Chci pečovat o staré lidi, jak dál?

Anonymní
2.12.19 20:18

Chci pečovat o staré lidi, jak dál?

Zdravím,
Od 15ti jsem měla vztah ke zdraví ostatních a v případě úrazů, zdravotních úrazů atd. jsem věděla jak se vždy zachovat a dvoum lidem jsem zachránila život.
Bohužel nemám dodělaný poslední rocnik na výuční list ale jiný obor..na zdravku jsem si tenkrát netroufla(poslední ročník mi vyhrožovali -kdyz jsem oznámila tehotenstvi- že ať odejdu dobrovolně nebo mě vyhodí..doslova)
Tak, že mám výuční list. Vlastně základní vzdělání. Což jsem nechtěla vůbec rozebírat…tak jen pro info aby jste věděli v jaké jsem situaci.

Řeším složitý zdravotní problém se svojí milovanou babičkou která je skoro nechodici. Všichni na ní z rodiny kašlou. Vyrizuji s ní návštěvy po doktorech, všude ji dělám doprovod, pomáhám ji do vany( atd.).dojdu na nákup, uvarim a obstarám vše co doma nebo mimo domov potřebuje.
Dělám to s láskou a nějak vnitřně mě to nějak naplňuje. Mám z toho dobrý pocit. Dnes jsem se o tom zmínila babičce, že by mi nevadilo dělat takovou práci..zda si myslí, že je to dobrý napad… a ona ať jdu to toho…
Protože vždy jsem chtěla pomáhat. Ale nyní mám dvě děti..batole a školáka. Na školu abych znova studovala je pozdě a ani bych si na to netroufla..protože jsem samozivitelka.

Ráda bych pomáhala v domově důchodců nebo pomáhala lidem doma…klidně i nemocnici. Jen nevím jak dál.
Udělat si nějaký rekvalifikační kurz? Nebo být jako sanitařka? Nevadí mi starat se o cizí lidi a naopak mám tu duši je vyslechnout a povídat si snima.
Teď vám možná přijdu vtipná ale tenkrát mi řekla kartářka, že ať v tomhle věku co jsem..si uvědomím nač na tomto světě jsem.
Myslím si, že jsem na tom přišla.

Prosím, popostrčte mě dál a dejte mi nějaký nápad jak pokračovat :srdce:.
Díky.
Anonym Z.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1079
2.12.19 20:25

Určitě bude stačit jen kurz pečovatelky. Ale možná si to moc maluješ, ne vždy je čas s lidmi mluvit, hlavně když jich je hodně a pečovatelky mimo jiné umývají, rozvazi jídlo většinou. Každopádně je to zaslužná práce ;) jo a ještě ve většině těchto zařízení se dělají 12h. směny, na to pozor pokud máš malé děti. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 20:26

Nesmírně smekám. Mám naprosto totožný pohled na věc, asi i proto, že jsem sama nemocná, ale nějakou pomoc bych i zvládla. Bohužel, ale taky nevím jak začít. Jediné co mě napadá poradit se třeba v hospicu, že by nasměrovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
2.12.19 20:27

Ahoj, stačí ti kurz, pracovníka v sociálních službách ",ale doporučuji si první najít práci v tomto oboru, a po půl roce zajít na pracák a oni ti kurz proplati, je to lepší než aby sis ho platila sama :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 20:28

Myslím že takové lidi jako ses ty spíš ta nemocnice zničí. Byla jsem jako ty, chodila jako dobrovolnice ke starým lidem. Milovala jsem to. Pak jsem nastoupila do práce jako sestra. A můžu ti říct že se to nedá srovnat. Není čas na to si s pacienty popovídat. Budeš koupat třeba 2 pokoje a máš na to určitý čas který musíš stihnout protože ostatní pacienti nepockaji. Co vidím jako největší zlo jsou rodiny od pacientů ti dokáží být velice zlý, kolikrát jsem odcházela z práce se slzami v očích. (Nedalas od bolesti hned, nepřišla jsi na zvonek okamžitě, zavarila jsi se nepříjemně a další věci) Je to sakra škola ale jako dobrovolnice ti toto odpadne. Půjdeš třeba do domova důchodců, popovídat si, třeba si něco zahrát je to pěkný ale bohužel bez peněz. Rozhodnout se musíš ty

• Nahlásit
  • Citovat
2122
2.12.19 20:29

Treba v Motole muzes delat dobrovolnika na onkologii a nepotrebujes k tomu nic. Nejaky kurz prvni pomoci ti ale daji primo oni. Jinak je supr - nekde i placeny - byt asistentem. Neziskovek je strasne moc, staci se prihlasit a pracovnici si s tebou domluvi pohovor, muzes asistovat nemocnym lidem doma, nebo je nekam doprovodit. Jinak do kazde LDN nebo domova duchodcu co mas nejbliz zavolej, urcite po tobe chnapnou, budou se jim dalsi volny ruce hodit. Je to fine, drzim ti pesti:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18023
2.12.19 20:36
@Anonymní píše:
Zdravím,
Od 15ti jsem měla vztah ke zdraví ostatních a v případě úrazů, zdravotních úrazů atd. jsem věděla jak se vždy zachovat a dvoum lidem jsem zachránila život.
Bohužel nemám dodělaný poslední rocnik na výuční list ale jiný obor..na zdravku jsem si tenkrát netroufla(poslední ročník mi vyhrožovali -kdyz jsem oznámila tehotenstvi- že ať odejdu dobrovolně nebo mě vyhodí..doslova)
Tak, že mám výuční list. Vlastně základní vzdělání. Což jsem nechtěla vůbec rozebírat…tak jen pro info aby jste věděli v jaké jsem situaci.

Řeším složitý zdravotní problém se svojí milovanou babičkou která je skoro nechodici. Všichni na ní z rodiny kašlou. Vyrizuji s ní návštěvy po doktorech, všude ji dělám doprovod, pomáhám ji do vany( atd.).dojdu na nákup, uvarim a obstarám vše co doma nebo mimo domov potřebuje.
Dělám to s láskou a nějak vnitřně mě to nějak naplňuje. Mám z toho dobrý pocit. Dnes jsem se o tom zmínila babičce, že by mi nevadilo dělat takovou práci..zda si myslí, že je to dobrý napad… a ona ať jdu to toho…
Protože vždy jsem chtěla pomáhat. Ale nyní mám dvě děti..batole a školáka. Na školu abych znova studovala je pozdě a ani bych si na to netroufla..protože jsem samozivitelka.

Ráda bych pomáhala v domově důchodců nebo pomáhala lidem doma…klidně i nemocnici. Jen nevím jak dál.
Udělat si nějaký rekvalifikační kurz? Nebo být jako sanitařka? Nevadí mi starat se o cizí lidi a naopak mám tu duši je vyslechnout a povídat si snima.
Teď vám možná přijdu vtipná ale tenkrát mi řekla kartářka, že ať v tomhle věku co jsem..si uvědomím nač na tomto světě jsem.
Myslím si, že jsem na tom přišla.

Prosím, popostrčte mě dál a dejte mi nějaký nápad jak pokračovat :srdce:.
Díky.
Anonym Z.

A ty by jsi zvládla péči o babičku, dvě malé děti a ještě práci v tom domově důchodců? Taky bych si nedělala velké iluze, jak jsou v domovech důchodců všichni z personálu extra ochotní a empatičtí, mě by třeba vadilo dávat nějaké oblbováky lidem, u kterých bych věděla, že kdybych se mohla plně věnovat jen jim, žádné oblbováky, aby byli „hodní“, by nepotřebovali.
Pečuji doma o starého pána, má velmi těžkou demenci, je plně na plenách a před cca měsícem přestal už i chodit, k tomu také školáka a 3-leťáka a jsem s nimi doma, mám příspěvek na péči. Nechceš se zatím ubírat tímto směrem - babička by si zažádala o příspěvek na péči, který by jsi ty brala jako odměnu a mohla s babi zůstat doma, věnovat se jí (a také dětem samozřejmě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
309
2.12.19 20:37

Sanitaru je malo, takze po tobe skoci v kazde nemocnici, LDN ci domove senioru. Muzes tam zacit pracovat jen tak s tim, ze si pak v kratke dobe dolelas sanotarsky kurz. Coz trva snad 14 dni nebo dva vikendu ci tak. zadna hruza to urcite neni. aorganizuje si to vetsinou dane zarizeni sami, neplatis nic. Nekde se da domluvit zkraceny uvazek atp. ale je potreba se na tomto domluvit hned zpocatku

Příspěvek upraven 02.12.19 v 20:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
2.12.19 20:39
@Anonymní píše:
Myslím že takové lidi jako ses ty spíš ta nemocnice zničí. Byla jsem jako ty, chodila jako dobrovolnice ke starým lidem. Milovala jsem to. Pak jsem nastoupila do práce jako sestra. A můžu ti říct že se to nedá srovnat. Není čas na to si s pacienty popovídat. Budeš koupat třeba 2 pokoje a máš na to určitý čas který musíš stihnout protože ostatní pacienti nepockaji. Co vidím jako největší zlo jsou rodiny od pacientů ti dokáží být velice zlý, kolikrát jsem odcházela z práce se slzami v očích. (Nedalas od bolesti hned, nepřišla jsi na zvonek okamžitě, zavarila jsi se nepříjemně a další věci) Je to sakra škola ale jako dobrovolnice ti toto odpadne. Půjdeš třeba do domova důchodců, popovídat si, třeba si něco zahrát je to pěkný ale bohužel bez peněz. Rozhodnout se musíš ty

No ono záleží, existují domovy kde těch lidí není moc a je tam prostor pro aktivizaci. Před těhotenstvím jsme dělala ošetřovatelku pro seniory s Alzheimerovou chorobou. Na patře jsme měli 12 lidí, byly jsme dvě, většina pacientů chodících. Takže pokud najde podobné zařízení, tak tam se dá se říct vyžaduje aby se pečovatele klientům věnovali, aktivizace atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
2.12.19 20:44

Staci ti kurz ;) Pecovatelek je malo. At uz v domove pro seniory nebo v pecovatelskych sluzbach. Nevim, zda mas vyrizeny prispevek za to, ze se staras o babicku, ale uz mas aspon nejakou praxi, ktera se bude hodit. (Zivotopis).
Kurz si myslim muzes udelat pri RD. Proplati UP. Trva cca 3 mesice. ( Teorie vcetne praxe).
Pecovatelky treba u nas maji pres 20.000 cisteho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 21:03

Díky moc za info. Babičce je skoro 80 a čeká je výměna obou dvou kloubů a sestra mi dnes říkala, že to vypadá hodně špatně… A to nemá ještě termín na operaci. Kdo ví jak to bude skoro za 2 roky co nejmladší dítě nastoupí do MŠ. Hned bych se vrhla na takovou práci. Chci pomáhat…a moc. Jen zase na druhou stranu si chci užít děti a né mladšího strčit do jeslí. U nás jsou komplikované rodinné vztahy a evidentně záleží skoro jen mě na tom co ona potřebuje. Žiju o pár km vedle. Tak, že kdykoliv je potřeba zajedu i s nejmladším. Jsem z Prahy a nabídky by tu určitě teda byly. To jste mě potěšily. Nemaluji si to růžove..sice mi není ani 30let. Ale kdo ví jak na to budem my za pár desítek let. Vážím si starých lidí… A myslím, že každý si pomoc zaslouží ze srdce. Né to dělat jako otravnou práci.
Ať jsou lidi jaký koliv…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.12.19 21:04

A omlouvám se za šílený hrubky..rozhodilo se mi přez mobil eMimino a ještě T9 si dělá co chce. Takhle jak prasátko normalne nepisu.

• Nahlásit
  • Citovat
11063
2.12.19 21:44

No ale hlavně si uvědom, že to není jen o tom, si se staroušky povídat, oni budou na plenách, pokakaní, počuraní, někdy jsou i dementní a naschvál to rozpatlají, někdy jsou vysloveně zlí, protože si neuvědomují už, co dělají
přijde mi, že si to maluješ trošku na růžovo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 23:27

Vzhledem k tomu, že blbn e eMimino… Nemůžu oznacit. Senilní lidi jsou jako děti. Jen je větším provedení.

• Nahlásit
  • Citovat
11063
3.12.19 21:33

Mno, je to fakt jiné, ale tak je super, že tě to baví a zajímá, takových lidí, kteří se chtějí s láskou starat o staré lidi, je jako šafránu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama