Chci se přestěhovat v 18 letech

Anonymní
11.10.20 22:10

Chci se přestěhovat v 18 letech

Dobrý večer chtěl bych pomoct nebo radu do života, chci se přestěhovat do bytu s přítelkyni bude za 2 měsíce 18 let a mě až za 3 měsíce já mám ještě jeden ročník před sebou a přítelkyně bude ukončovat školu. A chceme se oba přestěhovat, já jsme říkali že já si najdu brigadu a přítelkyně jak dodělat školu tak že začne pracovat nebo při škole ještě nějakou brigádu, to bychom všechno nějak zvadnuly, ale je to jeden problém že mě rodiče nechcou pustit ale až budu mít po škole tak ať si jdu kam chci jenže ja chci už žít svůj život v 18. Tak by me zajímalo jestli je tady taky někdo takový kdo to měl nebo ma stejně. A s přítelkyní jsme 1 rok.
Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18839
11.10.20 22:13

Ty jako děláš střední školu s takovou češtinou jo? 8o a jinak, doma tě nikdo držet nemůže, ale chci vidět (zvlášť v téhle době) tu brigádu, za kterou hodláš utáhnout bydlení, jídlo a vše ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
11.10.20 22:13

Jedna rada do života : čti si po sobě, co napíšeš. A teď se mazej učit češtinu nebo propadneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5122
11.10.20 22:14

Nedivím se. S brigadou budeš mít na učení do školy málo času, pokud tedy děláš maturitu. Těch neúspěšných maturantů jsou už desetitisíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.20 22:16

Ahoj, já jsem se stěhovala v 18 letech s přítelem a už jsem se domů nikdy nevrátila. Bude mi 30 let a nikdy jsem nelitovala.
Musíš vědět jak na tom budeme finančně zda to zvládnete.
Myslím, že já jsem měla velké štěstí.
Nikdy jsem naše o nic nežádala.
Odstěhovala jsem se a vzala jsem na sebe veškerou zodpovědnost a není to vůbec lehké ty začátky.

• Citovat
  • Nahlásit
60461
11.10.20 22:21

Logicky musíš mít nájem, kauci na byt, prachy na základní vybaveni.. Odhadem 80 tis.. Máš? Pokud ano, hurá na to.. Já z domova odešla 2 dny po maturitě a už jsem se nevrátila.. Měla jsem tehdy v kapse 200 Kč a zajištěné ubytování na ubytovně zaměstnavatele.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6136
11.10.20 22:22

Ty už jsi tady psal, že? Budeš mít problém to finančně utáhnout. Dělat školu a pracovat tak, abys uživil 2 lidi, bude velký problém. Dodělejte oba školu, najděte si práci a postavte se na vlastní nohy. A s tou svou češtinou něco dělej, je to tragédie. S takovou neodmaturuješ ani bez trávení veškerého volného času na brigádách (to tě totiž při odstěhování čeká).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
11.10.20 22:23

Taky jsem to tak měla, ale začátky jsou dost těžké :nevim: Sehnat byt hlavně už v tu chvíli musíš mít minmálně na kauci někdy i na provizi, nějaké vybavení nebo si sehnat už vybavený byt, a mít to spočítané my ze začátku obálkovali (tzn. třídili peníze do obálek, které byly nadepsané třeba nájem, jídlo atd… to nám dost pomohlo ) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.20 22:25
@Anonymní píše:
Ahoj, já jsem se stěhovala v 18 letech s přítelem a už jsem se domů nikdy nevrátila. Bude mi 30 let a nikdy jsem nelitovala.
Musíš vědět jak na tom budeme finančně zda to zvládnete.
Myslím, že já jsem měla velké štěstí.
Nikdy jsem naše o nic nežádala.
Odstěhovala jsem se a vzala jsem na sebe veškerou zodpovědnost a není to vůbec lehké ty začátky.

A řekla a jaký vztah mate sebou vím že začátky nebudou jednoduché, ale snažím se šetřit co nejvíc to jde.
A děkuju za radu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
24959
11.10.20 22:25

Z brigády byt neutáhneš. Jaké máte teď přijmy, uspory, kolik stoji ten najem, kde vezmete nabytek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.20 22:30
@pikola píše:
Z brigády byt neutáhneš. Jaké máte teď přijmy, uspory, kolik stoji ten najem, kde vezmete nabytek?

Nábytek atd… už máme nějak koupený mám něco málo našetřené a nejsou to jen 200,plus přítelkyně bude dostávat alimenty.

• Citovat
  • Nahlásit
1568
11.10.20 22:30
@Anonymní píše:
Dobrý večer chtěl bych pomoct nebo radu do života, chci se přestěhovat do bytu s přítelkyni bude za 2 měsíce 18 let a mě až za 3 měsíce já mám ještě jeden ročník před sebou a přítelkyně bude ukončovat školu. A chceme se oba přestěhovat, já jsme říkali že já si najdu brigadu a přítelkyně jak dodělat školu tak že začne pracovat nebo při škole ještě nějakou brigádu, to bychom všechno nějak zvadnuly, ale je to jeden problém že mě rodiče nechcou pustit ale až budu mít po škole tak ať si jdu kam chci jenže ja chci už žít svůj život v 18. Tak by me zajímalo jestli je tady taky někdo takový kdo to měl nebo ma stejně. A s přítelkyní jsme 1 rok.
Děkuji za odpovědi

Myslím, že si to představuješ jako Hurvínek válku. Samostatný život stojí víc, než si zřejmě představuješ… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60461
11.10.20 22:32
@Anonymní píše:
Nábytek atd… už máme nějak koupený mám něco málo našetřené a nejsou to jen 200,plus přítelkyně bude dostávat alimenty.

A co když aliky nedostane? I to se může stát.. Musíš mít rezervu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.20 22:32
@snažillka píše:
Taky jsem to tak měla, ale začátky jsou dost těžké :nevim: Sehnat byt hlavně už v tu chvíli musíš mít minmálně na kauci někdy i na provizi, nějaké vybavení nebo si sehnat už vybavený byt, a mít to spočítané my ze začátku obálkovali (tzn. třídili peníze do obálek, které byly nadepsané třeba nájem, jídlo atd… to nám dost pomohlo ) :mavam:

Děkujeme za radu určitě vyzkoušíme :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
2861
11.10.20 22:33
@Anonymní píše:
A řekla a jaký vztah mate sebou vím že začátky nebudou jednoduché, ale snažím se šetřit co nejvíc to jde.
A děkuju za radu :srdce:

Sorry, ale píšeš jako tatar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama