Chci miminko mladá - nezodpovědnost, nebo přirozený pud?

27.3.17 13:50

Chci miminko mladá - nezodpovědnost nebo přirozený pud?

Dobrý den,
byla bych ráda, kdyby se zde našlo několik dobrých duší, a odpovědělo mi na mou základní otázku - zda má touha po miminku v tuto chvíly je nezodpovědná, nebo je to přirozené a není to až tak šílené.
Je mi 23 let, jsem studentka volnočasové pedagogiky (studium dokončím pravděpodobně příští rok, pokud se nerozhodnu pokračovat), ve studiu. Mám brigádu o víkendech a v létě.
Příteli je 28 let, je živnostník, nevydělává žádné horentní sumy, ale dost na to aby zaplatil nájem, zajistil živobytí pro dva (nebo i více ;-)) a ještě zbylo.
Jsme spolu s přítelem už 3 roky, z toho 2 roky spolu žijeme. Teď žijeme v bytě v Praze ale brzy se již budeme stěhovat do domu, který jsem doslata od rodičů. Dům je však ve vesnici kousek za Prahou, takže bude třeba dojíždět do Prahy. Počítáme že dojíždění autem pro dva vyjde přibližně jako náš nájem teď, ale budeme ve vlastním. Také jsme již mluvili o svatbě, chystáme jí přibližně v horizontu 3 - 6 led od teď, v závislosti na aktuální situaci.
Přítel má již 6 letou dcerku z prvního manželství na kterou vzorně platí alimenty a má jí moc rád. Poslední dobou mě však přepadla šílená touha po miminku. Koukám po těhotných ženách, kočárcích, miminkách, dětech a přiznám se že tiše závidím…
S přítelem jsme se dohodli na přerušované souloži s tím že když se zadaří, bude za to rád i když to teď není úplně jeho plán. Ono se ale asi nezadaří, mám totiž PCSO, podle doktorky budu potřebovat léky na vyvolání ovulace. Bez jeho vědomí je však brát nebudu, protože zaprvé ho tím nechci podvést a zadruhé nechci do sebe cpát hormonální driáky kdyby náhodou se zadařilo.
Zůstává mi tedy přesvědčit přítele, což jsem upřímně ještě ani nezkoušela. Nejdřív se ptám zde, zda mi hormony nepobláznily hlavu a nechystám se k úplné nezodpovědnosti. Posledně když mi menstruace vynechala tři měsíce (PCOS) jsem se vrátila od gynekoložky a přítel se ptal „tak co, jsme dva nebo tři?“ když jsem odpověděla že dva tak řekl jen „ok, tak třeba příště“ a zasmál se. Když jsem se ho ale zeptala, kdy by si představoval druhé dítě, řekl že nad tím nepřemýšlel, že to je vzdálená budoucnost…
Asi se mi opravdu pobláznily hormony, ale co s tím. Opravdu šílím. Mám už přečtených mnoho knih o těhotnenství, porodu a mateřství. Mám už k vybrané kočárky (hluboký - Inglesina Vittoria a sporťák Joolz Day) dokonce i další výbavičku, no o tom se tady nebudu rozepisovat…
Co myslíte, je to bláznivé, nebo je to v mém věku a situaci přirozený pud?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
963
27.3.17 13:55

@BeautyBelle mela jsem prvni dceru ve 24, po sedmiletem souziti, svatbe a. s.tricetiletym manzelm, brzo mi to neprislo. Manzel casto rika, ze jsme meli. zacit jeste driv…ja byla ale na zcela neperspektivnim oboru na VS, sekla jsem s tim, neco jsem oddelala a meli jsme ji. Na tvem miste bych nejdriv mela svatbu a.pak mimco…ale ja jsem stara konzerva a manzel romantik :mrgreen: :* :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
27.3.17 13:58

Myslím, že je to přirozený pud. Skoro každá žena, kdy vidí kočárky a miminka a dětičky, tak žačnou toužit po svém :-) ale taky si myslím, že i trošku začínáš vyšilovat, moc se na to neupínej a zpomal. Promluv si vážně se svým přítelem jak on to vidí a co by řekl na to mít mimčo teď a domluvte se spolu. Jak to chceš vyřešit se školou? Pokud by se vám zadařilo brzy, tak by jsi ji asi nestihla dodělat nebo ano? Kamarádka taky vyšilovala s mimčem a pak se trápila tři roky než otěhotněla, protože jim to nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
27.3.17 13:59

Se mnou to ve Tvém věku mlátilo úplně stejně. Byla jsem vdaná, finančně zabezpečená, ideální stav. Podle mě Tvoje tělo cítí, že je správný čas a plaší se Ti hormony. Já si tenkrát holku vydupala a nelituju. Těhu i mateřství jsem si užila bez problémů. Dceři teď je 12let a máme spolu super vztah. V Tvém případě bych moc nečekala, díky zdravotní komplikaci se Ti těhotnění může protáhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
27.3.17 13:59

A věkově si myslím, že jsi na tom v pohodě, není ti 15let :-) 23 let je si myslím věk na mimčo v pořádku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
27.3.17 14:02

Promiň, je Ti 23, na miminko opravdu mladá nejsi. :lol: To jen dnešní doba si tu hranici snaží rádoby posunout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.17 14:05

@beruska777
Vlastně jsem na to tak trochu myslela už letos v září, proto jsem si schválně napsala letos některé předměty které spadají do příštího roku, takže toho mám teď opravdu požehnaně. Příští rok už ale budu mít jen předměty na kterých není povinná docházka. Naše škola navíc nabízí individuál těhotným studentkám a maminkám. Takže pokud by se zadařilo a i kdyby bylo něco opravdu špatně a musela bych zůstat doma, školu bych dokončila. Jen bych se prostě učila doma :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.3.17 14:08
@Agneth píše:
Promiň, je Ti 23, na miminko opravdu mladá nejsi. :lol: To jen dnešní doba si tu hranici snaží rádoby posunout.

Já to cítím taky tak. Když ale někde zmíním, že už bych se cítila připravená na miminko, všichni na mě koukají tak 8o jako byh byla úplný blázen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
27.3.17 14:09

Myslím, že ve tvé situaci to není nezodpovědnost, zvlášť když víš, že máš PCOS. Asi bych se zkusila s přítelem domluvit, že se budete milovat „normálně“, ne přerušovaně a třeba se zadaří i bez hormon. stimulace, s tou bych ještě chvíli počkala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4157
27.3.17 14:10

Ja ze sve zkusenosti, mam dva kluky po necelych 2 letech a prvni se mi narodil v cerstvych 21 letech, bych s detmi pockala nez se prestehujete a zaridite trosku domecek a hlavne teda az neco malo napracujes…je hodne tezke bez praxe sehnat nejake misto skloubitelne s zivnostnikem (mam ho doma) a mela jsem velikanskou kliku ze me bez praxe vzali do kancelare, kde je super pracovni doba a kdyz je nejhur muzu si deti vozit a vyzvedavat sama…co aspon skolu dodelat dalkove a jit chvili pracovat at se mas potom kam vratit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
27.3.17 14:11

Já asi půjdu proti proudu, ale já bych ještě počkala. Dodělala bych školu a aspoň dva roky někde pracovala, abych si udělala praxi, měla se případně kam vrátit a abych měla nárok na mateřskou a nemusela hned na rodičák. Pokud teď otěhotníš, budeš několik let doma s dítětem (případně s více dětma) a pak bude dost těžké někde sehnat práci několik let po škole a bez praxe… Až doděláš školu, bude ti 24, 2-3 roky budeš pracovat, bude ti nějakých 26-27. To je, dle mého názoru, na dítko ideální věk :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kobea
27.3.17 14:14
@brutusnikki píše:
Já asi půjdu proti proudu, ale já bych ještě počkala. Dodělala bych školu a aspoň dva roky někde pracovala, abych si udělala praxi, měla se případně kam vrátit a abych měla nárok na mateřskou a nemusela hned na rodičák. Pokud teď otěhotníš, budeš několik let doma s dítětem (případně s více dětma) a pak bude dost těžké někde sehnat práci několik let po škole a bez praxe… Až doděláš školu, bude ti 24, 2-3 roky budeš pracovat, bude ti nějakých 26-27. To je, dle mého názoru, na dítko ideální věk :).

Líp bych to nenapsala :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
262
27.3.17 14:15

To co cítíš je naprosto přirozený :) syna jsem porodila ve svých 25letech.. ale jak popisuješ občas jsem měla takové cukání mít dítě hned to jsem pak koukala na ceny kočárků do časopisů pro mamimky atd. :) ale ještě někte v koutku jsem věděla, že svatba kterou jsem chtěla a měla byla drahá a dovybavit dům.. Určitě se svěř příteli a uvidiš on se k tomu vyjádří a hlavně si říct jestli před stěhováním to nebude velký fin. zásah nebo i to zvládnete. Popřípadně jestě chvilku vydržet než budete ve svém :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
27.3.17 14:16

Ja byť tebou, dokončím školu. Nie, že by to s dieťaťom nešlo, sama tak študujem, ale o to väčšia pohoda bude na materskej, keď sa nebudeš musieť učiť a zháňať hlídání. Inak vek máš fajn, bývanie zabezpečené, tak ak sa s priateľom dohodnete, prečo nie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3191
27.3.17 14:18

@BeautyBelle měla jsem v tom věku taky parkrat takový období… ale jsem fakt rada že jsem počkala, vyřadila se a udělala si nějake zazemí…jinak bych ted musela do práce a díky tomu že jsem počkala do 30 tak do práce hned tak nemusím a mám daleko vic času jak na dite tak na sebe… jsem víc v pohode..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama