Chci přestat vše kontrolovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Knihomo1
Povídálka 29 příspěvků 28.12.17 15:18
Chci přestat vše kontrolovat

Ahoj. Uvědomuji si, že mě mnohé odsoudíte, ale vemte prosím na vědomí, že si sem jdu pro radu a zkušenosti, a ne si počíst, jak jsem hrozná..Kdyby tu byl nějaký psycholog a dal mi i nějakou odbornou radu, byla bych opravdu vděčná.
Mám asi problém a uvědomuji si ho. Asi i vím, kdy vznikl. Bylo mi 13, začala jsem chodit s 15ti letým klukem. Chodili jsme spolu přes dva roky. Nic jsme spolu neměli, jen pusa, po mých 15 jsme se spolu i párkrát vyspali. Dětská láska. Jenže tady ty dva roky byly proložené i tím, že chodil i s moji kamarádkou a ještě mě „podváděl“ (taky asi jen ručičky a pusinky) s další slečnou. Abych se dozvěděla pravdu, vlezla jsem mu do mobilu. Zjistila jsem, že se zároveň schází i s tou moji kamarádkou a ukončila to. Bylo mi hrozně. Teď už si na něj samozřejmě ani nevzpomenu. Jenže nyní je mi 25 a já si toto „trauma“ z dětství přenáším dál. V 17ti jsem začala chodit s vpodstatě ideálním klukem. Byl hodný, miloval mě, snesl by mi modré z nebe. Jenže mně to nedalo a já mu asi po roce vlezla do telefonu a na facebook a hledala jsem. Hledala jsem důkazy, že mi zahejbá. Nic takmového jsem samozřejmě nenašla, jen nějaké úplně nevinné zprávy, kterých jsem se chytla a náš vztah po 2,5 letech pohřbila. Pak jsem měla pár krátkých vztahů, kde jsem se ani nezamilovala, tak jsem ani neměla potřebu pátrat. Nyní jsem před rokem potkala muže o 10let staršího. Kamarádka mi ale poradila, ať se od něho držím dál, že má ještě nějaké pletky s bejvalkou. O tom jsem si s ním v klidu promluvila a on mě ujistil, že je vše v pořádku. Ale já měla červíčka a začala jsem slídit. Vlezla jsem mu do mobilu, zjistila jsem, že se schází. Vytvořila si fake profil na instagramu, abych tu jeho ex mohla sledovat, ona je tam hodně aktivní, kdykoliv byla někde s ním, tak přidávala fotky. Vyhledala jsem si ji přes google, zjistila co dělá, odkud je, prostě všechno, co šlo. Trpěla jsem jak pes a trpím do teď. Byl to kolotoč toho, že ona přidala nějakou fotku (zatimco on mi třeba řekl, že je někde jinde, přitom byl s ní), nebo já jsem mu vlezla do mobilu..jenže se stalo, že jsem se do něj v průběhu nějak zamilovala. A on si už rok nemůže vybrat. Nejradši by měl obě. Podle jeho slov se krásně doplnujeme. Já ikdyž mu čtu ty zprávy a tedy všechno vím, nejsem schopná se na něj vykašlat úplně..ale to jsem odběhla. Prostě ikdyž nemám reálný důvod, mám tendence prolézt mobil, facebook, když jsem třeba zůstala sama v bytě (toho posledního, hned jsem mu prolezla všechny šuplíky, zapojila a prozkoumala flashky, co mu ležely na stole, prolezla skříně a hledala „důkazy“, které však, ikdyž jsem v jeho případě našla, beztak pro mě nebyly důvodem ho kopnout do zadku. Jsem strašně zvědavá a škodí mi to. Můj brácha měl třeba holku, kterou nikdo neměl rád, ona mu ubližovala, jen on to neviděl. A já ze zvědavosti četla jejich konverzace na fb. Vím, že je to úplně nezdravé, jsem hrozná, ubližuju tím sama sobě, zničím si tím třeba i další perspektivní vztah..Měla jste to některá taky tak? Až moc zvědavá a narušovala tím soukromí svého okolí? Jak se toho zbavit? Jak potlačit to nutkání a asi se i vyrovnat s minulostí, získat sebevědomí?.. :nevim: Svěřila jsem se tu s moji nejhorší vlastností, o které nikdo neví. Kdyby se třeba někdo dozvěděl, že mám fake profil na instagramu, tak bych se asi hanbou propadla do země..Tak mi prosím pomozte a nesržejte mě ještě víc..Děkuju!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 5242 příspěvků 28.12.17 15:26

@Knihomo1 Těžko říct no :nevim: tohle si musíš ujasnit sama se sebou. Když ti řeknu abys to nedělala tak to dělat nebudeš? Budeš… Zruš si ten falešný profil, nikam nekoukej, nikoho nesleduj a zaměř se na sebe. Toho chlapa se zbav, víš že nemá jen tebe a místo abys ho poslala do tmy tak slídíš, zbytečně si ubližješ ale to asi víš. :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 21747 příspěvků 28.12.17 15:27

@Knihomo1 Přestaň chodit s lhářem :nevim:
Pak tě to třeba přejde.

GabinkaCh
Závislačka 2566 příspěvků 28.12.17 15:28

Proč tě srážet, ale tohle sama asi nezvladneš :nevim:

Knihomo1
Povídálka 29 příspěvků 28.12.17 15:32

@Bábrdl O to se samozřejmě snažím, už jsem podnikla jisté kroky, na léto kvůli němu odjedu do zahraničí, abych na něj zapomněla..ale já slídila i u toho, co mě miloval, věděla jsem, že mi je věrný, přesto jsem měla to neustálé nutkání…

pannda
Kelišová 6647 příspěvků 33 inzerátů 28.12.17 15:34

Sociální sítě rozdělují lidi, to je známo. Dobré ti tak, lustrovat chlapům fb a mobil, to je asi nemoc

Evulina
Neúnavná pisatelka 15367 příspěvků 28.12.17 15:34

Tak já bych řekla, že je to možná kombinace nízkého sebevědomí + nedůvěry + vzrušení z toho hledání.
Poradila bych se možná s psychologem, jaký má na to názor..

vertunka
Závislačka 4732 příspěvků 28.12.17 15:49

Ja jsem teda taky chorobne zvedava, na socialnich sitich sleduju kde koho. :mrgreen: Ale chlapa miluji a nemam duvod mu neverit, takze mu do soukromi nelezu.
V prvni rade bych se na tvem miste rozesla s takovym chlapem. Az najdes nekoho, komu budes verit, tak te to treba prejde :).

Azallea
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 28.12.17 16:06

Odjet do zahraničí je sice dobrý nápad, ale když máš internet teď už skoro všude, tak ti to před kontrolováním sociálních sítí moc nepomůže.
Jinak si myslím, že to je na psychologa - kdyby to bylo jednou, tak to sama zvládneš si říct „ne, nebudu to dělat“, ale takhle… Ale minimálně je supr, že si uvědomuješ, že to je problém.

Knihomo1
Povídálka 29 příspěvků 28.12.17 16:10

@Azallea V zahraničí se budu muset otáčet, nová práce, cizí jazyk, potřeba vydělat si peníze, nové stimuly…nebudu mít čas a myšlenky slídit tolik po soc sítích..ale to je jiná kapitola, s tím bývalým se doufám nějak vypořádám v sobě. Nechci si ale případně kazit nějaký nový vztah…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 16:12

@Knihomo1 Ahoj, ja mela to same. Zacala to v 17 ti, kdyz jsem se dozvedela, ze me cele dva roky podvadel a ja husa mu dala sanci a bylo to…

Azallea
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 28.12.17 16:21

@Knihomo1 Tak to je fajn, že máš program a nebude tolik času se flákat na internetu.
S přítelem bych to ukončila a u dalšího bych s něčím takovým ani nezačínala.

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 28.12.17 16:29

Je to o tom nemít na tohle čas, zaměstnat se nějak jinak. Také jsem to dřív dělala, ale se současným partnerem mě to brzy přešlo, protože jsem zjistila, že i když jsem hledala, nic jsem nenašla. Ale teda do mobilu jsem nikdy nelezla. Najdi si někoho jiného a zkus začít od začátku a postupnými kroky se to snažit odbourat. Je to zbytečné. Slídila bych, až kdybych si byla opravdu jistá, že má někoho jiného, abych měla důkaz poslat ho do pr…

Knihomo1
Povídálka 29 příspěvků 28.12.17 16:30
@Anonymní píše:
@Knihomo1 Ahoj, ja mela to same. Zacala to v 17 ti, kdyz jsem se dozvedela, ze me cele dva roky podvadel a ja husa mu dala sanci a bylo to…

A jak ses toho dokázala zbavit? Odešlo to samo s jiným partnerem?

Dana066
Kecalka 363 příspěvků 28.12.17 16:42

Odpusť mu, že Tě podváděl a taky sobě, že kontroluješ. A smyj to ze sebe, fyzicky a tím i psychicky. Odpusť ve sprše (vaně). Předem si promysli, co řekneš, já se snažím neříkat věci začínající záporem. Mozek prý zápor nezná. Mě to funguje. Namydlím se, osprchuju se a dívám se, jak mydlinky stékají, a říkám si, že s tím odtéká např. závislost(na někom), pocit viny, apod.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >