Chci rekonstruovat dům, manžel chce nový

Anonymní
11.9.20 09:56

Chci rekonstruovat dum, manzel chce novy

Ahoj holky, potřebuju se vymluvit. Nasla jsem v realitce krasny stary dum, ve kterem se ale da bydlet, byl castecne zrekonstruovany, tipuju pred 15.lety.. nadherne misto. Synovi se to taky libi, je vesnicky typ - litat v teplacich po zahrade se psem. Jenze jsou tu 2 problemy. Muj muz v zadnem pripade nechce prodat nas byt a na hypoteku bysme asi neměli, kdyz jsem na rodicaku a on se ani zadluzit nechce. Pritom by cena bytu pokryla ten dum.. on chce postavit novy, jenze nez se na to zmuzeme, nez najdeme pozemek atd atd, tak budou nasi kluci velci a uz je to nebude zajimat. Chci, aby behali po zahrade, trhali jablka, koupali se v bazenu, hrali si na pisku.. nevim, jak ho mam presvedcit, ze je to misto pro nas. Urcite si to tam oblibi. Jenze on musi mit vsechno hned hotove, luxusni.. museli bysme si postupne hodne veci opravit - vymenit okna, zateplit, podlahy..byl takovy narocny vzdy, ale ted me to fakt stve, kdyz mame takovou moznost. Bydlime ted v centru mesta, vse hned u nosu. Dum je na konci vesnice, pozemek velky, vedle pole. Je tam i sklenik, uplne se vidim, jak si tam vypestuju sve prvni okurky a cherry rajcata. Ach jo..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14237
11.9.20 10:00

Teda já tvého chlapa úplně chápu. Až ti děti vyrostou, budeš nadšená z bydlení v centru, protože nemusíš dělat taxikáře. Ty ses zamilovala do romantické představy domečku se zahradou, ale pro běžný praktický život se školními dětmi to je nepoužitelné, pokud nezůstaneš doma a nebudeš dělat kompletní dopravní servis pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4760
11.9.20 10:02

Víš co to je opravovat starej barák? Věř že to není jen vyměnit okna, podlahy, a udělat fasádu. Jakmile začneš vlevo, sesype se ti opět neco vpravo. Vzivote už bych do starýho baráku nešla. Náš budeme prodávat a stavět nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4760
11.9.20 10:04
@nozu píše:
Teda já tvého chlapa úplně chápu. Až ti děti vyrostou, budeš nadšená z bydlení v centru, protože nemusíš dělat taxikáře. Ty ses zamilovala do romantické představy domečku se zahradou, ale pro běžný praktický život se školními dětmi to je nepoužitelné, pokud nezůstaneš doma a nebudeš dělat kompletní dopravní servis pro děti.

Souhlas, a ještě k tomu sypat do starý ruiny prachy celej život. To neni pro lidi co to nechtěj jako koníček, zálibu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
11.9.20 10:04

Do toho bych taky nesla. Kolik lidi uz koupilo barak a pak splakalo nad vydelkem, ze do rekonstrukce nacpali vic penez a nervu, nez kdyby si postavili novy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
11.9.20 10:10

Po zkušenostech bych koupila pozemek a postavila nový. My koupili starý dům na rekonstrukci, vypadal dobře na první pohled. Po důkladném zvážení ho ale stejně budeme bourat a stavět nový. Vyjde to skoro na stejné peníze jako ta rekonstrukce… nikdy nevíš jací kostlivci na tebe vypadnou ze skříně… taky mě to štve kvůli dětem, že než bude hotovo budou velké. Ale než žít po zbytek života v domě co, který nelze udělat dle tvých představ, tak mi to přijde lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
11.9.20 10:15

Řešili jsme něco podobného.. že koupí buď nějakou novostavbu nebo starší domek.. chodili jsme jak blbci po prohlídkách skoro 5 měsíců a už to fakt spěchalo.. musíme se odstěhovat, tam kde bydlíme teď. No nakonec jsme si našli jiný pronájem a tento týden podepsali smlouvu na projekt ohledně domu, kdy v ceně máme pozemek i postavení RD a jeho dokončení. Sice tam je pár věcí na které se bude muset čekat, ale lepší než nic..
Ono je sice hezké koupit starší dům, ale ty opravy?
U novostavby se mi nelíbí ty ceny - malý domek - většinou 3+kk nebo 4+kk, kdy pozemek okolo domu je okolo 500m a sousedům vidíte do všech oken. Přeplatíte šíleně…

My našli o dost levnější s 2× tak velkým pozemkem a barák je taky tak akorát.

A pokud je byt váš, tak bych ručila bytem, tam není co řešit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31287
11.9.20 10:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuju se vymluvit. Nasla jsem v realitce krasny stary dum, ve kterem se ale da bydlet, byl castecne zrekonstruovany, tipuju pred 15.lety.. nadherne misto. Synovi se to taky libi, je vesnicky typ - litat v teplacich po zahrade se psem. Jenze jsou tu 2 problemy. Muj muz v zadnem pripade nechce prodat nas byt a na hypoteku bysme asi neměli, kdyz jsem na rodicaku a on se ani zadluzit nechce. Pritom by cena bytu pokryla ten dum.. on chce postavit novy, jenze nez se na to zmuzeme, nez najdeme pozemek atd atd, tak budou nasi kluci velci a uz je to nebude zajimat. Chci, aby behali po zahrade, trhali jablka, koupali se v bazenu, hrali si na pisku.. nevim, jak ho mam presvedcit, ze je to misto pro nas. Urcite si to tam oblibi. Jenze on musi mit vsechno hned hotove, luxusni.. museli bysme si postupne hodne veci opravit - vymenit okna, zateplit, podlahy..byl takovy narocny vzdy, ale ted me to fakt stve, kdyz mame takovou moznost.Bydlime ted v centru mesta, vse hned u nosu. Dum je na konci vesnice, pozemek velky, vedle pole. Je tam i sklenik, uplne se vidim, jak si tam vypestuju sve prvni okurky a cherry rajcata. Ach jo..

Koukni vedle do tématu „Nezvládám žít v baráku“. Pokud chlap nechce, nešla bych do toho ani za nic a chlapovi se upřímně řečeno ani moc nedivím. Ty v tuhle chvíli vidíš jablka a pobíhání bosky po zahradě, a vůbec nevidíš celé dny a víkendy strávené na rekonstrukci, tebe naštvanou že chlap je věčně v tahu, děcka musíš furt hlídat a omezovat, protože tam budete mít dělníky nebo tam bude zrovna rozdělaná nějaká část která bude pro děti nebezpečná, hluk, bordel…

A vzhledem k vytučněnému bych do toho nešla za žádných okolností. Pokud barák, tak opravdu postavit nebo dobře vyřešený novější dům, který nepotřebuje rekonstrukci. A chlapovi se nedivím, nás to taky ani jednoho nebaví, chceme to mít hotové co nejdřív a užívat si života, ne postupně dokončovat a věčně se s tím otravovat. A fakt to dokáže neskutečně znepříjemnit život, pak si sama budeš nadávat, protože budeš mít na krku naštvaného chlapa a nic. Fakt si tu diskuzi projdi, tam je paní, která je zhruba v situaci tebe za půl roku, za rok :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10421
11.9.20 10:19

Tak pokud se on zadlužit nechce, a zároveň už plánujete tak nákladné opravy jako okna, podlahy, zateplení apod., tak předpokládám, že máte velkou finanční rezervu.
Co varianta koupě zahrádky/chatky a nechat si byt?
Já ti rozumím - chalupu s velkou zahradou jsme kupovali, když se nám narodilo druhé dítě, a ty tři roky na rodičáku s malými dětmi, kdy jsem zakládala záhony, pěstovala všechno možné, zavařovala a dělala přesnídávky apod. byly dost možná nejhezčí v mém životě. Ale pravda je, že v zimě se šťastní vrátíme do bytu, odkud nemusíme do školky vymrzlým autem z vymrzlého domu.
Chápu i toho chlapa - řada lidí ti potvrdí, že po koupi staré nemovitosti do ní vrazili třeba ještě stejnou nebo i mnohem vyšší částku, než za kterou to koupili, aby se v tom dalo pohodlně bydlet. Známí takhle protopili první sezónu v koupeném domě balík, potom začala téct střecha, následně zjistili, že jim tam z pole teče bahno a je potřeba udělat plot s podezdívkou atd. atd. Během prvního roku byli úplně vyřízení a při společných setkáních se jich můj manžel místo pozdravu ptal „Tak co se pos.ralo tentokrát?“, protože byli studnice vyprávění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13823
11.9.20 10:21

Taky ho chápu. Kdo někdy žil ve starém baráku, dá tvému muži zapravdu. Není to ani zdaleka tak romantické, jak tady líčíš. Obzvlášť nebude, pokud tvůj muž na tyhle manuální práce není, případně ho nebaví a nechce je dělat. Nejspíš by vás tenhle barák úplně rozdělil. A se školními dětmi je vesnice zatrest, budeš roky jen taxikařit, kamarádi budou daleko, kroužky kdoví jestli… Co udělat kompromis a koupit novostavbu na nějakém pěkném místě? Tam si pak můžeš splinit i ten skleník a pohodu na zahrádce bez toho, abyste se od rána do noci museli strhat kolem baráku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
11.9.20 10:25

Já bych také chtěla být s dětmi raději v baráčku. Ale také bych volila spíše novostavbu. My tedy máme starý a rekonstrujeme ho. Když jsem co dodelas, bral se ukazuje vždy neco nového na opravu. Každopádně taky dochází volně poznámky a ceny jsou nahoru, takže bych moc dlouho neváhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14078
11.9.20 10:25

Tvého chlapa naprosto chápu. Do rekonstrukce ani za zlatý prase. Moc si to maluješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
11.9.20 10:31

Mě ještě tak napadlo, že se dají koupit i novostavby. Někteří lidé postaví a pak se rozejdou a nechce tam už nikdo bydlet, pak tam není tolik práce. Nebo nějaké rozestavěné domy… :think: my bydlíme na samotě u lesa… Krásný výhled… Do louky, do lesa… Ale abychom mohli běhat bosí po trávě a trhat jablka, tak musíme každý týden posekat. To zabere tak 3 hodiny… jinak máme nějaké to žihadlo jiste. Máme velké pozemky okolo… A práce je tu pořád hodně… Takže pokud manžel nejeví zájem o starý dům, tak se nedivím… Navíc při rekonstrukci je všude bordel. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13016
11.9.20 10:32

Já se takhle vzdala představy o domku. Manžel by do starého nutného k rekonstrukci nikdy nešel. Není zrovna kutil. A já vlastně taky ne. A na nový nemám. Nehledě na to, že jsem se nadojížděla na střední, na vysokokou, i do první práce.
Holt moje děti vyrostou jako já. Bez bazénu, písku, jablek.

Manžela chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7732
11.9.20 10:33

Pro ty, co tak odrazují od rekonstrukce, mně se spíš vybaví diskuze typu „pět let stavíme, máme hrubostavbu, nejsou peníze a jsme na rozvod“. Pokud tedy zakladatelky muž nechce kupovat na klíč. My udělali komplet rekonstrukci, bylo to peklo, ale zpětně nelituji. Máme krásný dům a upřímně, nás starý dům je kvalitněji udělaný než lecjaka novostavba. Obojí má pro a proti, záleží i na stavu domu. Ale nemyslím, že je vždy lepší zbořit a stavět nový, zejména svépomocí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama