Chci se odstěhovat pryč, manžel nechce

Anonymní
17.5.16 08:40

Chci se odstěhovat pryč, manžel nechce

Ahoj, raději anonymně, omlouvám se.
S manželem bydlíme od malička v menším městě (4000 obyvatel), poznali jsme se při cestách do města, když jsme dojížděli na střední školu. Jsme spolu celkem 20 let, máme 2 děti (9 let, 5 let).Po svatbě jsme chtěli jít bydlet do města, 40km od nás, byli jsme rozhodnutý, ale naskytla se nám tady v našem rodném městě hodně výhodná koupě v takové novostabě. Jenže já jsem prostě městský typ, i když jsem vyrůstala pořád na malém městě, miluju města a posledních 5 let tu trpím. Nemám tu práci, do města dojíždět nemohu, neměl by kdo vyzvedávat děti. Manžel do práce dojíždí, vrací se až pozdě večer. Hrozně se chci a POTŘEBUJI odstěhovat pryč. Poslední dobou po tom toužím víc a víc, nemám tu ani moc kamarádek, většina se odstěhovala právě pryč. Ted poslední rok i kolikrát brečím, jsem tu fakt nešťastná. Když se svěřím manželovi, ten nad tím jen mávne rukou a řekne mi, že prostě on by ale ve městě trpěl a kde vezmeme peníze na byt/barák, že ve městech je to drahé. Jenže já v tom vidím jen výhody - našla bych si lépe práci, děti by mohli na kroužky, které tady nejsou a prostě už to nějak tady nedávám a vůbec nevím co dělat. Už jsem přemýšlela, že si tam prostě najdu práci a odejdu s dětmi, budem zatím v podnájmu a manžel by za námi šel, ale to mi přijde hodně sobecké, ale on je přece taky sobec, když vidí, že jsem nešťastná a nic s tím nedělá. Co byste dělali vy? Díky za vyslechnutí

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16846
17.5.16 08:47

A co zkusit ukecat manžela ne na město, ale třeba na kraj, nebo hned u města? Tak aby cesta tam a zpět byla třeba jen otázka 30 min? Je tu ta možnost?

Ono jestli tě to takhle moc „žere“ tak jednou stejně odejdeš. Max počkáš než děti vyrostou, ale stejně odejdeš. A pokud se ti povede mít zatnutý zuby, tak to s tvými náladami bude horší a horší.

A nebo ještě možnost. Najít si práci ve městě, děti tam dát do školy, školky a každý den jezdit tam a zpět i s dětmi. Třeba když manžel uvidí, že raději i s dětmi jezdíš každý den do města, tak mu docvakne, že prostě se potřebuješ přestěhovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
17.5.16 08:52

Promluvila bych s nim, vysvětlila mu důvody - on sám evidentně ve městě je, dojíždí tam atd.. ale jako na sílu bych do toho nešla :nevim: ptala ses navíc dětí? Třeba zrovna jim by to nevyhovovalo… je třeba si uvědomit, že jde hlavně o ně - co by spousta z nás, z měst, dala za to, aby si děcka měly kde hrát, nemusely se bát někam šplápnout atd.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
17.5.16 08:54

Mmchdm, vzít děcka z baráku do bytu je taky úlet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.16 08:54
@martina.se píše:
Promluvila bych s nim, vysvětlila mu důvody - on sám evidentně ve městě je, dojíždí tam atd.. ale jako na sílu bych do toho nešla :nevim: ptala ses navíc dětí? Třeba zrovna jim by to nevyhovovalo… je třeba si uvědomit, že jde hlavně o ně - co by spousta z nás, z měst, dala za to, aby si děcka měly kde hrát, nemusely se bát někam šplápnout atd.. :nevim:

No je fakt, že jsem se neptala, ale oni tady nemají co dělat. Kamarády tu nemají, kroužky tu nemají, stejně jsme v bytě, takže bez zahrádky, je tu jen park a tam si hrát nechodějí, nic tam není.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.16 08:55
@martina.se píše:
Mmchdm, vzít děcka z baráku do bytu je taky úlet :nevim:

My nemáme barák. Je to taková novostavba, jsou tu 4 byty, taková bytová jednotka malá, nevím jak to popsat.

• Citovat
  • Nahlásit
599
17.5.16 08:56

Já ti rozumím, taky jsem městský typ a nezvládla bych bydlet v nějakém zapadákově. Snažila bych se najít kompromis - okraj většího města nebo nějaká vesnička u města s dobrou dostupností. Zase bych nechtěla vyměnit svoje štěstí za štěstí manžela, takže na cestru bych netrvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.16 08:56

Tak ty bydlis ve meste, kde je 4000 tisice obyvatel a nic tam neni, vis to jiste? To jsi jeste nebydlela na vesnici, kde je 300 obyvatel, zadny obchod, zadna hospoda. Ruzne krouzky mivaji deti i pri skole. U nas ve vedlejsi vesnici chodili zenske cvicit do skolni telocvicny. Je to o zvyku a jak moc je clovek narocny. Co jsi v tom meste delala driv? Je zajimave, ze ti to vadi az ted. Chce to byt trosku aktivnejsi a opravdu se zajimat. I kamaradky si muzes najit nove. To tam s manzelem nikam nechodite, do kina, nekam posedet na vinko, na jidlo.

• Citovat
  • Nahlásit
64717
17.5.16 08:57
@Anonymní píše:
No je fakt, že jsem se neptala, ale oni tady nemají co dělat. Kamarády tu nemají, kroužky tu nemají, stejně jsme v bytě, takže bez zahrádky, je tu jen park a tam si hrát nechodějí, nic tam není.
:think: tak to je pak zvláštní - píšeš, že jde o město 4 tis obyv :nevim: nějak nechápu, proč by tam nic nebylo.. v podobném bydlí naši (v menším) a aktivit moře :nevim: není to spíš Tvou nechutí, že s nimi nic nepodnikáš? Jako jasný, je krásný bydlet ve městě, ale ono to není jenom ejchuchu :think: má to stinné stránky a je jich dost..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
17.5.16 09:01
@Anonymní píše:
Tak ty bydlis ve meste, kde je 4000 tisice obyvatel a nic tam neni, vis to jiste? To jsi jeste nebydlela na vesnici, kde je 300 obyvatel, zadny obchod, zadna hospoda. Ruzne krouzky mivaji deti i pri skole. U nas ve vedlejsi vesnici chodili zenske cvicit do skolni telocvicny. Je to o zvyku a jak moc je clovek narocny. Co jsi v tom meste delala driv? Je zajimave, ze ti to vadi az ted. Chce to byt trosku aktivnejsi a opravdu se zajimat. I kamaradky si muzes najit nove. To tam s manzelem nikam nechodite, do kina, nekam posedet na vinko, na jidlo.
:mrgreen: tak nějak.. já se z phy odstěhovala na vesnici, kde bylo 750 obyv. Akce si baby dělaly sami, kluk si hrál se sousedovic děckama atd.. a bylo toho až až, protože jsme si tu zábavu hledali.. jasný, na městě o 300 tis obyv to mám jednodužší, nabídka obr, ale zase ty ceny a pod..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.16 09:02
@martina.se píše: :think: tak to je pak zvláštní - píšeš, že jde o město 4 tis obyv :nevim: nějak nechápu, proč by tam nic nebylo.. v podobném bydlí naši (v menším) a aktivit moře :nevim: není to spíš Tvou nechutí, že s nimi nic nepodnikáš? Jako jasný, je krásný bydlet ve městě, ale ono to není jenom ejchuchu :think: má to stinné stránky a je jich dost..

Tady není fakt nikde nic - kino, kroužek je tu jen ZUŠ (obor zpěv a flétna a výtvarka).Toť vše. Dětské hřiště mini, neudržované, jeden obchod potravin, jedna drogerie, kde je vše šíleně drahé, jinak všechno 40km od nás. V okolí samé vesnice nebo podobná malá městečka.
Stinné stránky město určitě má, ale bydlet v zapadákově taky není žádná výhra. I ve městě je spousta parků a zeleně kam se dá vyrazit.

• Citovat
  • Nahlásit
1120
17.5.16 09:06

V podstatě to město o 4000 obyvatelech je už samo o sobě dobrý kompromis mezi životem ve městě a na vesnici, ale jestli máš problém konkretně s tímto místem pro život, tak to je něco jiného. ale není to o městském či neměstkém tipu člověka. Ty ve městě vlastně si.

Příspěvek upraven 17.05.16 v 09:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
17.5.16 09:07
@Anonymní píše:
Tady není fakt nikde nic - kino, kroužek je tu jen ZUŠ (obor zpěv a flétna a výtvarka).Toť vše. Dětské hřiště mini, neudržované, jeden obchod potravin, jedna drogerie, kde je vše šíleně drahé, jinak všechno 40km od nás. V okolí samé vesnice nebo podobná malá městečka.
Stinné stránky město určitě má, ale bydlet v zapadákově taky není žádná výhra. I ve městě je spousta parků a zeleně kam se dá vyrazit.

jo, fajných posraných parků, kam dítě nepustíš, bo se Ti hned zamaže atd :D jako jasný, pokud máš nejbližší město 40 km a všude v okolí toto, tak chápu.. jak jsem psala výše, na sílu bych do toho nešla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
17.5.16 09:13

Ty jo..na 4000 lidí jeden obchod..jsem z vesnice, cca 500lidí a máme zeleninu, masnu, pumpu, obchody 2, kosmetiku, kadeřnictví-tedy pro důchodkyně, ale je:),školu, školku, tělocvičnu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
17.5.16 09:20
@coninka píše:
Ty jo..na 4000 lidí jeden obchod..jsem z vesnice, cca 500lidí a máme zeleninu, masnu, pumpu, obchody 2, kosmetiku, kadeřnictví-tedy pro důchodkyně, ale je:),školu, školku, tělocvičnu..

u nás byly i 2 hospody a pizzerie :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat