Chci se starat o mamku doma dokud to půjde

Anonymní
22.12.20 20:10

Chci se starat o mamku doma dokud to pujde

Žádný domov důchodců. Mamka má už nějaký věk a zatím je soběstačná, ale já už přemýšlím dopředu. Svou čistě soukromou místnost tu má. Nevím ale, jak to je když se staráte o nějakou osobu.To nechodíte do práce, ale jaký máte tedy příjem?? A tato doba se započítává do důchodu? děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13241
22.12.20 20:20
@Anonymní píše: Žádný domov důchodců. Mamka má už nějaký věk a zatím je soběstačná, ale já už přemýšlím dopředu. Svou čistě soukromou místnost tu má. Nevím ale, jak to je když se staráte o nějakou osobu.To nechodíte do práce, ale jaký máte tedy příjem?? A tato doba se započítává do důchodu? děkuji za odpovědi.

Pokud jsi nahlasena jako osoba pecujici o osobu blizkou, pocita se ti tato doba jako nahradni doba pojisteni. Zdravotni za tebe hradi stat. Prijem zadny nemas. Osoba, o kterou pecujes musi mit priznany prispevek na peci, ze ktereho ti tvou peci „plati“.
Pokud se mylim, prosim, opravte mne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
22.12.20 20:37

https://www.mesec.cz/…vek-na-peci/

tady je to celkem dobře sepsané

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4675
22.12.20 20:48

Osoba o kterou pecujes musí mít přiznaný minimálně příspěvek na péči ve stupni 2,aby se ti ta doba počítala má důchod a měla jsi hrazené zdravotní pojištění. Pak je možnost, že budeš chodit do práce a v tvé nepřítomnosti si seženeš sociální službu(pečovatelská služba/osobní asistence,…),která se o maminku postará.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat