Chci odstavit roční dítě, ale moc nejí

33
28.11.19 15:43

Chci odstavit roční dítě, ale moc nejí

Dámy, chtela bych poradit, nebo uklidit nebo něco. Mám ročního syna, je ještě kojený, ale od půl roku klasicky příkrmy. Jsem znovu těhotná (11 tt) a ráda bych přestala kojit. Potřebuju si trochu odpočinout (sobecký, vim), hlavně v noci se budí i 6×, jinak než prsem ho zatím neuklidním, zkoušela jsem.
Jenže on prostě nechce jíst. Nevybírá si, jí všechno, ale po třech lžickách nechce. Vzteká se, leze ze židličky, leze po mně, do skříně. Nepomáhá ani dávat kousky, ať si zobe sám.
Může to být prostě tak, že ještě potřebuje kojení a mám měsíc dva počkat? Nebo když nebude mlíko, dostane větší hlad? Za poslední dva měsíce nic nepřibral (9 kg), máma mě straší, že má hlad, že mu nedávám dost najíst.
Máte prosím někdo radu?

Příspěvek upraven 28.11.19 v 16:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10765
28.11.19 15:51

Já odstavila v jedenácti měsících, ale až potom, co už opravdu měl nahrazená i množstevně všechna jídla. Dřív bych do toho nešla. Může začít jíst, ale taky nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1861
28.11.19 15:57

Taky není jistota, že odstavení zlepší spaní. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
28.11.19 16:02

Já jsem odstavovala ve 14 měsících. Spaní se výrazně zlepšilo. Dítě také začalo víc jist a hlavně pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
28.11.19 16:04

Troufám si říct, že začne po odstavení jíst jako Otesánek. Pokud bude stále nejedlík, doplň vitamín B. U nás odstav skoro ve 2 letech, neuvěřitelně se rozjedl a konečně spinká celou noc. Stejně to bylo u mých kamarádek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1124
28.11.19 16:18

Odstavovala jsem obě děti někdy po roce a spaní se vždycky zlepšilo. Udělala bych mu něco dobrého, ať se rozpapa… obě moje děti třeba miluji polévky, husté. Nebo kašičky. Vyzkoušej co mu bude sedět. Druhé dítko dokonce jedlo chvíli jen kupované obědy ze skleniček :zed: :D. Trvalo to cca 14dni :nevim:, pak jedl zase normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
28.11.19 16:20

Tak tím že začne bez mléka mít hlad, tak začne i jíst.

Odstavení batolete není sobecké, ale úplně v pořádku. Zejména pokud jsi znovu těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15728
28.11.19 16:24

Taky jsem v roce začala odstavovat. U nás pohlo dát do vlastní postele a vedlejšího pokoje. Na noc dostala flašku s mlikem. To jsme 0ak postupně snižovali až byla bez.

A čím méně jsem kojila, tím víc jedla. A po mnou zrušeném nočním kojení, si sama zrušila denní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14463
29.11.19 07:07

Mam dve deti, jednu jsem odstavila po 2,5roce a spala konecne celou noc.
Druhou jsem odstavila nedavno ve 2,3 a spani sileny, budi se stale nekolikrat za noc :zed:
@Pandemie mas stesti, dcera ji porad stejne akorat vyzaduje vice mleka, rano dostava kravske a na noc ma UM, protoze byla. schopna vypit skoro litr mleka 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 23:52

@dRadum
To, ze odstavite rocni dite ktere neji, neznamena, ze vam zacne jist nebo spat. Pokud je to nejedlik, tak se vam nerozji a muzete mit pak problem. Zkuste treba kojeni omezit a uvidite. Ja omezila kojeni a na jezeni a spanek to vliv nema. Ale dcera je ukazkovy nejedlik :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 00:27

@Radum Nemyslím se, že by ještě potřeboval kojit. Nedávno jsem četla řadu pediatra, že těhotná maminka by neměla kojit, protože to kojení miminko v bříšku oslabuje. Takzé být tebou kojit přestanu a já radim mu dávat min mlika prostě. Budeit víc hlad potom a určitě se ti rozji a prso pomalu přestane chtít. A ani bych potom neodsavala, ale dala mu radši UM… Aby aspoň nějaky mliko měl… Ale fakt bych nekojila už…

• Citovat
  • Nahlásit
33
3.12.19 08:24

Děkuju vám za reakce.
Nevím nevím, budu doufat, že se rozjí :) zatím má mlíko večer a v noci, to mu chvíli brát nebudu. UM jsem zkoušela, to nechtěl, vyzkouším ještě jiné a uvidí se. Hlady snad neumře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14463
3.12.19 11:21

@Radum Já také vyzkoušela několik UM, nakonec se chytla Nestle. Takže to dávám na noc a ráno má kravské.
Ale že by se rozjedla nebo lépe spala..nene :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
3.12.19 11:44
@Anonymní píše:
@Radum Nemyslím se, že by ještě potřeboval kojit. Nedávno jsem četla řadu pediatra, že těhotná maminka by neměla kojit, protože to kojení miminko v bříšku oslabuje. Takzé být tebou kojit přestanu a já radim mu dávat min mlika prostě. Budeit víc hlad potom a určitě se ti rozji a prso pomalu přestane chtít. A ani bych potom neodsavala, ale dala mu radši UM… Aby aspoň nějaky mliko měl… Ale fakt bych nekojila už…

Jsem v naprosto stejné situaci jako zakladatelka, mám ročního syna a jsem v 11tt a zatím kojím a konzultovala jsem to s lékaři a miminku v břiše by to při dostatečné výživě matky a fyziologickém těhotenství opravdu škodit nemělo, takže tímhle bych zakladatelku opravdu nestresovala. On je to už tak velký stres, tahle kombinace, natož ještě přemýšlet jak strašně škodím tomu prckovi. Můj roční tedy docela jí, ale je to zároveň milovník kojení a teď mu rostou zouky a je schopný se 8× za noc budit a chtít prso… :roll: No lezu z toho po zdi, nicméně chci s odstavením počkat až mu bude fyzicky doře a tyhle zuby budou venku. Také jsem četla že kolem 15-20tt mléka přirozeně ubývá a starší se může odstavit i sám, tak doufám že mi to v odstavování pomůže. Každopádně bych to zakladatelko nelámala přes koleno a hlavně to dělej tak jak to cítítš ty. Pokud ho chceš odstavit hned, tak jdi do toho, pokud ne, počkej. Věřím že poznáš když mu případně bude něco chybět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
4.1.20 09:54

Pro úplnost dám vědět, jak to s námi dopadlo :) podle různých doporučení jsem se před Vánoci odstěhovala na noc z ložnice a kluci hospodařili sami. Po týdnu jsem přestala kojit i před spaním a zatím pohoda. Malej to hezky zvládnul, dokonce se i rozjedl, teď sní na co přijde… Hlavně maso :) UM ale plive, tak se snažím dávat mléčné výrobky, ale ty mu teď moc nejedou. Takže tak. Dobrý dobrý, ale snad nebude třeba nemocný, to by bylo asi horší.
Diky za rady a vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat