Chci od života víc

Anonymní
2.1.10 13:45

Chci od života víc

Téměř od narození syna (je mu teď 19 měsíců) se mi honí hlavou, že od života chci vlastně více než mám. A rovnou říkám, že vím, že je to vlastně „hřích“. Mám zdravého syna, jehož početí jsem sice neplánovala, ale v těhotenství jsem se na něj těšila, přítele, který mě má rád, rodinné zázemí i finanční zabezpečení, ale přesto mám pocit, že chci od života víc. Je to vlastně tím, že jsem taková opatrná, a strašně dlouho mi trvá, než se rozhoupám k nějaké změně. S přítelem chodím více jak 9 let, z toho 3 roky spolu žijeme. 3 měsíce poté, co jsme spolu začali žít, jsem otěhotněla. V té době jsem se konečně rozhoupala k tomu, že si chci splnit svůj sen a dodělat si školu - mám ekonomku a chtěla jsem si udělat dálkově bakaláře. Protože pracuji ve veřejné správě, musela jsem si ale v té době dodělat také zkoušky proto, abych mohla vykonávat práci uředníka, takže jsem během těhotenství stihla udělat alespoň tyhle zkoušky. Teď si při mateřské resp.při rodičovské přivydělávám v oboru zpracování účetnictví, takže na studium při rodičovské opravdu nemám. Ale přání udělat si vysokou mám stále a honí se mi to hlavou. Máte někdo z vás podobný „problém“ a jak ho řešíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
2.1.10 14:22

Ahoj,
jedna rada byc mohla být - studovat až při druhé mateřské.. ale to bude horší než když máš dítko jedno… Co zkusit přehodnotit, jestli je přivýdělek opravdu tak nutný… a event. jít na jaře 2010 k přijímačkám a v říjnu 2010 začít přeci jen dálkově to studium?

Já začala dálkově studovat poté, co mi skončila práce z domova (dceři bylo 6 m), abych nebyla jen maminka/hospodyňka… a řešila i něco jiného… takže já to neměla jako sen, ale jako náplň… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
2.1.10 17:42

Ahoj, já studuji dálkově bakaláře obor veřejná správa. Letos končím, doufám:-) Studovala jsem při práci (taky pracuji ve veřejné správě) a v říjnu 2009 se mi narodil chlapeček (první dítě). Jsem ráda, že studuji, protože si aspoň nepřipadám nijak izolovaně a mám nějaké povinnosti kromě starání se o miminko. Já spíš ale řeším problém, že se nějak nemůžu dokopat k učení se, prostě dítě je priorita č. 1!! (před tím to byla škola) Takže všechny zkoušky zatím zvládám až na poslední chvíli a potřebuji do konce ledna, nejpozději do půlky února odevzdat Bc. práci a ještě nemám ani písmenko!!!! Do toho do konce ledna musím absolvovat jednu (naštěstí tento semestr poslední) zkoušku, byly vánoce, silvestr, návštěvy, takže učení takřka žádné. No, ale zítra už na to musím bez debat „vlítnout“. Takže moje rada zní - určitě do toho jdi. Dá se to zvládnout při práci, tak se to dá zvládnout i při dítěti (když si poručíš:-)). Určitě je lepší studovat při jednom dítěti než při dvou. To mi přijde skoro nemožné, ač jedna moje spolužačka to zvládá s dvěma dětmi (4 a 2 roky) a má můj velikáánský obdiv. Určitě je to o tom jestli chceš nebo nechceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
2.1.10 17:52

Taky bych zvážila, jestli je přivýdělek tak nutný. Faktem je, že rodičovská není nic moc…
Navíc by se Ti možná lépe sháněla práce, když budeš mít vyšší vzdělání. Samozřejmě záleží jakou práci jsi dělala a kam se po rodičovské vrátíš atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
2.1.10 19:20

Chodím do práce, mám tříleté dítě, starám se sama o celou domácnost, psa a manžela :-). Pomalu se chystáme stavět dům a manžel by chtěl druhé dítě. No a teď jsem začala chodit do školy… Zatím mám první zkouškové období, tak uvidíme :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
18.1.10 13:48

Taky jsem začala dělat VŠ, když bylo malé 6 měsíců, ted jsem v druháku (ještě mi chybí 2 zkoušky ze 7 :lol: ) a zatím mi to nepříjde až tak hrozné, přednášky máme jen pátky od 14 do 19 a to holt hlídá přítel, no a ve zkouškovém se stará trošku víc, abych se mohla učit, ale zatím jak říkám, to celkem si myslím, zvládám, takže pokud je to tvůj sen, jak to chápu, tak rozhodně běž do toho:-)
Já spíš ted řeším to, že mi mateřská končí 3 měsíce před státnicema, takže potřebuji otěhotnět znovu, abych vklidu dodělala Bc a pak se vrhla na ing, ale to je ještě daleká budoucnost, tak uvidíme, ale tak nějak si to představuji:-)
A je fakt, jak tu někdo psal, že člověk doma aspon úplně nezakrní s miminem a občas se dostane mezi jiné lidi :lol:
U poslední zkoušky jsme se SE spolužákama bavili o tom, jak jim děti nechtějí chODti do školky vůbec jak jim třeba „zpříjemňují“ např. učení se před zkouškou, no, dlouho jsem se tak nepobavila…hlavně komentáře tatínků ( spolužáků) stály za to:-)

TAKŽE JEDNOZNAČNĚ, URČITĚ BĚŽ DO TOHO :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama