Chci odejit ale nebylo mi 18náct..

4
21.9.20 12:17

Chci odejit ale nebylo mi 18náct..

Ahoj, chci se zeptat co se da delat kdyz mam pritele (21) me (17) mame spolu roční ditko, a chci od nej odejit.. Myslite ze dite daji jemu jelikoz mi nebylo 18náct? Mamka bydli 200km a k bych jit nemohla..Jsem zoufalá už..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24995
21.9.20 12:19

A kdo je poručník dítěte? Kam by jsi teda šla, kdo by tě živil, kde by jsi bydlela? A proč chceš odejít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51976
21.9.20 12:21

A kam chceš teda jít? Z čeho budeš žít? On to ví? Tohle jednoduché nebude :? Pokud on o dítě má zájem tak ani nemusí projít nějaké stěhování daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
21.9.20 12:41

Odejít kam? Ke komu? Jak máš pořešené bydlení? Jak se budeš živit? Sebe a dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
21.9.20 12:42
@pikola píše:
A kdo je poručník dítěte? Kam by jsi teda šla, kdo by tě živil, kde by jsi bydlela? A proč chceš odejít?

No jelikoz mi nebylo 18 tak je napsána na nej..
Mam neco nasetrino takze bydleni a jidlo atd..by problém nebyl.
Od zacatku co jsme si privezli malou domu, tak si ji vubec nevšímá. S ničím mi nepomáhá. Ja se snazim zvladat vsechno, starat se o malou, uklidit uvarit vyzehlit atd. A on jen chodi do prace, z ktery uz je treba v 10h rano doma a hned co vejde do bytu tak na me řve, podle nej se spatne staram o malou špatně uklizim spatne varim vsechno delam spatne.. kolikrat uz na me stáhl i ruku.. Nevim co mam delat. Chci od nej pryc ale bojim se ze mi vezme malou a ja uz ji neuvidim:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
21.9.20 12:51

Azyl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24995
21.9.20 12:54

No a kdy ti bude 18? Máš našetřené kolik? Musela by jsi mít na kauci, navíc ty si jako nezletilá nemůžeš pronajmout byt. Proč nemůžeš k rodičům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
21.9.20 12:54

@FraDeu No jelikoz mi nebylo 18 tak je napsána na nej..
Mam neco nasetrino takze bydleni a jidlo atd..by problém nebyl.
Od zacatku co jsme si privezli malou domu, tak si ji vubec nevšímá. S ničím mi nepomáhá. Ja se snazim zvladat vsechno, starat se o malou, uklidit uvarit vyzehlit atd. A on jen chodi do prace, z ktery uz je treba v 10h rano doma a hned co vejde do bytu tak na me řve, podle nej se spatne staram o malou špatně uklizim spatne varim vsechno delam spatne.. kolikrat uz na me stáhl i ruku.. Nevim co mam delat. Chci od nej pryc ale bojim se ze mi vezme malou a ja uz ji neuvidim:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
21.9.20 13:00

@pikola až v srpnu.. Mam dospělou kamarádku, ta vzhledem k me situaci souhlasí s tim ze by jsme si treba nasli byt ale byl by na ní samozřejmě.. Na kauci bych mela 20tis bez problemu..
Mamka bydli s pritelem a 2 detmi, v bytu 1+1 takze by jsme se tam ani nevešli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24995
21.9.20 13:02

@Merunkaaa takže ti před měsícem teprve bylo 17..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
405
21.9.20 13:09

Začni si dokumentovat, jak se k tobě chová - v telefonu je nahrávání. I s modřinou jdi k doktorovi, abys měla doklad o napadení. Až bych měla dost důkazů, řešila bych to přes policii, ospod, právníka… Protože když odejdeš v tuto chvíli bez důkazů, tak soud určitě mimčo svěří spíš jemu než tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
21.9.20 13:10
@Merunkaaa píše:
Ahoj, chci se zeptat co se da delat kdyz mam pritele (21) me (17) mame spolu roční ditko, a chci od nej odejit.. Myslite ze dite daji jemu jelikoz mi nebylo 18náct? Mamka bydli 200km a k bych jit nemohla..Jsem zoufalá už..

A po jaké době co si s ním byla si otěhotněla? Dítě jste předpokládám neplánovali, vzhledem k tomu že si otěhotněla v 15… promiň že se ptám ale to ani jednoho z vás nenapadlo se chránit? Teď nejsi v lehké situaci, máš dítě s někým s kým nechceš být a podle toho co píšeš tak tě nenechá jentak odejít. Zkus se s ním nejdřív domluvit po dobrém, třeba se malé vzdá. Občas to chlapy dělaj aby se jim vrátila ta svoboda, těžko soudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
21.9.20 13:11

Dokud nebudeš plnoletá, nemůžeš se jen tak sbalit, vzít malou a odejít. Asi ani zřejmě žít sama. Budeš muset vše řešit s úřady. Běž se poradit na OSPOD, jak máš postupovat. Hlavně nic nedělej bezhlavě, ať opravdu o malou nepřijdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19012
21.9.20 13:13

Kolik mas naseteno? 20 tisíc kauce je jedna vec, ale z čeho budes pak platit nájem? Jidlo? Leky, oblečení…? Navic pokud je on jediný zakonny zastupce ditete, tak nemuzes malou jen tak sebrat o odvezt. Musela bys to řešit soudne, ale stejne by malou pak nejspíš teda priklepli tvoji mamce. Dokud ti neni 18 nemuzes prakticky nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3295
21.9.20 13:25

Obvolej si místní charity a azylové domy.. máš net, tak si najdi bydlení pro matky s dětmi.. bývá to velmi slušné zázemí a jako start dobrý..
máš jen rodičák a budeš mít alimenty, takže si musíš vyběhat všechny příspěvky, co ti na pracáku dají… přídavky na dítě apod. Problém je v tom věku, že do 18 máš ještě zákonného zástupce (pokud jsi soudem nebyla zplnoletněna??) fakt k vám zavolej na charitu/azylák…
s tím Ospodem radši opatrně, ať neupozorníš sama na sebe, že nemáš kam jít s dítětem a oni z úřední povinnosti nezahájí řízení…
Teď je pro tebe prioritní vyběhat si střechu nad hlavou a všechny dávky…s tím mají sociální pracovnice praxi, aby ti fundovaně pomohly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama