Chci se naučit na klavír

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
53
3.11.21 14:04

Chci se naučit na klavír

Ahoj, chci se naučit sama hrát na klavír. Základy a na jiné nástroje hrát umím. Ale nevím, jaké piano si mám koupit :think: chci se hlásit na vysokou, tam musím umět na klavir. Nejlepší by bylo kdyby bylo skladné, a dalo by se složit. Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36852
3.11.21 14:11

Co je to za školu a kdy hodláš dělat přijímačky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
3.11.21 14:18

Aha, takže pedák 1.stupen učitelství?
Když si koupíš klasické pianino, seženeš ho i za odvoz nebo za pár tisíc. Jen to zabírá místo.
Pokud elektrické, pianina napodobující reálný uhoz se dají koupit od 8 tisíc.. Samozřejmě čím levnejsi, tím je to víc jak samohrajky a ne jako piano..
Další možnost jsou už samozřejmě klávesy, tomu ale piano odmítám říkat..
Záleží na tvých finančních a prostorových možnostech a taky na tom, jak dlouho hodláš na piano hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
3.11.21 15:56

Kup si nejake levne vietnamske klavesy. Na nauceni to staci, pak se tomu i tak nebudes venovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36852
3.11.21 15:59
@Zvonielka píše:
Kup si nejake levne vietnamske klavesy. Na nauceni to staci, pak se tomu i tak nebudes venovat :nevim:

Neudělá ani zkoušky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
3.11.21 16:20

@Russet jaký nástroj je pro to tedy vhodný? Uměla bys prosím poradit?
Dcera často zmiňuje, že by ráda byla paní učitelka malých dětí, či děti v MŠ.
Mám za to, že by se na to i hodila, tak proč jí v tom nepodpořit. Každopádně nehraje na žádný hudební nástroj.
Oproti tomu je velmi zdatná pohybově, jazyky jí rovněž nečiní potíže. I ostatní oblasti zvláda velmi dobře.
Jen tedy skutečně neumí zpívat a hrát na hudební nástroj, nicméně odpor k tomu nemá. Tudíž přihlásit jí na hodiny klavíru jako malou vidím lépe, než aby to dohanela až když bude muset. Co myslíš?
Je sice v páté třídě, ale o volbě povolání se baví často. Bude dělat i PZ na 8 letý gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
3.11.21 17:37

Zkoušky nedělám na piano. Piano je pouze jako předmět. Můžete mi prosím doporučit nějaké?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
10.11.21 08:00

Ahoj.. dulezity jsou tri veci:

• rozsah oktav (jestli chces opravdu pocet klapek jak na klaviru nebo staci min)
  • dynamicka nebo kladivkova mechanika (samohrajka: zmacknes da to zvuk.. pustis vypne se, to je tak pro deti, dynymicka: je to prirozenejsi.. je tam slyset sila uhozu, ale furt to neni ono, kladivkova: to uz je, vetsinou podle ceny, podobnejsi klavirum)
  • rozpocet

Dej odpovedi a kouknem na neco konkretniho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
14.11.21 09:42
@Midliva píše:
Ahoj, chci se naučit sama hrát na klavír. Základy a na jiné nástroje hrát umím. Ale nevím, jaké piano si mám koupit :think: chci se hlásit na vysokou, tam musím umět na klavir. Nejlepší by bylo kdyby bylo skladné, a dalo by se složit. Děkuji :-)

Každý moudrý člověk si nejprv než se do teho pustí kópí klávesy ne :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
14.11.21 14:03
@JohanaRottova píše:
Každý moudrý člověk si nejprv než se do teho pustí kópí klávesy ne :roll:.

a skladný :)

https://www.alza.cz/…d6809623.htm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
14.11.21 14:17
@Midliva píše:
Ahoj, chci se naučit sama hrát na klavír. Základy a na jiné nástroje hrát umím. Ale nevím, jaké piano si mám koupit :think: chci se hlásit na vysokou, tam musím umět na klavir. Nejlepší by bylo kdyby bylo skladné, a dalo by se složit. Děkuji :-)

Elektro klavesy. Kounki treba na eshop lidlu. Mivali ho tam za cca 3000 Kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36852
14.11.21 15:19
@Trojlístek píše:
@Russet jaký nástroj je pro to tedy vhodný? Uměla bys prosím poradit?
Dcera často zmiňuje, že by ráda byla paní učitelka malých dětí, či děti v MŠ.
Mám za to, že by se na to i hodila, tak proč jí v tom nepodpořit. Každopádně nehraje na žádný hudební nástroj.
Oproti tomu je velmi zdatná pohybově, jazyky jí rovněž nečiní potíže. I ostatní oblasti zvláda velmi dobře.
Jen tedy skutečně neumí zpívat a hrát na hudební nástroj, nicméně odpor k tomu nemá. Tudíž přihlásit jí na hodiny klavíru jako malou vidím lépe, než aby to dohanela až když bude muset. Co myslíš?
Je sice v páté třídě, ale o volbě povolání se baví často. Bude dělat i PZ na 8 letý gympl.

Zkusila bych to piano. Sice je už starší, ale jestli má motivaci… U ve školce u syna je v každé třídě ve školce pianino, takže učitelky hrát umí. Asi ne všechny stejně, slyšela jsem jen tu naši a dokonce s dětmi i vystupuje na veřejných akcích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36852
14.11.21 15:22
@Midliva píše:
Zkoušky nedělám na piano. Piano je pouze jako předmět. Můžete mi prosím doporučit nějaké?

Je tam hra na klasický klavír? Tak to ti obyčejné klávesy z Lídlu opravdu nedoporučuju. Chodila jsem roky do LŠU a doma klasické pianino. Tím bych začala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
14.11.21 15:56
@Russet píše:
Je tam hra na klasický klavír? Tak to ti obyčejné klávesy z Lídlu opravdu nedoporučuju. Chodila jsem roky do LŠU a doma klasické pianino. Tím bych začala.

Kamaradka taky udelala pedak s myma pujcenyma klavesama a muzu rict, ze ty z lidlu jsou lepsi. Tyhle mam od svych 11 let. Bohate staci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36852
14.11.21 17:10
@Zeoli píše:
Kamaradka taky udelala pedak s myma pujcenyma klavesama a muzu rict, ze ty z lidlu jsou lepsi. Tyhle mam od svych 11 let. Bohate staci.

Ale nemohla tam hrát na klasické pianino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat