Chci jít na Štědrý den k tátovi

Anonymní
12.12.19 16:17

Chci jít na Štědrý den k tátovi

Zdravím, měla bych jeden dotaz. Zajímalo by mě, jestli by jste bránili svým dětem jít na Štědrý večer k bývalému muži. Ještě loni jsme měli krásné Vánoce, všichni dohromady. Táta, mamka, já, brácha a ségra. Letos máme být doma jen mamka, já, ségra a její nový chlap s kterým se nesnášíme. Kdyby tam nebyl on, byla bych klidně doma s mamkou, ale s ním být nechci. Chci být s tátou a s bráchou, který žije po rozchodu rodičů s tátou. Je mu je 19 a máma mu už nemohla bránit. Já k tátovi jít nemůžu, není to můj pravý otec ani bráchy, ale žil s námi přes 10 let a já ho mám moc ráda. Je to můj taťka a je milionkrát lepší, než ten kdo s námi žije teď. Máma mi dovolila, že můžu k němu a k bráchovi i se ségrou na druhý svátek, první jdeme k babičce. Já s ním chci být ale i na Štědrý večer. Mám vztek na mámu, že si našla jiného chlapa, to se nás neptala a teď si ještě bude diktovat, že mám být s ní a s tím chlapem a hrát si na šťastnou family. Ona ale říká, že mám být ráda, že mi nebrání se s tátou vídat, chodím k němu každý druhý víkend a od září až půjdu na střední, tak u něho budu bydlet přes týden. Budu to mít blíže do školy a nemusím být na intru. Teda snad, máma říká, že jestli budu hnusná na toho chlapa, tak mi to zakáže tam u něho bydlet a budu muset do školy dojíždět. Taťka taky říká, že nemám dělat problémy, že máme být rádi, že to takhle dopadlo a že se pravidelně vidíme. Jenže on si neumí představit jaké to je bydlet s tím chlapem. I máma se změnila co je s ním. On má rád jen malou ségru, protože ta ho celkem přijmula, i když pořád nejraději má tátu, její to je pravý táta a obě k němu chodíme. Ten chlap mě a bráchu nesnáší a my jeho. Brácha to vyhrál, že bydlí s tátou a teď mi ještě oba říkají, ať to vydržím a nedělám problémy, jinak si to můžeme pokazit. Já to chápu jak to myslí, ale oni neví jaké to je. Vím, že mi nic jiného nezbyde a vždycky se těším na společný víkend kdy jsme všichni tři s taťkou. To, že tam nemůžu být na Štědrý den mě mrzí a nechci se s tím smířit. Nechápu pořád proč. Jestli máma chtěla mít rodinu, měla zůstat s tátou. Já si s tím novým chlapem na štastnou rodinu u rozbalování dárků hrát odmítám. Nenapadá vás jak mám mámu přesvědčit? Takhle si zkazíme vánoce všichni. Kdyby mě pustila k tátovi mohli by si se ségrou a s tím novým chlapem hrát na šťastnou rodinu, případně se mnou pustit i ségru. Ale to asi ne, protože u ní mají styk s tátou daný soudně, že tam bude od druhého svátku do Silvestra. Táta je její pravý táta. Můj ne, takže tam je to jen všechno na dohodě a záleží na mámě jestli s tím souhlasí nebo ne. Nechci jí naštvat, abych tam také mohla být do Silvetsra, což můžu, ale přece jenom bych jí chtěla ještě nějak přesvědčit, ale nevím jak. Štědrý den je nejkrásnější v roce a já si ho nechci kazit tím chlapem. Nenapadá vás něco?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
225
12.12.19 16:23

Hele nutit ji aby byla s někým s kým nechce taky nemůžeš. Pokud ti to nepovolí (nedivím se jí) budeš muset zatnout zuby. Vždycky je to soužití víc lidí v jedné domácnosti a možná by to chtělo zapřemýšlet nad tím, jak to zmenit. Jestli treba schválně nesabotuješ matčin vztah jenom proto, že chceš být s „tátou“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13048
12.12.19 16:36

Je to blbá situace, všichni prožíváte těžké období. Ale netrestej mámu za to, že Tě má ráda a chce Štědrý den strávit s Tebou - i pro ni je to nejkrásnější svátek. Jak daleko bydlí táta? Nešel by vymyslet kompromis, třeba, že s tátou budeš na oběd a s mámou večer? Jestli ne, zatni zuby a buď zdvořilá, ať to nepokazíš všem včetně malé ségry… Přístí rok může být všechno jinak… Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
12.12.19 16:39

Já se jí nedivím, že tě k němu nechce pustit na Štědrý den. Není to tvůj biologický otec. A budeš to muset vydržet. Hlavně netlač na pilu. A zároveň ji nemůžeš mít za zlé, že má někoho jiného. Ale zároveň tě chápu, ale ty s tím nic neuděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10103
12.12.19 16:48

A co tak strašného mámin nový přítel dělá, že ho tak nesnášíš? Tvoji mámu chápu a z tvého příspěvků mi to přijde jen tvrdohlavost zabejčené puberťačky, která žárlí, že je její máma šťastná. Lidé se rozcházejí, to je život. A chápu i přítele tvé mámy. Jak může přijmout někoho, kdo ho od začátku nesnáší? Měla by ses nad sebou zamyslet, už ti není pět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10422
12.12.19 17:04

Já ti nevím přijde mi, že ty toho nového přítele své matky schválně odmítáš, a děláš zbytečně problémy. Chápu, že máš svého nevlastního otce ráda, ale opravdu ti nepřísluší diktovat své matce, s kým má žít. Píšeš, že nevlastní otec s vámi žil deset let, nemůžeš se mámě divit, že chce být na štědrý den s tebou. To tvoje, jestli chtěla máma rodinu, měla zůstat s tátou… Já si s tím novým chlapem na štastnou rodinu u rozbalování dárků hrát odmítám. To pak ale zkazíš vánoce ty, uvědomuješ si to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 17:06

Chápu, že se Ti to nelíbí.
Byla jsem v podobné situaci, jen jsem tedy „dostala“ macechu a bylo mi skoro 20 - žili jsme ve společné domácnosti, kterou jsem již i částečně vedla a tímto jsem byla na vedlejší koleji.
Musíš najít kompromis. Najít si k tomu člověku cestu, je součástí Tvého života.
Takhle se budeš naučit vycházet s lidmi i v dalším životě ať již v okolí či práci.
Pokud jim vyjdeš vstříc, pak oni vyjdou vstříc Tobě.

Zkus se na to podívat z druhé strany, proč by Tě ten člověk měl mít rád, když se chováš, tak jak se chováš?
Něco prostě nepředěláš, ty také časem budeš chtít svůj život. Líbilo by se Ti, kdyby Ti později někdo mluvil do toho s kým máš chodit?

• Citovat
  • Nahlásit
2019
12.12.19 17:20

Moc nechapu, proc se do ni poustite. Komu by se libilo mit doma uz tretiho ‘tatinka’. Nevim, kde je biologicky otec a jestli ho zna, ale asi za tatu bere toho, kdo ji vychoval, a citi se stejne jako kazde dite, komu se rozvedou rodice, co je na tom divneho?
Ale radim to vydrzet a nedelat problemy, zkus se domluvit, jestli bys za tatou nemohla treba dopoledne, a pak to holt vydrz do toho druheho svatku, nechces mamu nastvat tak, ze te tam nepusti vubec. A s novym pritelem taky zkus vychazet, i kdybys tam byla jen do 18.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66970
12.12.19 17:21

KOlik ti je? Kdo je zapsanný v rodným listě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 18:56
@Anonymní píše:
Chápu, že se Ti to nelíbí.
Byla jsem v podobné situaci, jen jsem tedy „dostala“ macechu a bylo mi skoro 20 - žili jsme ve společné domácnosti, kterou jsem již i částečně vedla a tímto jsem byla na vedlejší koleji.
Musíš najít kompromis. Najít si k tomu člověku cestu, je součástí Tvého života.
Takhle se budeš naučit vycházet s lidmi i v dalším životě ať již v okolí či práci.
Pokud jim vyjdeš vstříc, pak oni vyjdou vstříc Tobě.Zkus se na to podívat z druhé strany, proč by Tě ten člověk měl mít rád, když se chováš, tak jak se chováš?
Něco prostě nepředěláš, ty také časem budeš chtít svůj život. Líbilo by se Ti, kdyby Ti později někdo mluvil do toho s kým máš chodit?

To by se mi samozřejmě nelíbilo i když to nechápu a ne jen já, ale nikdo to nechápe, proč s ním máma je, tak je to její věc. Ať si s ním teda je, ale ať po mě nechce abych s ním trávila Vánoce. Říká, že chce aby jsme byli pohromadě, jenže to už nikdy tak nebude. I to bych pochopila, že je máma i táta zvlášť, ale nechápu proč zrovna tento den s námi musí být ten chlap. Nepřijde k nám ani brácha, protože v jednom bytě s tím chlapem nebude. Říkal mámě, že bude na Vánoce s tátou, ale on je do šesti v práci, tak chtěl za námi přijít odpoledne. Jenže ten chlap bude doma, takže nepřijde. Mámě je to moc líto, chtěla by být i s bráchou, ale tomu chlapovi neřekne ať alespoň na chvíli někam jde, aby přišel brácha. Prý to je nevhodné a on je u nás doma. No jak pro koho. Kdyby jsme jeden večer zůstali sami, přes den by se stavil brácha a druhé Vánoce měli u táty 26. tak to beru. Ale já si nedovedu představit s tím chlapem sedět u jednoho stolu a trávit s ním několik hodin. Stačí, že s námi bydlí, když je doma raději nevylézám z pokoje a nebo jdu ven. S mamkou jsem jen když on není doma. Už jsem se to nějak naučila i když mi to nevyhovuje, ale na Štědrý večer by mě čekalo společná večeře a rozbalování dárků a to nedám. Tak proč si to všichni kazit, s tátou a bráchou mi je nejlépe, my si uděláme krásné Vánoce a máma s ním také a na první svátek bychom se sešli u babičky, tam naštěstí on nejde, protože by ho děda zbil. Jenže představa mámy je taková, že budeme já ségra, mamka a ten chlap spolu a budeme si hrát na šťastnou rodinu. Ještě k tomu doufá, že přijde alespoň dopoledne brácha, ale to se nestane, on k nám nepůjde, když je tu on.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 18:59
@Lama Lama píše:
KOlik ti je? Kdo je zapsanný v rodným listě?

Je mi 15 a v rodném listě je pravý otec, kterého si nepamatuju, jen co mi vyprávěl brácha, ale já ho vůbec neznám. To mi ale nevadí, já svého tátu mám. A toho mám nejraději.

• Citovat
  • Nahlásit
8080
12.12.19 19:11

Já teda nechápu jak by ti mamka mohla zakázat se s „otcem“ stýkat? To tě uváže na řetěz? Je ti 15, nemuze tě až tak omezovat, nebo třeba může, ale tím si akorát zničí vztah mezi vámi. Takové vyhrožování mi připadá nedospělé. Myslím že by měla být ráda, že ti otce nahradil a máte pěkný vztah.

Co se týče štědrého dne, no já chápu že tě chce mít doma a i tebe že chceš být s otcem.
Mít doma v tvém věku v podstatě cizího chlapa je divné.
Ale nevím co ti na něm vadí, zkua mu dát šanci, třeba nebude tak špatný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10422
12.12.19 19:43
@Anonymní píše:
To by se mi samozřejmě nelíbilo i když to nechápu a ne jen já, ale nikdo to nechápe, proč s ním máma je, tak je to její věc. Ať si s ním teda je, ale ať po mě nechce abych s ním trávila Vánoce. Říká, že chce aby jsme byli pohromadě, jenže to už nikdy tak nebude. I to bych pochopila, že je máma i táta zvlášť, ale nechápu proč zrovna tento den s námi musí být ten chlap. Nepřijde k nám ani brácha, protože v jednom bytě s tím chlapem nebude. Říkal mámě, že bude na Vánoce s tátou, ale on je do šesti v práci, tak chtěl za námi přijít odpoledne. Jenže ten chlap bude doma, takže nepřijde. Mámě je to moc líto, chtěla by být i s bráchou, ale tomu chlapovi neřekne ať alespoň na chvíli někam jde, aby přišel brácha. Prý to je nevhodné a on je u nás doma. No jak pro koho. Kdyby jsme jeden večer zůstali sami, přes den by se stavil brácha a druhé Vánoce měli u táty 26. tak to beru. Ale já si nedovedu představit s tím chlapem sedět u jednoho stolu a trávit s ním několik hodin. Stačí, že s námi bydlí, když je doma raději nevylézám z pokoje a nebo jdu ven. S mamkou jsem jen když on není doma. Už jsem se to nějak naučila i když mi to nevyhovuje, ale na Štědrý večer by mě čekalo společná večeře a rozbalování dárků a to nedám. Tak proč si to všichni kazit, s tátou a bráchou mi je nejlépe, my si uděláme krásné Vánoce a máma s ním také a na první svátek bychom se sešli u babičky, tam naštěstí on nejde, protože by ho děda zbil. Jenže představa mámy je taková, že budeme já ségra, mamka a ten chlap spolu a budeme si hrát na šťastnou rodinu. Ještě k tomu doufá, že přijde alespoň dopoledne brácha, ale to se nestane, on k nám nepůjde, když je tu on.

Takze ty i bracha mu to davate pekne sezrat vid? On ti nejak ublizuje? Nebo ti proste vadi ze s nim mama je? Chapu, ze se ti styska po nekom, kdo s vami 10let zil, a mas ho rada, ale nemuzes takhle vsechno bojkotovat. Ne vzdy to lidem vyjde tak, ze spolu zustanou navzdy. I nevlastni otec si nekoho najde, taky pak na tu zenu budes takhle neprijemna? Hodne me zarazi, ze furt pises tata tata tata, i kdyz jim neni, a je ti fuk, co chce tvoje mama. I ten tvuj tata, byl ze zacatku cizi chlap ne? Moc to hrotis a zbytecne kazis naladu vsem okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13048
12.12.19 19:57
@Anonymní píše:
To by se mi samozřejmě nelíbilo i když to nechápu a ne jen já, ale nikdo to nechápe, proč s ním máma je, tak je to její věc. Ať si s ním teda je, ale ať po mě nechce abych s ním trávila Vánoce. Říká, že chce aby jsme byli pohromadě, jenže to už nikdy tak nebude. I to bych pochopila, že je máma i táta zvlášť, ale nechápu proč zrovna tento den s námi musí být ten chlap. Nepřijde k nám ani brácha, protože v jednom bytě s tím chlapem nebude. Říkal mámě, že bude na Vánoce s tátou, ale on je do šesti v práci, tak chtěl za námi přijít odpoledne. Jenže ten chlap bude doma, takže nepřijde. Mámě je to moc líto, chtěla by být i s bráchou, ale tomu chlapovi neřekne ať alespoň na chvíli někam jde, aby přišel brácha. Prý to je nevhodné a on je u nás doma. No jak pro koho. Kdyby jsme jeden večer zůstali sami, přes den by se stavil brácha a druhé Vánoce měli u táty 26. tak to beru. Ale já si nedovedu představit s tím chlapem sedět u jednoho stolu a trávit s ním několik hodin. Stačí, že s námi bydlí, když je doma raději nevylézám z pokoje a nebo jdu ven. S mamkou jsem jen když on není doma. Už jsem se to nějak naučila i když mi to nevyhovuje, ale na Štědrý večer by mě čekalo společná večeře a rozbalování dárků a to nedám. Tak proč si to všichni kazit, s tátou a bráchou mi je nejlépe, my si uděláme krásné Vánoce a máma s ním také a na první svátek bychom se sešli u babičky, tam naštěstí on nejde, protože by ho děda zbil. Jenže představa mámy je taková, že budeme já ségra, mamka a ten chlap spolu a budeme si hrát na šťastnou rodinu. Ještě k tomu doufá, že přijde alespoň dopoledne brácha, ale to se nestane, on k nám nepůjde, když je tu on.

Je to těžké a já Tě do jisté míry chápu, ale taky mám pocit, že mu nedáváte ani tu nejmenší šanci. Kam by jako měl na Vánoce odejít, když s vámi žije v jedné domácnosti? :nevim: Rozchod rodičů je vždycky zraňující, chápu, že z nového přítele nejsi odvařená, ale na druhou stranu, je Ti 15 a bráchovi 19, jste už dost staří na to, abyste zachovali aspoň formální zdvořilost - brácha na návštěvě a Ty u večeře. Pořád říkáš, že si nechceš hrát na šťastnou rodinu, no a máma měla právo nehrát si na šťastnou rodinu se svým bývalým :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66970
12.12.19 20:06
@arinecka píše:
Takze ty i bracha mu to davate pekne sezrat vid? On ti nejak ublizuje? Nebo ti proste vadi ze s nim mama je? Chapu, ze se ti styska po nekom, kdo s vami 10let zil, a mas ho rada, ale nemuzes takhle vsechno bojkotovat. Ne vzdy to lidem vyjde tak, ze spolu zustanou navzdy. I nevlastni otec si nekoho najde, taky pak na tu zenu budes takhle neprijemna? Hodne me zarazi, ze furt pises tata tata tata, i kdyz jim neni, a je ti fuk, co chce tvoje mama. I ten tvuj tata, byl ze zacatku cizi chlap ne? Moc to hrotis a zbytecne kazis naladu vsem okolo.

psala bys takle, ikdyby měla být u tatíka s milenkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat