Chci se podělit o negativní zkušenost s dětským neurologem

7319
21.8.15 09:22

Chci se podělit o negativní zkušenost s dětským neurologem

Holky, jak už název napovídá, chtěla bych se s vámi podělit o zážitek z návštěvy dětského neurologa. Jsou to 3 měsíce, kdy jsme u něj poprvé byly, mně se něco nezdálo, takže nás tam pediatrička poslala na kontrolu. Výsledek ten, že je vše ok, akorát měla jakýsi pohybový zlozvyk ručiček, takže jsme byly odeslány na rehabilitaci (již pediatričkou a neurolog to posvětil). Už při této první návštěvě byl pan doktor zaskočený, že malá ještě nesedí sama (7 měsíců). Na moji odpověď, že má ještě čas a že se to naučí mi bylo řečeno, že sama se to nenaučí a že ji to musím učit já a že jiné děti už sedí. Měla jsem tady založenou k tomuto diskuzi, protože se mi to nelíbilo (že bych ji měla učit sedět, posadit na klín, neopírat, nedržet a nechat ji kymácet tělem, dokud se nenaučí stabilitu). No, začly jsme chodit na rehabilitaci, fyzioterapeutka velice příjemná, dělala bobath terapii, sezení mi „zakázala“, že se to nedělá (zároveň i ukazování dítěti, že „má“ nožičky, aby začlo chodit). Malá se zlozvyk celkem odnaučila, vývojově odpovídá. Čekala nás ještě jedna kontrola na neurologii, že je vše v pořádku. Tu máme za sebou a já z ní byla v šoku. Malá tedy v pořádku, pan doktor spokojený, že je aktivní, čilá, že se zajímá o vše. Pak přišel dotaz na sezení, zda sedí (viděl, že ano, posazuji si ji na klín a to sedí celkem stabilně). Řekla jsem, že mi fyzioterapeutka zakázala malou posazovat a že si myslím, že se to dítě má naučit samo. Pan doktor zase začal, že neví, jak by se to dítě mělo samo naučit, když ho to nenaučím já, prostě jak? Neposlouchal mě, měl svou „pravdu“. A že je škoda, že jsem nechodila cvičit k „nim“ do Jihlavy (předpokládám tedy, že je pan doktor „jihlavský“) a že jsou tam výborné dvě fyzioterapeutky, které nevykládají nesmysly. Zeptal se mě, jestli ještě kojím. Řekla jsem, že 3-4× denně ještě ano, ale že samozřejmě přikrmuji. Pan doktor mi řekl: Tak s tím pomalu přestaneme, jo? Že kojení do 6 měsíců je normální, nad 6 měsíců je to neobvyklý a nad 1 rok je to nadstandard a není to normální a je to proti přírodě. Že když vidí v televizi, jak ženský kojí 2leté děti, tak že to je hrozný a že absolutně neví, co dělají (podotýkám, že malé je 10 měsíců). Pak se zeptal, jestli se mi v noci budí, říkám, že ano s hysterickým pláčem, říkám, že v noci ale nekojím, prý to je dobře a do papírů mi napsal, že malá spí celou noc. Pak přišla otázka, jestli hubnu. Říkám, že ne, prý to je dobře, protože kdybych hubla, tak se veškeré zplodiny v těle dostávají z tuku do mléka.

Takže k tomuto panu doktorovi již nikdy nepůjdu, s touto zkušeností se svěřím svojí pediatričce a samozřejmě budu informovat fyzioterapeutku, která chtěla vědět, jak jsme na kontrole dopadly a se kterou jsem byla spokojená :nevim: Holky, určitě nejsem jediná, kdo má blbou zkušenost s doktorem, ale tohle už mi přišlo moc. Připadala jsem si jako nesvéprávná, z pana doktora mi čišila trochu arogance a můj dojem byl, že co vypustil z pusy, to byl „nesmysl“. Mám dojem, že pan doktor byl hodně „stará škola“ a beztak nechápu, jak si může neurolog a ještě chlap dovolit ženské - matce říct, že má skončit s kojením 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

merde
21.8.15 09:26

:mrgreen: :mrgreen: jee, skoda, ze jsem tam nebyla ja. Miluji diskuze s takovymi odborniky, to by byla sranda

• Nahlásit
  • Citovat
10248
21.8.15 09:30

A jméno onoho Mudr? Přehlédla jsem je?
EDIT: Aha Jihlava, tak to neznám… ale taky máme skvělé exempláře v Brně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22626
21.8.15 09:33

@Pomka teda to je drsný, no ještě že si se nedala. Počítám, že hromada ženských by mu krásně přitakala a pak by se divila proč má dítě ve 12 letech problémy se zády.

Dle mě taky mlel bludy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
21.8.15 09:37

V Ostravě zas neuroložky používaly odborné výrazy a když jsem požádala o vysvětlení pro „lidi“, tak to moc neuměly..Jednu perlu si pamatuju, že jsem řešila i tady na emimi - cystu v mozečku..Naštěstí jsme tam chodily jen na kontroly, zbytek jsem rozebírala se zkušenou rehabilitační..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
21.8.15 09:43

Já mu neodpovídala, neodkývávala a říkala jsem si v duchu, už abych vypadla ven. Přiznám se, že jsem byla mimo, no nechtělo se mi tomu věřit, takže jsem nereagovala nijak.

Jméno neurologa nechci psát do diskuze, pokud by někdo chtěl, ráda napíšu do SZ. Zkusím také pohledat, zda je možné napsat někde na tohoto pana doktora recenzi. Protože právě, jak píšeš @Aspera, když si vezmu, že se některé ženské tímhle řídí, tak to je prostě hrůza. Ale člověk neví všechno, doktor je doktor a měl by být zkušenější v tomhle a tak si některá řekne „on ví, co povídá, asi má pravdu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.8.15 09:43

Tak ono s tim neposazovanim… v zahranici jsou z tohohle „narizeni“ dost prekvapeni. samozrejme vsude plati, ze se nama posazovat miminko, ktere nema zpevnene zada a kymaci se do stran. ovsem desetimesicni dite, ktere ma svaly v poradku a je pevne, tak se na rehabilitacich posazuje, treba na velky balon a „uci se“ pohupovanim, natahovanim pro hracky atd. kdyz jsem rekla, ze v 8 mesicich ho davam porad jen lezet, hledeli na me jak na cvoka.
ono i to vozeni skoro rocnich deti v hlubokem kocaru je docela mistni zalezitost. v zahranici by si mysleli, ze to dite je nejak nemocne, kdyz jenom lezi :nevim:
(ps: chodili jsme na hodne profi pracoviste)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
21.8.15 09:45

Ještě mi také říkal, když povídal o tom kojení, jak je to nenormální kojit roční dítě, že v té době ženská už menstruuje a má druhé dítě (měl by asi v souvislosti s přírodou mít :) ). No o mé menstruaci jsem se s ním nebavila, ale chtěla jsem namítnout, že nespadám do učebnic a menstruovala jsem již po šestinedělí a tudíž bych tedy měla své první dítě kojit pouze 6 týdnů :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
21.8.15 09:46

@Ali-Ali malý bylo ale 7 měsíců a pevná záda neměla. Neotáčela se mi a špatně pásla koníky kvůli těm ručkám. V hlubokém kočáru už ji samozřejmě nemám. Měla jsem na mysli posazování s podloženýma polštářema apod. Mně to totiž pan doktor posvětil, že to je v pořádku, když malou v kočáru posadím a zapřu ji něčím.

Ve sporťáku ji zvedám do sedu (to mi rehabka schválila, když to není na půl dne) a na klíně mi taky samozřejmě sedí. Ale je už stabilní, tenkrát uměla jen ležet a nic víc skoro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
21.8.15 09:49

Jinak holky, to posazování je nejspíš věc názoru, dnes je trend neposazovat, ale říkám, je asi stará škola. Ale zarazilo mě to, že mi „nařídí“, abych přestala s kojením a já poslouchala přednášku o tom, jak je nenormální kojit dítě starší 6 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22626
21.8.15 09:50

@Pomka můžu do SZ jméno. Podle města jsme poblíž, tak abych si případně dala pozor kam nechodit. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
21.8.15 09:50

@Pomka - zkus napsat na znamylekar.cz :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22626
21.8.15 09:51

@Pomka jako co je mu do kojení. Já jsem kojila staršího do 18 měsíců, už 3 měsíce těhotná, mladší kojím už taky přes 18 měsíců a zatím se mi nechce přestat. A beru to tak, že je do toho každýmu houbelec, jak si uspávám dítě a co mu dopřeju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
21.8.15 09:56

@Aspera podle pana doktora o tom nic nevíš a je to proti přírodě a je to děs. To jsou jeho slova.

Jako s ním jsem to neřešila (je mu po tom prd), ale moje malá sní strašně málo příkrmu, většinou nechce vůbec a pediatrička mi ještě řekla, že jestli kojím, tak to nevadí, když má mléko a že jí mám dát čas. Ale s ním by nemělo smysl se o tom bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
21.8.15 10:02

Krome toho, ze pri kojeni a hubnuti se muzou uvolnit uskladnene metabolity do mleka a neni o dobra kombinace.. si myslim, ze pan doktor patri do kategorie tech, ja jsem pan doktor, ja mam titul a vim vse a ty vis prd, tak se uc… znam par takovych, kteri si myslí, že kazdy clovek, ktery nema doktorsky titul ma snad iQ pod 80 a mel by byt nesvepravny… uprimne, pokud narazim na doktora, ktery mi nesedne, hledam jineho. V doktora by mel mit clovek absolutni duveru a ne se citit hloupe a pochybovat o vsem, co rekne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama