Chci používat výhradně plenky all in one

811
26.6.15 13:54

Chci používat výhradně plenky all in one

Dobrý den,

obracím se na zkušenější maminky s prosbou o pomoc. Čekáme miminko a já pokukuji po možnostech přebalování. Líbí se mí „látkování“. O plenkách jsem toho už přečetla mraky, mám povědomí o typech plenek, stylech přebalování, díky právě Vám zkušeným maminkám, které píšete různě po netu. Co jsem ale nenašla, je zkušenost s používáním pouze plenek AIO. Píše se o různých kombinacích, plenky AIO používáte většinou jen jako cestovní verzi.
Chci se tedy zeptat, má tady někdo zkušenost s výhradním používáním tohoto typu plenek? Případně, které by byly nejlepší? Jak je to s prosakováním, schnutím.

Mnohokrát děkuji za případné zkušenosti a odpovědi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26232
26.6.15 13:58

@catchthem zkoušela jsem a nevyhovovalo mi to. AIO nejsou tak savé, často se mi zchrumlaly a dítě proteklo, nakonec jsem přešla na SIO systémy a byla jsem spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6231
26.6.15 13:58

@catchthem za mě jsou to ty nejblbější plenky, jsou drahý, schnou strašně dlouho (hlavně v zimě si to neumím moc představit) a když se ti do nich dítě pokadí, strašně špatně se to pak dostává pryč.
Já jsem si ji jenom jednou prohlížela u známý a nekoupila bych ji ani za nic.

Používala jsem nepromokavé kalhotky a do toho buď čtverce nebo plenkové vložky. Plus občas jednorázovou separační plenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
26.6.15 14:02

Dobré plenky ti nebudou prosakovat, schnout ti budou přiměřeně dlouho, v tom problém není. Je to o tom, že AIO jsou nejdražší plenky - platíš drahý polyuretan i savé jádro a po každém použití je musíš dát vyprat celé, tím se zkracuje životnost toho PUL. Když je máš jako cestovní, je to komfort. Ale jinak ti bohatě stačí nepropustné kalhotky, které po počurané plence pouze propláchneš vodou (popř. necháš vyvětrat) a opětovně použiješ. Nepropustných kalhotek ti pak stačí méně. Když si pořídíš vše AIO, jde to, ale nedostaneš se k té ekonomické výhodě:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11344
26.6.15 14:03

Možné to asi je, i když jsem nikdy neslyšela o někom, kdo to tak výhradně dělal. Problém AIO je dvojí - jsou dost drahé (aby za něco stály, je třeba koukat od cca 500 Kč/ks výš) a nejsou tolik savé. Takže by bylo nutné přebalovat častěji, čímž by ještě stoupala potřeba vyššího počtu plen a tím opět cena. Na noc jsou pak AIO nevhodné úplně, určitě celou noc nevydrží, bylo by nutné min. 2× přebalit i v noci. A čím by bylo dítě starší, tím častěji.
Takže podtrženo sečteno, AIO jsou velmi praktické a zajímavé plenky, jsou situace, na které se hodí perfektně, ale postavit látkovou výbavu čistě na nich by nejspíš nešlo.
A naví, až do látkování pronikneš, uvidíš, že existuje tolik nádherných variant a balení, že čistě u AIO stejně nezůstaneš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8813
26.6.15 14:16

Neznám nikoho, kdo by měl jen AIO. Schnou dlouho, shrnou se a jsou drahé.

Mám jich jen pár a fakt jen tak na návštěvu, ven. Jinak jsou neocenitelné fleecové svrchňáky a do toho čtverce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
26.6.15 14:17
@zuzkasim píše:
Dobré plenky ti nebudou prosakovat, schnout ti budou přiměřeně dlouho, v tom problém není. Je to o tom, že AIO jsou nejdražší plenky - platíš drahý polyuretan i savé jádro a po každém použití je musíš dát vyprat celé, tím se zkracuje životnost toho PUL. Když je máš jako cestovní, je to komfort. Ale jinak ti bohatě stačí nepropustné kalhotky, které po počurané plence pouze propláchneš vodou (popř. necháš vyvětrat) a opětovně použiješ. Nepropustných kalhotek ti pak stačí méně. Když si pořídíš vše AIO, jde to, ale nedostaneš se k té ekonomické výhodě:-)

přesně, díky, že jsi to napsala za mě. Vem si, kolik bys jich musela mít. Novoš, to je tak průměrně 7 plen denně, pereš po 2 dnech plus něco na ten jeden den kdy to schne, chcš rostoucí at se to nemusí kupiovat 2×, takže to máme 21×600, 12 a půl. Tedka musíš mít plenky na noc, aby sýly víc, ty jsou ještě dřív. Mě vyhovoaly kapsovky. Daly se dovycpat, bylo to pohodlné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56549
26.6.15 14:35
@Kalla1412 píše:
přesně, díky, že jsi to napsala za mě. Vem si, kolik bys jich musela mít. Novoš, to je tak průměrně 7 plen denně, pereš po 2 dnech plus něco na ten jeden den kdy to schne, chcš rostoucí at se to nemusí kupiovat 2×, takže to máme 21×600, 12 a půl. Tedka musíš mít plenky na noc, aby sýly víc, ty jsou ještě dřív. Mě vyhovoaly kapsovky. Daly se dovycpat, bylo to pohodlné.

tak zas za půlku prodáš. papírovky na 2 roky vyjdou dráž.
ale taky bych do toho nešla. rozumím, že někdo nechce čtverce. ale i tak bych alepson nakombinovala SIO, AIO a kapsovky. Všechno v terénu funguje jak jednorázovka, jen rozložená kapsovka i SIO na kousky schne líp, je více variabilní. na noc ani jedno z toho, tam bych šla do kalhotkovky.
Navíc si nejsem jistá, zda PUL denní praní 2 roky vydrží. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13393
26.6.15 14:40

@catchthem Mi se taky líbilo látkování. Ale miminu ne. Bylo mokré, i na dotek, to mi vadilo, nespokojené, ukňourané.
Chystala jsem se, nakupovala, přemýšlela…a po měsíci a půl jsme byli na papírovkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
26.6.15 14:42

Děkuji za názory, tohle jsem potřebovala slyšet, protože jsem nevěděla, jestli se o AIO plenkách nezmiňuje pouze pro jejich finanční zátěž nebo jsou tak nepraktické na používání. Mě a hlavně manželovi se líbilo to jak to vypadalo jednoduše, prostě použiju, vyperu, nestarám se s nějakým vkládáním, skládáním atd. Co se týče mě, já nejdřív uvažovala o kalhotkové pleně, do toho vkládačku, separačku a svrchní kalhotky. To manžela vyděsilo, že je to složité a bojí se, že to nezvládne :D A tak jsem uvažovala, jak mu to co nejvíc ulehčit, protože se chce svědomitě podílet na přebalování:-)
Pak mě tedy napadá, děláte to některá tak, že dáte pouze vkládačku nebo čvercovku a hned na to svrchní kalhotky? Nebo dáváte i kalhotkové pleny? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11344
26.6.15 14:57

@catchthem Tak kalhotková plena není o moc složitější - prostě zapneš plenu a na ní zapneš svrchňáky. Takže místo jednoho (jednoráz, AIO) to uděáš dvakrát, ten samý krok. Podle učuranosti miminka nebo věku dítěte přidáš vkládačku krátkou nebo dlouhou. Toť vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11344
26.6.15 14:58

Tak ono AIO taky není jen připnout a jít. Jsou v něm savá jádra (třeba Anavy). Takže vše připínáš najednou, ale tu vkládačku tam taky musíš dát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56549
26.6.15 14:59

Samotnou vkladacku tak leda k bezplenkove. jinak ti protecou h.ovna a udrzi to jedno curani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
26.6.15 15:06

@catchthem Jedu ve čtvercovkách, ale jen čtverec mi na obě děti stačil tak maximálně měsíc. Pak už se musí dovycpávat (já používám homemade vkládačky ze starých ručníků).
AIO mám jednu, kluk v ní byl asi 3× na výletě a už mi tu dva roky leží. Takže asi tak k tomu, jak mě její „praktičnost a jednoduchost“ zaujala. Když už, tak bych koukala po SIO systémech.
Navíc každé období dítěte je specifické a jak roste, tak se mění potřeby. Proto hlasuji za flexibilitu, co se látkovací výbavy týče.

Add chlap - můj učil skládat plenu na novorozenecký sklad mě, já to z intruktážního videa nějak nemohla pobrat.

U kalhotkovky se nám stalo, že muž párkrát zapomněl, že na ní ještě patří svrchňáky. Pak jsme se divili mokrému oblečení. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
811
26.6.15 15:13

Mě ty kalhotkovky a na to svrchní kalhotky také nepřijdou složité, v podstatě to samé jak AIO jak říká @jessikka. Já jen chtěla ulehčit manželovi a nebudu lhát částečně i sobě. Ale vidím, že bych si jen přitížila a navíc, kdo přebaluje častěji že. Manžel určitě ne:-D Jsem v tom všem naprosto nová a jen mi chyběly ty informace čistě o AIO.
Děkuji, už mi připadá budoucnost jasnější:-) Ale ještě bych vás využila a zeptala se jak jste to dělaly s pořízením výbavičky, myslím čistě plenek. Hodněkrát zaznělo, že je blbost kupovat naráz od jedné značky, jednoho typu celou výbavu. To zní logicky, ale mě vrtá hlavou, jak jste to dělaly, než jste zjistily, která je tedy dobrá. Ty první dny, kdy se prostě musí přebalovat, plínek málo, aby se nestala ta hloupost, že pořídím 20 kusů na ho..o. Než nějaké objednáte, dojdou. Jak jste řešily to období? Já jsem člověk, který je nervózní, když nemá vše hned připravené :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama