Chci pomoct přítelkyni, ale už nevím jak dál

2.12.19 11:18

Chci pomoct přítelkyni, ale už nevím jak dál

Dobrý den,

už nevím kam se obrátit, tak doufám, že se tu najde někdo, kdo má podobně zkušenosti s podobným problémem. Jsme spolu s přítelkyní rok. Vztah začal z mého pohledu krásně. Nicméně postupem času jsem zjistil, jak je nesebevědomá, ve všem se podceňuje i přesto, že ji ve všem podporuji. Je celkem úspěšná ale věčně nespokojená. Náš problém vyvrcholil společnou dovolenou, kde z ničeho nic jednoho dne úplně přepla, jak kdyby to nebyla ona, začala mě ponižovat a urážet. Z toho jsem pochopil, že má nějaký psychický problém. Snažil jsem se jí šetrně naznačit, že bychom spolu mohli vyhledat pomoc a že tam půjdu s ní, protože nevidím na tom nic špatného navštívit odborníka. Jenomže pro ní to byla urážka, že z ní dělám magora apod.. Několikrát se mi svěřila, že má myšlenky si něco udělat. Náš vztah vygradoval mým odjezdem na delší dobu do zahraničí. Ve zprávách mě neskutečně ponižuje a ironicky vysmívá. Neustále se porovnává s mojí ex, o který před vztahem chtěla něco vědět. Samozřejmě jsem chtěl vědět i já její předchozí vztahy ale neřeším to, i když dle mého měla daleko horší průběhy vztahů. Pro mě je problém, že jsem citlivý člověk a chtěl bych ji pomoci ale tohle už je pro mě neúnosné. Nevím jestli to hraničí s psychickou labilitou, citovém vydíráním nebo sobeckostí. Snažím se držet chladnou hlavu, ale už mi přijde, že ze mě dělá úplného blbce. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7003
2.12.19 11:23

Já bych řekla, že jí nech být. Neřeš její problémy. Tohle nemáš zapotřebí. Rozejdi se s ní a najdi si nějakou jinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
523
2.12.19 11:27

Asi tak nějak když nemá zájem jít k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 11:28

Myslím, že by měla vyhledat psychiatrickou pomoc. A jestli má myšlenky si něco udělat, tak to 100%. Měl by jsi opravdu ji nechat být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
2.12.19 11:31

Můj kolega měl podobnou pritelkyni pak manzelku. Měla nějakou sociální fobii, snažil se pro ni dělat první poslední, ale bohužel ona s tím taky nehodlala nic dělat. Skončilo to rozvodem. Myslím, že si ji nabídl co si mohl a asi bych to ukončila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6852
2.12.19 11:39

Píšu to z pozice člověka, co má stejný problémy jako tvoje holka. Taky jsem ubližovala a ponižovala a byla zlá, měla problém se sebevědomím. Ona si nechce nechat pomoct, k tomu musí dospět sama. Rozejdi se s ní, tvůj život s ní bude jen peklo. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 11:43

K tomu odborníkovi si zajdi ty. Kvalitní psycholog ti ukáže techniky, jak s takovým člověkem jednat. Zvládnutí těch technik pak může zkvalitnit tvůj život celkově, vztahy v práci, s lidmi obecně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20611
2.12.19 11:44

Muj nazor je, ze rok je kratka doba na to, byt s nekym v toxickem vztahu.Ze mas pravo zacit jeste jednou a lepe. Nicmene, opravdu je nejlepsi reseni, vyhledat odbornika, problem urcite ma a ne maly.Ale jak u vseho plati, musi chtit ona sama, ty to za ni neudelas a co mi tak pripada, ze ses opravdu citlive snazil, ji v tom podporit a pomoci.Vis,kdyby se zachovala tak, ze se k tobe neobrati zady, i kdyby mela nutkani te prosit a premlouvat, ze nikam nechce a boji se, rekla bych zkus to s ni, vydrz, miluj, to pujde a ona nakonec odbornika s tebou vyhleda, ale to, jak se vuci tobe zachovala znaci, ze si problem nepripousti jeste, nebo nechce, kope kolem sebe a utoci na tebe, cloveka, ktery ji chce pomoci, uz ted si ten nejhorsi, urazi te…Nemuzes spasit kazdeho, je to i tvuj zivot. Kdyby jste spolu byli nekolik let, se spolecnou minulosti, kdy tvou polovicku zastihnou psychicke problemy, je to neco jineho, nez zjistit, ze sis nasel nemocneho cloveka, ktery se nechce lecit. Nikdo ji prece nezavira do blazince :roll:.Jaky pristup asi bude mit k tehotenstvi a peci o deti? O tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
2.12.19 11:56

Tak buď přistoupí na pomoc od odborníka (protože kdo se nechce léčit tak nikdy nepůjde…) a ty ji pomůžeš, což tě bude stát neskutečný množství síly a energie. Nebo to vzdáš, protože život s psychicky nemocný člověkem je hodně náročná věc. Ale není nemožná! :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
835
2.12.19 12:34

V květnu jsi tu psal a ještě jsi přítelkyni neměl  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11007
2.12.19 12:34

@Marega10 vzdej to a najdi si normální holku, máš toto zapotřebí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47674
2.12.19 12:37

Jen rok vztah a už řešit takové problémy? Je fajn že jí chceš pomoc ale to musí chtít i ona, ale jestli si myslí že je vše ok ukonči to :? Zničí Tě a stejně jí nepomůžeš :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 13:05

@Marega10 Ahoj,
těžko soudit. Rozhodně je z tvého popisu patrné, že není vnitřně vyrovnaná, a to ovlivňuje její chování k tobě (ale asi vůbec celkově okolí, když tam bych tipoval podstatně méně).
Jde asi o ten případ, kdy blízký člověk, který navíc opakovaně prokazuje trpělivost, až poníženost (trpění vysmívání apod.) je pro ni tzv. snadným cílem, kde si může svou frustraci vybít.
Popravdě, nevím, co tě s ní drží. Když se jí podaří tohle chování potlačit, srovná se sama v sobě, tak vzpomínky na její chování úplně nezmizí nikdy. Někdy je lepší i pro ty,,magory," když je prostě opustíme a ukážeme jím Tim, že nejdou po cestě, která je správná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1384
2.12.19 13:14

Já taky chci vždycky lidem pomoct. Ale zjistil jsem, že o tomhle vztah není. Kdyby si řekla, ať ji doprovodíš k lékaři, tak to uděláš. Ale abys ji přesvědčoval, nebo dokonce vychovával? To není tvoje práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20611
2.12.19 13:24
@Tomkins píše:
Já taky chci vždycky lidem pomoct. Ale zjistil jsem, že o tomhle vztah není. Kdyby si řekla, ať ji doprovodíš k lékaři, tak to uděláš. Ale abys ji přesvědčoval, nebo dokonce vychovával? To není tvoje práce.

No, je taky rozdil popostrceni a motivace A presvedcovani a vychovavani. Tenka hranice v tom, to jako zachrance praktikovat, jeste tenci hranice nemocneho, to rozlisit.Nu,nic neni jednoduche:sunglasses:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama