kdo nás nezná, jestli opravdu přehráním já nebo mi oba vážně dělá naschvály a co s tím. :roll: :?

Otázka je, jestli to není kombinace hormonů, nadšení a menšího empatického vnímání - resp. taková nižší sociální inteligence. Já sama znám, že když jsem z něčeho nadšená a jsem tím naplněná, přirozeně mi to jde na mysl a často o tom mluvím. Pokud však je to téma, které je pro druhého citlivé nebo nepříjemné - dávám si na to pozor. Mám podobnou zkušenost s kamarádkou. Ona byla těhotná a já čerstvě po rozchodu (ne z mé strany a velmi těžce jsem to nesla). Bolelo mě to, že ona je těhotná a já nemám ani partnera, ale také jsem jí to velmi přála. Vrchol byl, když mi řekla do očí, abych se už pomalu také zamyslela nad založením rodiny, protože ty biologické hodiny jsou nezastavitelné a je lepší být mladou maminkou. Tenkrát jsem myslela, že odejdu a už se s ní bavit nebudu. No s vypětím sil jsem to nekomentovala a zkusila potlačit. Potom jsem přišla domů a rozbrečela se a ta věta byla jak píchání kudlou do srdce. Zněla mi v hlavě ještě dlouho - tím hůř, že od blízké kamarádky. Nakonec i to ale nějak odeznělo, já se s ní bavila dál, snažila jsem si užívat i pak její miminko - ale v tu chvíli už jsem měla partnera a tak jsem byla sama spokojená. Mimonko se nám narodilo o 2 roky později, než kamarádce, kdy ona už čekala druhé. Teď chodíme spolu kočárkovat, navštěvujeme se a je to vše dobré. Musím říct popravdě, že jsem nakonec ráda, že já měla dítě až jako druhá. Protože ona mi teď i ve spoustě věcech může poradit a hlavně tedy to, že mám kamarádky s dětmi kolem sebe - to ona neměla, byla taková ta první z našeho okruhu přátel. A ke všemu máme mnohem lepší bydlení a tak celkové podmínky, ne, že bych to srovnávala a šlo mi o to, kdo se má líp - ale jenom tím chci říct, že to, že má někdo miminko dřív neznamená, že to má ve všem lepší. A možná ty řeši o miminku a těhotenství jako takovém jsou i přirozené a tak jestli tě to velmi bolí a je to těžké, zkus s ní kontakt omezit, nebo se snažit více bavit o svých tématech a o jiných věcech a počkej, až se to trochu srovná =)

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 1 inzerát 21.04.18 23:18

Myslím si, že by o tom mluvila, i kdyby o vaši snaze nevěděla. Prostě je toho plna…
Pokud je to dobra kamarádka, tak ji to vysvětli, že jí to moc přeješ a az budeš také tehotna, tak od ni ráda prijmes nejake rady a zkušenosti, ale že bys byla vdecna, kdybyste mohly zatim řešit i jina témata.

Russet
Extra třída :D 10974 příspěvků 21.04.18 23:20
@Anonymní píše:
Ahoj, udělala jsem hloupost a řekla kamarádce, ze chceme s přítelem miminko. Ta mezitím otehotnela, což je krásne, přeju jim to, ale problém je v tom, že když se sejdeme ona řeší jen jejich dítě, třeba i dvě hodiny v kuse a pritom moc dobře ví, že já jsem smutná, že nám se zatím nedari, že mi to neustále jakoby předhazuje, že je tehotná, přítel si myslí, že mi to dělá schválně. Doma jsem v klidu a po srazu s ní se cítím hrozně, připadám si jako neprejici mrcha, ale tak to opravdu neni, jsem za ní ráda, ale mám pocit, že ona si užívá, že ona je v tom, já ne a neustále mi to dává najevo. Kdybych věděla, že ti takhle dopadne, neřekla bych ji nic, ale teď už s tím nic nenadelam. Vím, že radu pro mě nemáte, co s tím, ale asi jsem se chtěla jen vypovídat a poslechnout si, co si o tom myslí někdo, kdo nás nezná, jestli opravdu přehráním já nebo mi oba vážně dělá naschvály a co s tím. :roll: :?

Přeháníš a trochu závidíš. Normálka. Až se zadaří, tak se to třeba srovná. Kamarádství nemusí být navěky. Ale opravdové kamarádství jedno těhotenství nezničí.
Tvoje kamarádka patří asi mezi ty, co otěhotnění berou jako soutěž a má potřebu se chlubit. Je na tobě, jestli s někým tak jednoduchým chceš trávit volný čas :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 23:26

Naschvál to není, jde-li o kamarádku. Mně teda nevadilo poslouchat cizí radost z dětí a těhotenství ani krátce po potratu po dlouhém snažení, nejsem závistivá a nikdo nemá děti proto, aby mi je vmetl do tváře :roll:. Co mi vadilo a vadí jsou matky, které si mi na své děti stěžují. To považuji za necitlivé a nevhodné.

Teď jsem těhotná a mám kamarádky, které by rády, ale z různých důvodů ještě nemůžou a příbuznou, které to nejde už spoustu let. Nestěžuju si jim, ale o radosti se s nimi dělím a je samotné to zajímá, protože nás mají rády.

Logicky je to něco, co je pro ni teď středobod světa, to chce rozebírat s kamarádkou…

Anonym kvůli osobním informacím.

An.

Gorlami
Závislačka 3205 příspěvků 3 inzeráty 21.04.18 23:30

Teda ani jako tehotna bych nedokazala poslouchat, jak kamaradka mele 2 hodiny o svym jeste nenarozenym decku :roll:.
To nemate nejaky jiny tema k rozebirani? Bych ji na rovinu rekla, ze bavit se o decku a tehotenstvi nechci. Jasne par vet ano… ale 2 hodiny? :zed:

Hladikovka
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 21.04.18 23:42

Ja bych jí řekla že teď těhotenství odkládáte, že si chceš najít novou práci nebo že si chcete koupit dům či dodělat byt nebo nejdříve jet na exotickou dovolenou ( doubai, USA ) anebo že si chceš napřed udělat nějaký kurz, či očistit tělo nebo zhubnout… a až pak se budete snažit znova… a uvidíš jestli přestane… nebo jestli si to namlouváš jak tady holky píšou… ale věřím že i takové „posměvačky“ jsou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 23:52
@Kristy90 píše:
Spis si myslím, ze ji to nedochází.. někdo kdo do toho vlitne ani neví jak proste nedokáže pochopit pocity ostatních, kteří na dítě museli cekat. Navíc je určitě šťastná, ze je tehotna a přijde mi přirozený, ze o tom mluví..i když teda pokud je to takový extrém jak povídáš, tak by to nemusela tolik přehánět, na druhou stranu holky co se snaží o dítě proste musí počítat i s tím, ze nějaký tehotny v okolí budou.
Já se o dítě snažila taky pekelne dlouho a před známou, co se snaží stále se cítím hrozné, její reakce byla silena a mluvit se o tom před ni proste nesmí.. takže chápu oba dva pohledy, nicméně já nikdy takhle přehnaně nereagovala, vždy když někdo oznámil těhotenství jsem za ně byla rada a třeba až doma si posmutnila, ale abych po někom chtěla ať drží embargo na téma dítě mi přijde sobecký a nesmyslný..

Já po ni samozřejmě nechci, aby o tom nemluvila vůbec a taky chápu, že je to jeji první dítě a je z toho nadšená, taky bych byla a rada s ní proberu třeba jak se bude jmenovat, jak ji dopadly kontroly aj., ale třeba minulý týden jsme jely spolu na služebku a z dvouhodinové cesty asi hodinu a půl řešila jen to dítě a opravdu se cítím hrozně, že mi to vadí, ale prostě jsem nešťastná z toho, že já nemůžu taky řešit s ni, že jsem těhotná a těšit se, navíc moc dobře ví, že se snažíme a vede řeči jako měli byste u do toho konečně praštit aj. jakoby by to snad šlo ovlivnit.

trpaslinka
Extra třída :D 12112 příspěvků 21.04.18 23:53

Myslim, ze to bude spis jeji radost z tehotenstvi a touha se o tu radost podelit nez naschval. Obvzlaste, pokud je to jeji prvni tehotenstvi, jak je psano vyse. Zkus tehotenstvi sve kamaradce prat a radovat se s ni.. ja mela take trosicku podobne pocity, kdyz otehotnela kamaradka, zatimco ja touzila po miminku. Ja se ale rozhodla, ze ji to budu prat, protoze to neni jeji vina, ze jeste tehotna nejsem. Sice jsme mely obe jiz jedno dite doma, ale ja take o jedno prisla a proto ta silena touha po dalsim. Kdyz pak otehotnela, bolelo mne to u srdce, ale snazila jsem se tesit s ni. I kdyz jsem zavidela, uprimne jsem ji to prala. Rikala jsem si, ze kdyz nemohu chovat vlastni, alespon budu moc obcas pochovat to jeji. Do par mesicu jsem byla tehotna take. Ac to zni divne, verim tomu, ze je to prave proto, ze jsem ji to prala a mela za ni radost. Nekdy mam pocit, ze plati „pozor, co si prejete a co komu prejete, muze se to vyplnit ci se vam vratit“

Mardii
Stálice 54 příspěvků 21.04.18 23:58
@Anonymní píše:
Naschvál to není, jde-li o kamarádku. Mně teda nevadilo poslouchat cizí radost z dětí a těhotenství ani krátce po potratu po dlouhém snažení, nejsem závistivá a nikdo nemá děti proto, aby mi je vmetl do tváře :roll:. Co mi vadilo a vadí jsou matky, které si mi na své děti stěžují. To považuji za necitlivé a nevhodné.

Teď jsem těhotná a mám kamarádky, které by rády, ale z různých důvodů ještě nemůžou a příbuznou, které to nejde už spoustu let. Nestěžuju si jim, ale o radosti se s nimi dělím a je samotné to zajímá, protože nás mají rády.

Logicky je to něco, co je pro ni teď středobod světa, to chce rozebírat s kamarádkou…

Anonym kvůli osobním informacím.

Russet
Extra třída :D 10974 příspěvků 22.04.18 00:03
@Anonymní píše:
Já po ni samozřejmě nechci, aby o tom nemluvila vůbec a taky chápu, že je to jeji první dítě a je z toho nadšená, taky bych byla a rada s ní proberu třeba jak se bude jmenovat, jak ji dopadly kontroly aj., ale třeba minulý týden jsme jely spolu na služebku a z dvouhodinové cesty asi hodinu a půl řešila jen to dítě a opravdu se cítím hrozně, že mi to vadí, ale prostě jsem nešťastná z toho, že já nemůžu taky řešit s ni, že jsem těhotná a těšit se, navíc moc dobře ví, že se snažíme a vede řeči jako měli byste u do toho konečně praštit aj. jakoby by to snad šlo ovlivnit.

Tak k ní buď upřímná. Řekni, hele, mě to tvoje mluvení o miminu bolí, nedaří se nám. Kamarádce bych to řekla. A ona by to měla pochopit. Kdyby ne, asi bych neměla chuť s ní být.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 00:09

@trpaslinka asi ano, možná to opravdu nemyslí spatne, ale vždyť já se taky těším, až budu vozit její kočárek aj., ale proste ona si neuvědomuje, že mě bolí, že nám to zatím nevyšlo a potřebuju se soustředit i na jiné věci, ne jen na děti. No ale chapu, že je to z me strany i závist, ale ne ta neprejici :oops:, jen mě to prostě boli a jsem vždycky po schůzce s ní smutná, ale chápu, že ona nemůže za to, že těhotná a já ne, asi to budu muset prostě nějak zvládnout, aby na mě nebylo znát, že mě to mrzí, že nám ti ještě nevyslo a pobrecet si doma. :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >