Chci odejít, ale nevím jak

Anonymní
8.4.21 07:40

Chci odejít ale nevím jak

Dobrý den, prosím mám trápení, partner hodně pije, pak je agresivní. Chci od něj odejít ale nevím jak. Máme 3 deti. Jo vím jsem blbá že je mám s někým takovým. On z bytu nepůjde prý mám vypadnout já. Smlouva nám již vypršela takže teď bydlíme vlastně na dobré slovo. Majitelka moc nekomunikuje je velmi zaneprázdněná. Nemám nic našetřené abych si našla jiný byt, a.uz vůbec nevím kdo by mě a dětem odstěhoval věci, nábytek, který jsme brali společně na půjčku přece mu to tu nenechám, on je schopný to ve vzteku rozmlátit. Kdybych si našla bydlení dostala bych nějakou podporu? Mám jen 6000 rodičák. Nikdy jsem toto neřešila prosím blbě komentáře si odpusťte už tak jsem dost na dně díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21017
8.4.21 07:45

Když mas 6 tisíc na měsíc na potřeby rodiny, těžko někde vykouzlis na nájem a kauci, stěhování. Nájem teď platí on? Stát ti po stěhování muže schválit nějaké dávky, ale bude to asi první tři měsíce problem, tam se bude započítávat i příjem tvého partnera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1454
8.4.21 07:45

:zed: blbý komentáře tu budou. Na takový příspěvek nelze reagovat jinak. S majitelkou se spoj, domluv se ať napíše novou smlouvu na tebe, ho bych nechala vykázat z bytu policii hned jak bude opilý a agresivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4025
8.4.21 07:46

Azylový dům pro matky s dětmi. Případně pokud Vás napadne, zavolat policii a nechat ho vykázat ze společného obydlí.
Zkuste si zavolat na Bílý kruh bezpečí https://www.domacinasili.cz/…ruh-bezpeci/
Dají Vám praktické rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4899
8.4.21 07:55

@epsice jenže vykázání platí jen na 10dní, tím dlouhodobě nic nevyřeší :?

Zakladatelko, ve tvé situaci nemáš na kauci ani na stěhování, nemáš ani kačku, takže jediná rozumná cesta je urgovat majitelku, aby změnila nájemní smlouvu JEN na tebe!! To musí být teď tvá priorita. Stejně novou smlouvu potřebuješ.
Na základě této smlouvy se on bude muset vystěhovat a ty si můžeš následně požádat o příspěvky na bydlení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 07:59

@jahuhudka ano nájem platí on, vlastně i tu půjčku atd. Můj rodičák je pouze na jídlo. V tomto směru si nemůžu stěžovat. Problém přichází až momentě kdy je opilí to mi vyčte vše do poslední koruny. Není agresivní ve smyslu že by mne bil ale mlátí do věcí, rozbije třeba televizi atd. Facku mi dal když jsem se s ním hádala tak se snažím být zticha. Děkuju za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 08:02

@Lucy75 děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
9889
8.4.21 08:05

Majitelka by byla blázen, kdyby napsala nájemní smlouvu na tebe. Z čeho bys ji asi tak platila? To že máš 3 děti s agresorem ani nekomentuju. Nasetreno nemáš, takže jedině jít do práce, šetřit a pak odejít. A do ty doby to musíš vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
8.4.21 08:06

No to jsi v pěkný kaši… Nemáš rodinu, přátele? Kohokoli, kdo by ti pomohl do začátku? Jak staré je nejmladší dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8509
8.4.21 08:06

Kolik roků je dětem? Kdy se vracíš do práce?
Pokud tě nemlátí, doposud jste spolu vydrželi, tak bych vyčkala s odchodem do doby, až budeš pracovat a mít vyšší příjem.
S tím, jak omezené finanční možnosti nyní máš, by to bylo opravdu spíš na azylový dům, než na to, že by si zvládla platit nájem.
Ze 6 tisíc, bez finanční rezervy - se třemi dětmi bych se do ničeho nehnula. Partner by měl platit tobě i dětem alimenty, ale je otázka kolik a zda se s ním podaří v klidu domluvit, že už od příštího měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21017
8.4.21 08:09
@Anonymní píše:
@jahuhudka ano nájem platí on, vlastně i tu půjčku atd. Můj rodičák je pouze na jídlo. V tomto směru si nemůžu stěžovat. Problém přichází až momentě kdy je opilí to mi vyčte vše do poslední koruny. Není agresivní ve smyslu že by mne bil ale mlátí do věcí, rozbije třeba televizi atd. Facku mi dal když jsem se s ním hádala tak se snažím být zticha. Děkuju za rady

Pak když té nebije vydrž a šetři. Ať mas aspoň 20-30 tisíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
8.4.21 08:11
@jahuhudka píše:
Pak když té nebije vydrž a šetři. Ať mas aspoň 20-30 tisíc

Spíš opravdu vydržet, než se vrátí do práce. Protože z těch 6 tisíc si nedovedu představit, jak by uživila sebe a tři děti, i kdyby nemusela platit nájem. 20 tisíc dá tak akorát na kauci na nějaký nájem a pak co? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2784
8.4.21 08:20
@Lucy75 píše:
Zakladatelko, ve tvé situaci nemáš na kauci ani na stěhování, nemáš ani kačku, takže jediná rozumná cesta je urgovat majitelku, aby změnila nájemní smlouvu JEN na tebe!! To musí být teď tvá priorita. Stejně novou smlouvu potřebuješ.
Na základě této smlouvy se on bude muset vystěhovat a ty si můžeš následně požádat o příspěvky na bydlení…

To nestačí, pokud nevyzve ve lhůtě po skončení dosavadního nájemce k opuštění bytu, smlouva se prodlužuje - se současným nájemcem.
Jestli nejsou manželé, tak nájemní smlouva je nejspíš na něj.

Navíc v nájemní smlouvě můžou mít jinak lhůty (§ 2285 oz).

Takže musí ukecat pronajímatelku, aby vyzvala jeho a pak uzavřela novou smlouvu s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 08:21

@lasička1 nejmladšímu synovi jsou 2 roky, do práce jdu za rok. Teď mám brigadu co mi dá tak 1000 měsíčně. Začala jsem si šetřit ale jde to pomalu. S ním se na ničem domluvit nedá on nevidí důvod proč bych měla odcházet myslí že jeho chování je normální. Ještě je naštvaný když se mi něco nelíbí :nevim: budu muset vydržet, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
17329
8.4.21 08:29
@Anonymní píše:
@lasička1 nejmladšímu synovi jsou 2 roky, do práce jdu za rok. Teď mám brigadu co mi dá tak 1000 měsíčně. Začala jsem si šetřit ale jde to pomalu. S ním se na ničem domluvit nedá on nevidí důvod proč bych měla odcházet myslí že jeho chování je normální. Ještě je naštvaný když se mi něco nelíbí :nevim: budu muset vydržet, děkuji

Rodinu nemáš??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat