Chci druhé dítě, ale strach z porodu je silnější

Anonymní
5.11.20 18:25

Chci druhé dítě, ale strach z porodu je silnější

Ahoj, já už to v sobě nedokážu dal udržet. Mám syna, ale začínám cítit, že chci ještě další dítě. Bohužel můj porod byl tak strašný, že si nedokážu představit, jít znovu rodit. Nechci slyšet, že druhý porod je jiný. Ja uz to zažít nechci. Nechci aby se to opakovalo. Kvůli porodu se mi zhoršila oční vada, i kvůli tomu si nedokážu představit jít znovu rodit. Strašně se ve mně perou tyto pocity chci strašně moc další dítě, ale rodit, to už prostě nedokážu. Nechci. Ach jo :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
339
5.11.20 18:31

Jak dlouho mas po porodu? Nekdo tu kdysi doporucoval stranky porodni trauma, zkus vygoooglit, snad by se tam melo jit i s nekym spojit a sve zkusenosti a obavy probrat. A pokud mas po prvnim porodu dokonce fyzicke nasledky v podobě tech oci, nezkusilas s gynekologem probrat, jestli by to nebyla indikace k cisari?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
5.11.20 18:43

Porodní trauma. Případně dula nebo psycholog, který by tě tím mohl provést. A třeba jemné zrození nebo hypnoporod, to už k přípravě. Ale i tak bych s tím pracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 19:10

Ahoj, mě negativní zkušenost zavedla až psycholozce. Měla jsem porod (vyvolávaný, kleště, a syn i přes negativní test dostal streptokoka a byl dlouho bez nás). Pomohla mi psycholožka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4198
5.11.20 19:15

Já třeba nechci druhé dítě, protože se nesmírně bojím, že bych neměla to štěstí na další zdravé dítě, jako je můj prvorozený. Každá máme strachy. Já jsem se rozhodla to nepokoušet a být šťastná tak, jak jsem. Pokud ty máš nepřekonatelnou touhu a něco ti ji blokuje, tak jdi k psychologovi. To je to nejmenší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
5.11.20 19:18

Tak si domluv cisaře, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
674
5.11.20 19:39

Psychický blok + poranění očí by dle mě měly být důvodem k císaři, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14597
5.11.20 19:42
@levandule23 píše:
Psychický blok + poranění očí by dle mě měly být důvodem k císaři, ne?

Souhlasím, myslím si, že ty oči by měly být indikací CS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
5.11.20 19:44

Cisar i kvulim ocim. Kdyz se dopredu pripravis, ze to muze opravdu hodne bolet tak pak po tom Te to treba prekvapi, ze to nakonec nebude nic moc hroznyho :) jeste jsem nerodila, ale kvuli ocim uz ted vim, ze tim cisarem jednou pujdu a dekuju za to tam nahoru fakt moc. Rodit prirozene i bez tech oci bych nesla ani za nic, radsi jizvu na brise nez spodek v haji a buchvi jaky dalsi komplikace co muzou u porodu nastat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1941
5.11.20 20:01
@Leenvecka píše:
Cisar i kvulim ocim. Kdyz se dopredu pripravis, ze to muze opravdu hodne bolet tak pak po tom Te to treba prekvapi, ze to nakonec nebude nic moc hroznyho :) jeste jsem nerodila, ale kvuli ocim uz ted vim, ze tim cisarem jednou pujdu a dekuju za to tam nahoru fakt moc. Rodit prirozene i bez tech oci bych nesla ani za nic, radsi jizvu na brise nez spodek v haji a buchvi jaky dalsi komplikace co muzou u porodu nastat.

Asi se 8o budu opakovat, když řeknu, že každý porod je jiný, ale.. Rodila jsem 3 x a můžu vyzkoušet že jsem zažila 3 různé porody včetně císaře.. nejlepší byl spontánní porod.. nejhorší byl vyvolávaný (možná i kvůli tomu, že zde neměl šťastný konec a já věděla, že po jeho skončení nebudeme odcházet domů už nikdy všichni.. a poslední byl císař.. byl to hodně bolestivý porod, i když jsi věděla o všem co se děje.. několik dní se nemoct hýbat mít bolesti, ještě doteď necítím část břicha kolem jizvy ( a to je to 3roky po..), je to takové divné, nepříjemné.. a ta bolest přímo po něm.. nešla bych znovu.. Já chci také ještě miminko (třetí) ale kdo mě zná ví, že uvažuji o tom, aby to třeba nebyla malá chobotnička nebo tak :) Nevím zda to pokoušet či ne.. Ale co se táče variant. vždy jsem byla pro císaře, ale nyní bych šla jen do přirozeného porodu.. Pokazit se může všude něco.. Císař není bezrizikový! Ale moct se hýbat po přirozeném porodu ale hned první den nebo druhý po být jako lanka.. tomu říkám úspěch..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4637
5.11.20 20:02

Já jsem věděla že chci druhé a v tu chvíli jsem neřešila strach z dalšího porodu. Bolelo to stejně ale ne tak dlouho. A to jsem přirozeně porodila holku 4600 g :mrgreen: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18821
5.11.20 20:05

Jinak všechny tady radite cs. Proč ne, ale problém zakladatelky to nevyřeší. S tím traumatem je potřeba pracovat tak, jako tak. Protože se jí to vrátí jako bumerang.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
5.11.20 20:08

Ja jsem mela prvni porod dost strasny a dlouho jsem se s tim nemohla smirit. Na druhy porod jsem sla mnohem informovanejsi a zkusenejsi a stejne ten druhy porod probehl velice podobne, ale uz to nebylo nove, tak to clovek bral o dost sportovneji. Nakonec se to ve me tim druhym porodem vse uzavrelo a uz jsem se tim nikdy netrapila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51633
5.11.20 20:10

Navstivit psychologa, at se odstrani blok. Mozna kontaktovat v okoli vyhlasenou PA. Navazat kontakt s ni. Ony taky umi uklidnit.
Kdyz to neprekonas, tak budes mit jedno dite.
Porad je to vic, nez mit zadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.11.20 20:10
@Leenvecka píše:

Ségry císař bylo to nejhorší, co ji mohlo potkat. Prý hrozně zavidela těm holkám po prorizenem, které sice trpěly předtím, ale potom byly schopné se hned normálně hýbat… zatímco ségra trpěla dlouhou dobu poté, ještě půl roku po porodu ji do jizvy píchalo. Des. To raději i den nejhorší bolesti co jde, než být třeba měsíc neschopná. I když samozřejmě to je relativní, teprve mě to čeká :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat